Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyvrhování potravy

Ahoj, mám problém. Mládě guttaty mi už podruhé vyvrhlo holátko. Přitom ho vždycky normálně uloví a sežere. Na výhřevném místě má cca 30°C a na nejchladnějším kolem 22°C. Mám ho nechat být a zkusit to za týden(v úterý mám objednané hole)nebo máám sehnat hole ještě předtím a zkusit ho nakrmit? A nevíte čím by to mohlo být?Děkuju za rady:)

Krmím ho ve zvláštní krabici, pak ho nechám trochu vydechnout a dám ho do terárka, krabici jsem dal do terárka a počkal až přeleze. Je pravda, že když mi ho teď vyvrhnul, tak jsem se blízko terárka docela pohyboval, tak možná to je tím, i když by mě to nenapadlo, že bude až takováhle netýkavka. Mám mu zajed pro další hole? Za týden totiž odjíždím a nebude cca 2,5 týdne žrát, tak jsem chtěl aby měl teď pravidelně jednou týdně hole...

Jestli pil nevím, ale má tam čerstvou vodu, úkryt taky (byl v něm ale od tý doby co ho mám jenom párkrát). Teď se zdržoval na výhřevném místě, po tom co se včera nažral, jinak je furt nahoře na větvi(což mě u užovky docela překvapilo). To první na něj možná velké bylo, druhé menší, jsem mu nabídnul den na to(včera večer) a dneska jsem ho našel vyvrhlé v úkrytu. Hádkovi je 8 týdnů a jak říkám na výhřevném místě kolem 30°C a na studenějším kolem 22°C, tak nevim...neuškodí mu, když mu dnes zkusím podat další hole a zkusím třeba trochu snížit teplotu?

tos mohl napsat rovnou a nemuseli jsme to tady z tebe tak páčit ;-) Pokud je kořist velká, ale zvládl ji zabít, tak ji had bude zkoušet sežrat stejně a pokud to nepůjde, tak to třeba v půlce vzdá. Nebo ji sežere, ale potom vyblije...to je normální ;-) No a existují i horší případy, že se udáví, taky se občas stane.