Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyvrhování potravy

Ahoj, mám problém. Mládě guttaty mi už podruhé vyvrhlo holátko. Přitom ho vždycky normálně uloví a sežere. Na výhřevném místě má cca 30°C a na nejchladnějším kolem 22°C. Mám ho nechat být a zkusit to za týden(v úterý mám objednané hole)nebo máám sehnat hole ještě předtím a zkusit ho nakrmit? A nevíte čím by to mohlo být?Děkuju za rady:)

No a má po nakrmení dostatek klidu? nebereš ho po nažrání do ruky? ta holata bereš odkud, nemohla být nastříkaná třeba něčím proti roztočům?

Krmím ho ve zvláštní krabici, pak ho nechám trochu vydechnout a dám ho do terárka, krabici jsem dal do terárka a počkal až přeleze. Je pravda, že když mi ho teď vyvrhnul, tak jsem se blízko terárka docela pohyboval, tak možná to je tím, i když by mě to nenapadlo, že bude až takováhle netýkavka. Mám mu zajed pro další hole? Za týden totiž odjíždím a nebude cca 2,5 týdne žrát, tak jsem chtěl aby měl teď pravidelně jednou týdně hole...

tak pohyb kolem terárka by vadit neměl, pokud tam má úkryt. To hole vyblil po týdnu po sežrání předchozího? Jak je vůbec ten had starý a holata jsou jak velká, nebylo to na něj moc velké hole? Neměl tam moc vedro, když byla ta tepla?

Jestli pil nevím, ale má tam čerstvou vodu, úkryt taky (byl v něm ale od tý doby co ho mám jenom párkrát). Teď se zdržoval na výhřevném místě, po tom co se včera nažral, jinak je furt nahoře na větvi(což mě u užovky docela překvapilo). To první na něj možná velké bylo, druhé menší, jsem mu nabídnul den na to(včera večer) a dneska jsem ho našel vyvrhlé v úkrytu. Hádkovi je 8 týdnů a jak říkám na výhřevném místě kolem 30°C a na studenějším kolem 22°C, tak nevim...neuškodí mu, když mu dnes zkusím podat další hole a zkusím třeba trochu snížit teplotu?

7 dní je zbytečně dlouho, u mláďat je ten metabolismus rychlejší než u dospělých hadů. ty 3 dny většinou bohatě stačí, ale druhý den je moc brzy.