Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Phelsuma laticauda laticauda

Nemá někdo zkušenosti s chovem tohoto gekona, případně neví nějaký dobrý článek? V knize, na netu i na forech toho moc není, nejlepší co jsem našel je
http://www.ifauna.cz/clanek/terarijni-zvirata/chov -phelsuma-laticauda-felsuma-zlatoocasa/1199/
Zajímalo by mě např. i kolik se dožívají let a jestli potřebují UV (předpokládám že ne, ale je výhodou).
Uvítám jakékoliv informace od těch kdo je chovají - hlavně o terárku a výživě, jeestli vyžadují něco speciálního...

loading...

Už mam pár týdnů phelsumu laticaudu, daří se jí dobře, dávám ji tak jednou týdně na celý den UV jinak klasická žárovka, naškrabanou sepiovou kost má v misce a většinu hmyzu obaluju v roboranu H. Stačí to tak nebo mam sehnat kombinal AD3? A co ta sepiova kost, vzala by si ji sama kdyby měla nedostatek nebo ji mam přidávat třeba do kašičky z banánu? Připadá mi že se ji ještě ani nedotkla. Díky :-)

To je fajn :-)
UV není ani nutné, stačí to bez něj. Sépiovku nebo jiný zdroj vápníku je dobré mít v misce i dávat do krmiva (ať už obalování cvrčků v Roboranu nebo přidávání do přesnídávky). Některé felsumy žerou sépiovku z misky, jiné ne (nebo se to nepodaří pozorovat). Kombinal AD3 se teď jmenuje Hydrovite AD3 a je určitě dobré ho mít, stačí jedna malá kapka na lžičku přesnídávky nebo kaše z banánu. Držím palce ať se daří, laticaudy jsou pěkná zvířátka.

jo je super, docela mě překvapila, loví rychle, skáče, běhá po terárku, hmyz si veme i z ruky, banán líže nebo i ukusuje :-) tuhle si odtáhla kus banánu na druhý bambus... nejraději se vyhřívá na květináči a spí v bambusových půlkách na pozadí hned za květináčem se žárovkou. ráno někdy čeká už v kětináči až se rozsvítí.
To AD3 asi koupím, možná že dám jednu až dvě kapky do pulitru vody a jeden den v měsíci tím budu rosit jak jsem taky četl...

hm asi jo no, četl jsem si na netu i nějaké články a ve většině píšou, že jsou samioce vůči sobě agresivní,
a velikost by teda dostačovala jo?
budu si nejspíš kupovat nigristriaty a laticaudy¨, chci dát teda pár do terária rozměrů 40x45x45, dal bych je vedle sebe (terária)plus ještě tera co mám doma stejných rozměrů akorát je v něm lygodactyl, pak bych nad ty tři terárka dal nějakou zářivku s UV a dovnitř jen k vytápúění obyč. ž.