Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Choroba myší

Zdravim, mam problem s chovom mysi. Chovam mysi v T3 bedni vonku (teploty 15-30 stupnov), kupujem dospele chovuschopne jedince. viem ze chalan od ktoreho
pochadzaju moc na hygienu nedba tak som bednu
vydezinfikovala. problem je v tom ze mysky vyzeraju
byt cule, zeru, zo dna na den ale nejakej mysi opuchne
hlava v oblasti celuste a nosa, nahrbi sa, je malatna
a malo pohybliva a na druhy den uz je tuha. takto mi kape
1 mys za cca 2 dni. uhynula mi aj tehotna mys den po porode pricom som nasla asi 3 rozhryzene novorodene mladata v bedni. neviem cim to moze byt preto sa na
vas obraciam so ziadostou o pomoc. co to moze byt,
ci mam dat mys vypitvat alebo co. rozmyslala som aj nad nizkou teplotou lebo u nas je teraz strasne pocasie (cca 16 stupnov a dazd, vietor) tak som ich presunula do bytu s teplotou cca 20 stupnov. ked boli vonku boli v zakryte, neprsalo na ne ani neprazilo slnko.
Dakujem.

S nemocí neporadim, ale: prostě si pořiď myši z kvalitního chovu - nic těžkýho na tom není nebo jo? Když víš, že chalan na hygienu moc nedbá, tak mu máš tak maximálně nakopat prdel a né si od něj ty myší brát ;-). Neber to tak, že se do tebe navážím, jenom to nechápu.
Jinak myši mám přes zimu i v 9° a množej se v klidu.

zima jim rozhodně nevadí, já mam myši v místnosti pro horské druhy co na noc klimatizuju...nad podlahou 12 °C, takže myši ve spodním fochu tam maj na noc taky kosu, ale evidentně s tim nemaj sebemenší problém, jsou stejně zdravé a množí se stejně jako ty co jsou výš a maj tam teplejc. Spíš prostě ty myši maj nějakej kykyrys, zlikvidovala bych je a pořídila jiné zdravé od někoho jiného.

Jj to mi je jasné, že asi víš, jak se starat o myši ;-) spíš podle toho co popisuješ maj dost nadstandartní péči. Ale bez pitvy a testu rezistence asi důvod chcípačky nezjistíš. A ono ikdyž zjistíš, tak léčba je u myší ne uplně jednoduchá záležitost a ne vždycky se povede, takže asi bude lepší myši zkrmit (pokud jsi je doteď zkrmovala a ok, tak je zkrm všechny) vydesinfikuj zařízení a pořiď nové od někoho, kdo má chov zdravej ;-)

Ja som nechcela pitvu kvoli tomu aby som ich liecila ale aby som zistila ci aj skapatymi mozem krmit. Zatial som 4 z nich skrmila ale dala som ich len menej vzacnym hadom, maurusakovi, velhadovi mixakovi a pozorujem, zatial sa netvaria nejako choro no predsa ich asi morelkam, albinke a kelticom davat nebudem :) Dakujem Aurifer nesklamala si ako vzdy :)

pricom som nasla asi 3 rozhryzene novorodene mladata v bedni

taky tam píše, že ta myš po porodu chcípla. Takže je pravděpodobnější, že ta myš chípla během porodu- nebyla schopná normálně dorodit. Když to z nějakého důvodu nejde, buď anomálie na mláďatech, na porodních cestách, nebo oslabení samice z důvodu nemoci, tak myš tahá ta mláďata ze sebe zubama a pak jsou samozřejmě na kusy. Ale to neznamená, že je žrala, protože by si potřebovala doplnit bílkoviny...

zdar:-D a.d laides s.k.:-)Hele ty bydlíš v nějakém Bermudském trojúhelníky??pořád nějaká záhada:-D.Každý se zde už vyjádřil,nový chov bude o.k.,ale osobně bych třeba neřešil to jejich "Ultra All Inclusive";-),protože těžko se dá vyselektovat prvotní problém.;-)
Auri::-)já zdechliny házim "drtičům odpadků"-kajmankám, těm je to fuk. akdo je nemá...:-D:-D,jakpa s nimi naloží??
Laides s.k.:máš tam sz.

No, nutno přiznat dělala jsem pokus, při jakých teplotách se začínají množit divoké krysy a potkani a začali se množit při déletrvající teplotě těsně nad bodem mrazu.... jak bylo pod, tak se nemnožily, ale laboratorní potkani (celoročně v nevytápěné místnosti) se začali množit uplně stejně, jak to šlo nad nulu. MOrčata se množej i v zimě za mraz, ale tam pak maj novorozená mláďata dost vysokou úmrtnost.

Ono pokud byly vysokobřezí těsně před porodem, tak to někdy udělá jenom přeprava a změna prostředí....ono s tím rancem to je hroznej záhul na organismus sám o sobě, ještě když se k tomu přidá stres, tak to zvíře někdy prostě neutáhne. Nebo ze stresu neporodí a stejně chcípne. Taky třeba vyšší teplota celkem spolehlivě likviduje vysokobřezí myši. Že by tenhle úhyn byl způsobenej nějakou chcípavkou si nemyslím, ony myši mají sice velice rychlý metabolizmus, takže úhyn den po propuknutí příznaků je normální, ale 1denní inkubační doba už tolik ne.

zdar:-D a.d ladies s.k. vím kam chodíš do worku,proto bych raději věnoval čas nákup úplně mino work.Vykupní ceny jsou nizké a "made in China" libra mraženek je za cenu ...no nic.Pokud tento problém nevyřešíš mám návrh :-D,pokud zase pojedete do Swerige na výlov;-) a zastavíte..,mám ti souseda a nechává je docela lacino,údajně prý dobré;-);-).
Cejna:A nemáš tam náhodou nějakej jinej bordel..cejno určitě by se nějaký našel i v Blavě:-D
Auri:-):A kdo nemá ani popelnici, nechť jim udělá hrobeček na zahrádce :!:]:)
Tak schválně nemám zahradu:-Drakvičku dělat nebudu...,ale co ted??.Chvilku zase vážně,ono se to moc neřeší,ale kdo má evidovaný chov to řeší jinak.
Potkani:souhlas,Uro,Iveta má potkany "stodola&laborka"údajně,prý"U mě dobrý":-D
Myši:Ono pokud byly vysokobřezí těsně před porodem, tak to někdy udělá jenom přeprava a změna prostředí....ono s tím rancem to je hroznej záhul na organismus sám o sobě, ještě když se k tomu přidá stres, tak to zvíře někdy prostě neutáhne...tam se ptám kolik jich padlo:-):-):-)