Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Choroba myší

Zdravim, mam problem s chovom mysi. Chovam mysi v T3 bedni vonku (teploty 15-30 stupnov), kupujem dospele chovuschopne jedince. viem ze chalan od ktoreho
pochadzaju moc na hygienu nedba tak som bednu
vydezinfikovala. problem je v tom ze mysky vyzeraju
byt cule, zeru, zo dna na den ale nejakej mysi opuchne
hlava v oblasti celuste a nosa, nahrbi sa, je malatna
a malo pohybliva a na druhy den uz je tuha. takto mi kape
1 mys za cca 2 dni. uhynula mi aj tehotna mys den po porode pricom som nasla asi 3 rozhryzene novorodene mladata v bedni. neviem cim to moze byt preto sa na
vas obraciam so ziadostou o pomoc. co to moze byt,
ci mam dat mys vypitvat alebo co. rozmyslala som aj nad nizkou teplotou lebo u nas je teraz strasne pocasie (cca 16 stupnov a dazd, vietor) tak som ich presunula do bytu s teplotou cca 20 stupnov. ked boli vonku boli v zakryte, neprsalo na ne ani neprazilo slnko.
Dakujem.

Ono pokud byly vysokobřezí těsně před porodem, tak to někdy udělá jenom přeprava a změna prostředí....ono s tím rancem to je hroznej záhul na organismus sám o sobě, ještě když se k tomu přidá stres, tak to zvíře někdy prostě neutáhne. Nebo ze stresu neporodí a stejně chcípne. Taky třeba vyšší teplota celkem spolehlivě likviduje vysokobřezí myši. Že by tenhle úhyn byl způsobenej nějakou chcípavkou si nemyslím, ony myši mají sice velice rychlý metabolizmus, takže úhyn den po propuknutí příznaků je normální, ale 1denní inkubační doba už tolik ne.

zdar:-D a.d ladies s.k. vím kam chodíš do worku,proto bych raději věnoval čas nákup úplně mino work.Vykupní ceny jsou nizké a "made in China" libra mraženek je za cenu ...no nic.Pokud tento problém nevyřešíš mám návrh :-D,pokud zase pojedete do Swerige na výlov;-) a zastavíte..,mám ti souseda a nechává je docela lacino,údajně prý dobré;-);-).
Cejna:A nemáš tam náhodou nějakej jinej bordel..cejno určitě by se nějaký našel i v Blavě:-D
Auri:-):A kdo nemá ani popelnici, nechť jim udělá hrobeček na zahrádce :!:]:)
Tak schválně nemám zahradu:-Drakvičku dělat nebudu...,ale co ted??.Chvilku zase vážně,ono se to moc neřeší,ale kdo má evidovaný chov to řeší jinak.
Potkani:souhlas,Uro,Iveta má potkany "stodola&laborka"údajně,prý"U mě dobrý":-D
Myši:Ono pokud byly vysokobřezí těsně před porodem, tak to někdy udělá jenom přeprava a změna prostředí....ono s tím rancem to je hroznej záhul na organismus sám o sobě, ještě když se k tomu přidá stres, tak to zvíře někdy prostě neutáhne...tam se ptám kolik jich padlo:-):-):-)