Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ošetření topného kamene

Mám dotaz jak ošetřujete topný kámen mám topný kámen vytvořen podle návodu http://tera.poradna.net/a/view/64332-vyroba-topneh o-kamene
Takto vytvořený kámen o rozměrech 60x40 mám u krajty tmavé, a je to její oblíbené místo kde vylučuje jak moč, tak i bobky.Kámen načichne močí, a neni to nic příjemného. Jak mám kámen očetřovat, nebo do čeho ho zabalit.
Děkuji všem za rady.

Můžeš ho zkusit očistit něčím co pohlcuje pachy. Napadá mě třeba octová voda. Pořádně bych to vydrbal kartáčem a vodou, pak tou octovou vodou, potom omyl čistou vodou. Případně několikrát opakoval. Nebo zkusit místo octa Savo.
Další možnost je ten šutr vyhodit oknem (bacha ať tam zrovna někdo nestojí :-)) a buď vyrobit novej s omyvatelnou povrchovou úpravou, nebo topit jen žárovkou bez kamenu.

zdar:-D máte kliku,že jdu zrovna kolem:-D.Já to tak nějak nestíhám:-D.
Pořád mi tu nějak uniká pointa:-D o co jde???:-D
pokud je to podle návodu co jsem dal Přéma:stavba dobrá,akorát bych oželil nějaký drobný peníz,celé to bych napenetroval NPA100(teranova)místo epoxy :-D,místo spáry bych dal silikon:sanitární:-D(hlavně žádné křížky):-D
pokud to máš "vytvořeno" s pískovce obdobně,akorát bych na kabel dal tuto;-)
http://www.me-stavebniny.cz/cz-detail-197698-final ni-opravna-sterka-na-beton-quartz-final.html
a jinak :-D,a.d zadavatel:-)prosím tě, ber to jako připomínku(bez urážky).Mám ti souseda ten je klasika"devatero řemesel desátý ko...a ten mi řekl,že všechno špatně:-(
osobně by to udělal tahle;-),dle poradna,první vrstava lepidlo,druhá kabel,ale bacha na čepy.Stačí 6 vrták a udělat doraz(pak je to zpětná demontáž v poho).jinak NPA100 a zbytek viz výše.
Jinak pokud máš možnost??dej tam břidlu(břidlici),jde docela dobře štípat,takže nejni problém deska 5mm 500*600mm.
Pak taky nevím co tam máš za kabel :!::!::!:bacha ty levné dají klidně i 60C při sepnutí.Pokud nemaji stínění ...asi budou "nakmitávat"regulátor???pokud máš RT-2nic neřeš.
Osobně si myslím,že "bleskosvodů"je na poradně dost:-)

zdar:-D a.d.Silverrr:-)neboj mikuláše v létě:-D,ty dlaždice(spáry)bych vyškrábal a dal tam silikon(sanitární)je ofico do koupelen;-)kartuš je někdo za 140,hlavně se chovej jako "bilý spoluobčan":-Dnases silikon,postříkej jarovou vodou apak upravit(stáhnout);-),nejlepší je klacek od zmrliny:-D
tuto je on:
http://www.fruitisimo.cz/menu-ice-cream/kopeckova- zmrzlina/premium/fruitisimo-premium-tvarohovy-meda .html

ty seš z drahýho kraje :-D, san. sil. za 60,- a místo dřívka, jaru a vody nasliněnej prst :-), jinak při výrobě stačí do betonu pořidat penetraci či impregnaci, teď nevim a kouknout se nepudu, jsem rád, že jsem si sednul, zabrání to nasákávání vody do betonu, nebo jednoduše po zavadnutí povrch rozmydlit mejdlem, to funguje proti nasákavosti taky spolehlivě

uro:já jsem jen koukal na sanitárku...bahama a silver gra.:-D:-D to co je doma:-D
jinak Uro.ta 100 je na vrch;-)
a místo dřívka, jaru a vody nasliněnej prst :-),no taky to jde,kdo má za celý den ležení na kavalci:-D:-D opatlané ruce o řízků ten to zvládne :-D:-D
Uro: jěště k té aplikaci sikonu :-D psal jsem jako bílý spoluobčan,Nee "český strakáč":-D:-D