Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výko na terárium pro korálovku

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli nemáte nějakou osvětčenou techniku na výrobu poklopu na terárium. Chci si pořídit korálovku a mám doma velký terárium po potkanovi (100x40x40cm). Klasický s 5-ti skleněnýma stěnama a právě řeším ten poklop. Chci aby tam šlo udělat světlo a aby tam šlo větrat a zároveň aby to šlo i otevírat. Napadlo mě že bych tam přišrouboval plexisklo, dal tam malý pantíky aby to šlo otevřít. A nebo nějaké dřevěné lišty rozdělené na dvě části vázané na sebe taky pantama s nějakou síťovinou uprostřed. Děkuji za odpovědi a váš názor.

Výko na terárium pro korálovku

píše se víko...

mám doma velký terárium po potkanovi

takže to je spíš akvárium.
Vyříznul bych tomu to přední sklo a místo něj udělal dvířka (třeba šoupačky). Nahoru bych nalepil 2 pruhy skla a mezi ně nějakou síťku a je to....
V terárku, který má přístup ze předu se líp manipuluje.

Tak víko no :D no a ne je to terárium :D ono to nebylo určený pro potkana ;) a řezat to asi nebudu je to zbytečně moc práce nanvíc... Jen potřebuju vymyslet to VÍKO :D přemýšlím že vezmu dřevěnou lištu a do ní zasadím plexisklo s dírkama a kousek vyřízku a dám tam pantíky abyto šlo otevřít ... ještě uvidím ale díky za názor :))

pokud to ma 5 sten a nahore nic, tak je sumak jestli v tom plavali rybicky, nebo brucel kanagrazel... Je to proste akvarko...
Jak pise Cejna - pro hada je lepsi mit otevirani zepredu = lepsi manipulace (neumim si predstavit, ze budu sahat do zarizeneho terka, vyhybat se zarovce zavesene ze stropu, vetvim, atd, abych lapnul hada). Jinak vetsina plazu navic nema rado sahani shora (zvlast jesteri)...

Kouknete si galerii - Pochlubte se Teraria - at vidite jak ma vypadat TERARIUM... Btw - konverze z akvaria je mozna - popsal ji Cejna...
Nebo pouzit HLEDAT - http://tera.poradna.net/q/view/50666-jak-predelat- akvarium-na-terarium

Poslyš, Ty zbytečně moc práce. Pokud Ti přijde moc práce upravit ubikaci tak, aby vyhovovala potřebám zvířete, tak se na to rovnou vybodni a rači si žádnýho plaza ani nepořizuj. Pokud tam hodláš vsadit děrovaný víko z plexi, tak nevyrobíš terárko, ale pařeniště. Budou v tom možná prosperovat Achatiny, ale rozhodně ne žádnej had, a už vůbec ne suchomilnej. V akvárku je blbej teplotní gradient a mizerná výměna vzduchu, ikdyž máš celý dekl z pletiva, natož když vymýšlíš takovouhle bejkárnu :x:

Ale taky to neni Achatina, která si libuje ve vlhkým, zapařeným s nedostatečnou cirkulací vzduchu. Nikde nepíšu, že je pouštní. To tvé je akvárko, už ti to tu psali jiní. A je dost vysoké, takže na dně se bude držet mizerný vzduch. Píšeš tady, jak rád bys zvířeti udělal optimální podmínky, přitom tim, že ho chceš umístit do takovéhle plazomorny to vylučuješ. Pokud do toho, co máš a nechceš to předělat chceš hada, tak si tam dej nějakého takového ten si tam stěžovat nebude, ale na živé zvíře se vybodni.

Neříkám že to nechci předělat. Jen jsem to chtěl nechat jako jednu z posledních možností, proto jsem se ptal abych se dozvěděl jestli to jde udělat i jinak. ;) Ono kdyby šlo jen o vzduch tak by to šlo dole vyříznout a dát tam jen nějakou síťku a nějak vyřešit vršek ;) no ještě uvidím každopádně děkuju za rady

Ono kdyby šlo jen o vzduch tak by to šlo dole vyříznout a dát tam jen nějakou síťku

Ono když budeš chtít dole vyřezávat díru na síťku, tak celou tu stěnu stejně budeš muset vyříznout. do starýho skla ti nikdo soudnej vrtat nebude, tam je hrozný riziko, že to prdne kde nemá. A když tu stěnu sundáš, tak už tam můžeš rovnou vsadit dvířka s větračkou vespod.

Víko je to nejmenší, kor když máš akva s rámem-stačí udělat rámeček na míru s vsayeným pletivem, jenom nasazovací. A třeba ropzpůlené, aby se nemusel sundavat celý vršek, kdzkoliv se dovnitř poleze. Ale stejně to bude opičárna, tera dělané jako tera vypadá líp a je s tim míň práce...