Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Had mi na břiše oranžoví

Dobrý den chtel bych se zeptat, mam dvě krajty samce a samici v jednom teráriu, věk je samice(1,5) a samec (2) dal jsem je k sobě asi před měsícem,vše proběhlo v pořádku akorát včera mi zašla samice oranžovět na břiše, byl jsem s ni u veterináře a řekl že by to mohlo být z vitamínů co dostala, avšak dnes začal na břiše oranžovět i samec který vitamíny nedostával. jako podestýlku mají lignocel, vybavení terária se jim neměnilo. nevíte nekdo čím by to mohlo být ??? Děkuji

U ojí regiusky se toto zbarvení břicha objevuje pravidelně před svlekem. Běžně má půlku terka suchou a půlku vlkou a vitaminy taky nedávám. Po zabarvení břicha na růžovo/oranžovo se do 2-4dnů začíná zakalovat a potom teprve zvyšuji vlhkost. Po svléknuté staré kůže toto zbarvení břicha mizí.