Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mládě užovky nechce krmení

Dobrý den!

Před týdnem jsme si přivezli dvouměsíční mládě užovky červené - má 35 cm. Včera jsem jí dávala prvně krmení - holátko, podle chovatele žrala bez problémů. Ale u nás se holátka bojí, zprvu ho chtěla rovnou polykat bez náznaku usmrcení a teď se mu už jen vyhýbá. Nechala sem ho v terárku přes noc a nic. Přítel si myslí, že je to holátko moc veliké, je to možné?

Děkuji za pomoc!

Že je holátko moc velké možné je. To, že ho chtěla polykat bez škrcení je u mláďat celkem normální. Nepíšeš proč ho nespolkla. Vzali jste jí ho nebo ho vyplivla sama? Nerušili jste jí u krmení? Teď bych jí nechal pár dní v klidu a pak zkusil nabídnout hole menší.

Ona sama to vzdala, hole se začalo bránit, tak přestala, takhle to zkusila ještě dvakrát a nakonec to vzdala definitivně. Tak teda zkusím příště menší, doufám, že někde menší najdu, protože u nás ve zveráku maj právě spíš ty větší

Minulý týden jsem si také přivezl dvou měsíční mládě užovky, dnes jsem ho chtěl nakrmit a také zprvu nežralo. Vzal jsem větší neprůhlednou plastovou krabici, do víka udělal pár děr, ať tam proudí vzduch, dovnitř jsem dal guttku i hole a zavřel ... po chvilce už jsem slyšel jen pištění. Mládě sice hole rovnou začalo polykat a hole umřelo až udušením, ale tohle mi dělala i předchozí guttka a začala zabíjet až potkaní holata a myši ...a bez problémů.

Mě se osvědčilo něco podobného jako Chadzimu. Když jsem si přivezl mladě taky se mu moc nechtělo do žraní. U mě pomohlo dát hádě do skříně (upřesňuji, že samozřejmě v boxu :) ) a tam žralo bez problémů, ani jsem nemusel nařezávat. Podle mě hodně pomůže když je v klidu a ve tmě ...

Děkuji všem za rady. Holátko jsem tedy usmrtila a nařízla mu hlavičku a opět nezájem, tak jsem jí ho tam mrtvé nechala do teďka, kdy sem jí zhasla a hned se na něj vrhla. Sice ho chtěla zezačátku polykat od břicha, pak ale narazila na hlavičku a už papkala. Myslíte teda, že mám příště dát rovnou mrtvé nebo jí dát živé někdy k večeru?

Dobry den,
mam na Vas vsetecny dotaz a nechce se mi zakladat nove vlakno. Uzovka cervena mi nakladla 10 vajicek, vsechna vypadaji zdrava a maji tedkon nekdy termin.
Chci se zeptat, muzu pri rozkrmovani pouzit i holata, ktera si zmrazena koupim na mysi farme a pred zkrmenim je jen radne rozmrazim? Nebudou se do budoucna "bat" zivych holat?
Dekuju za odpovedi :)

zdar:-D to je pořád záhad.
a.d.To-mash-neboj mikuláše v letě:-D:-D.Ono někdy méně znamená více;-).Takže až se vyklubou nech je svléknout a zkus nakrmit.Pokud nebudou žrát nech je vycukat 14dní a pokus opakovat.Pak už nastává jen pár možností.:-D:-D
Musíš s nimi politicky promluvit,že pokud nebudou žrát skončí v potravním řetězci.
Pak si vezmi pinzetu s holetem a pokus se je vydráždit(normálně s ním máchej před hubou):-D.
Pokud stále nic(většinou se to stáva u těch pozdějších stran snůšky)normálně je předsudků zazimuj na 1měsíc,teplota cca 12stupnu pak to dají.
Rozmražení:tuto je jednoduchý :-D:vezmeš hrnek, napustíš teplou vodu(40)a dáš je tam rozmrazit(doporučuji oblíbený maminčin(přítelkyně)hrnek),pak bude teplo nejen holatům věř mi:-D:-D:-D.
Co my,ale leží na srdci proč je jenom 10vajec??podle mne ta 0,1 víc jak metr nemá a s věkěm na tom taky nebude valně.