Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční nechce žrát

Ahoj lidi chtěl jsem se zeptat jak mám nakrmit mého malého gekončíka ve zverimexu mi neřekly kolik má dnú denního geknčíka nechce žrat cvrčky ani kdyš mu to dám k pusi.Neporadili by ste mi jak ho mám a čím nakrmit?Děkuju:-)
Změna předmětu, původně: Gekončík Noční (Aurifer)

Moment, vyleštím si křišťálovou kouli.. 8-)

Ne, joke.. :-p

Tak v první řadě:
1. Jak máš gekončíka doma dlouho?
2. Jak je starý?
3. Popsat podmínky chovu (osvětlení, teplota, vlhkost atd.)

Pak se nechá problém rozebrat dál, ovšem pokud ho máš doma chvíli, tak pravděpodobně nežere proto, protože ještě není dostatečně aklimatizovaný na nové prostředí.

Starý je 5-7 dní??? Čtu to dobře??? ::)
Takhle starý gekončík není ještě ani pořádně rozkrmený..
No, vidím, že tady v tomto případě by bylo vhodné si nejdřív načíst nějakou literaturu a info o chovu E.m. a pak teprve pokládat doplňující dotazy.. Imho info je tu na poradně dost. :i:

Btw: pokud chceš mít pečeného gekončíka, tak na to jdeš docela dobře. 32 stupňů v prostoru je moc a to nemluvě o teplotním gradientu.. :-/:x:

Btw2: to, že ti nežere, je ze změny prostředí; obábám se ale, aby ti vůbec žrát začal..

Teplotu atd si tady nastuduješ - sice pozdě, ale přece. Každopádně mu dej oraz ať si zvykne na nové prostředí. Po pár dnech mu předkládej malé cvrčky obalené například v reptivitu. Několik gekončíků už sem odchoval a všichni začali dřív nebo později přijímat potravu sami od sebe. Chce to jen čas a ne ho stresovat. A to že ti někdo prodal takové mládě, raději nebudu komentovat.

ze začátku dokud není rokrmený, tak bez vitamínů...ono totiž ty vitamíny zvířata dost odrazujou, takže je začít dávat fakt až když už je zvíře rozežrané. a cvrčky mu tam večer vypustit, aby si je sám chytil, nemávat mu s nima před nosem. Pokud není zvyklý žrát z pinzety (což nerozkrmený asi není), tak ho to akorát bude děsit.

K tazateli- nešlo by to sem dát fotku zvířete a terárka? že by měli ve zverexu ani ne týdenní mimina gekončíků se mi moc nezdá. navíc 1 fotka často řekne víc, jak napsaných 1000slov.

Tak zkus zapojit tu škatulu co máš mezi ušima

Jj, ono asi samostatné myšlení bolí :-)
Přesně tak- dát mu aspoň nějaký úkryt, stačí krabička od žárovky a nechat ho v klidu, na večer vypustit pár přimeřeně velkých cvrčků a dát jim tam kus jabka, aby z hladu nežrali gekončíka a za pár dní by to mělo být ok... akorát teda když už si někdo pořídí gekončíka, tak by mu taky mohl pořídit normálně zařízené terárko, a ne holobyt- bikace má být ještě před pořízením zvířete.

A chce to pohlídat teplotu- dát tam 1 výhřevné místo, kde může být ve dne přez těch 30°C, ale ve zbytku ubikace 26°C max.

Njn, živé dárky nejsou úplně ideální. Tedy pokud o tom budoucí chovatel nemá ani potuchy.. :-/
Každopádně hodně, hodně čti, předpokládám, že jsi ještě dítko školou povinné, takže máš prázdniny. Takže si vlez sem na poradnu a čti, čti, čti. Jinak to s gekončíkem nedopadne dobře..
Nic není ztraceno, ale je potřeba se trošku přičinit. V tomto případě základními znalostmi chovu.

No, ideální bych to nenazvala :-/ Prohlédni si terária, co maj lidi pro gekončíky....v tom tvém sice asi bude přežívat, ale fakt se nerozšoupne. sice tam má už úkryty, ale to je tak celé....co takhle mu tam dát něco, po čem by mohl třeba lézt? třeba nějaký kořen? poličky na stěnách? skalku z kamenů? Navíc potřebuje vlhčený úkryt, aspoň nějakou krabičku s otvorem a vlhkým mechem uvnitř. Jak je to akvárko vůbec velké? Soudě podle velikosti toho teploměru a umělého kaktusu nic moc.