Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka a nízké teploty

Zdravím všechny chovatele,
předem říkám že korálovkám vytápět terárium na 25-30°C pod žárovkou i víc, to vím moc dobře. Já topím 50W žárovkou občas přitápím i druhou infra žárovkou 50W a mám i topnou desku v teráriu. Aktuálně pod (1) žárovkou mám 35°C, 30cm od žárovky je 27°C, na dně terária je 23°C zrovna svítí žárovka. Moje korálovka vyhledává jen chladné místa pod 25°C. Pokud je na dně terária pod 25°C je ve svém úkrytu, jak mile se teplota zvýší, stěhuje se na druhou stranu terária k ventilaci. Za tu dobu co ji mám sem neviděl že by se šla ohřát, ani na topnou desku ne. Myslíte že to je normální? Že had má rád nízké teploty? Nebo mám víc přitápět? Vyzkoušet přemístění úkrytu na topnou podložku a počkat jak zareaguje?
(aktuální pokojová teplota 21°C)

Měl jsem korále v tera sklo 60x40x40, okolní teplota kolísala okolo 21°C do 23°C, topil jsem jen 25W halogenovou žárovkou, úkryt byl v chladné části. Pod žárovkou jsem ji viděl snad jen když tam zalovila a žrala myš. Je pravda že za teráriem byl radiátor cca 40 cm daleko, ale to nemělo na teplotu v tera vliv. Topnou desku jsem používal chvíli a pak šla ven, protože ji nevyužívala a naučila se těsně vedle ní kálet.

Taky mám korálovku, starou sice jen 2 měsíce, ale vyhřívat se pod žárovkou jsem jí ještě neviděl. Úkryt má v chladné části terárka a ještě si vždycky odhrne substrát a leží na samotném skle. Ze začátku jsem se o ní bál, ale pak jsem si řekl, že kdyby jí byla zima, tak se pujde ohřát pod žárovku...

Mám kaliforňanku,
také lehává spíš ve chladném koutě, myslím, že pokud je teplotní gradient, tak si had vybere místo, kde je mu nejlépe, kde mu to nejméně ,,škodí", vyhřívat jsem ji neviděla, protože je had soumračný a vylézá většinou se zhasnutím světla, pokud jí je chladněji, tak lehává na ,,plošině" u stropu terárka, kde je tepleji, ale opět je tam spíše šero, má tak korkovou kůru, pod kterou se stočí...

Mám tříletou L.G.C..... Jeden úkryt má pod infra žárovkou a druhý ve chladné části terárka. V tom chladném je skoro pořád, do toho v teplé zóně leze většinou jen po žrádle kvůli trávení a občas odpoledne se jde vyhřívat. Ale někdy se tam třeba nevydá 14-dní. Pokud má v terku odpovídající podmínky, tak si teplotu, která ji vyhovuje najde sama. Kdyby ji bylo chladno, tak se určitě bude vyhřívat. Vůbec bych to neřešil. :-)