Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka a nízké teploty

Zdravím všechny chovatele,
předem říkám že korálovkám vytápět terárium na 25-30°C pod žárovkou i víc, to vím moc dobře. Já topím 50W žárovkou občas přitápím i druhou infra žárovkou 50W a mám i topnou desku v teráriu. Aktuálně pod (1) žárovkou mám 35°C, 30cm od žárovky je 27°C, na dně terária je 23°C zrovna svítí žárovka. Moje korálovka vyhledává jen chladné místa pod 25°C. Pokud je na dně terária pod 25°C je ve svém úkrytu, jak mile se teplota zvýší, stěhuje se na druhou stranu terária k ventilaci. Za tu dobu co ji mám sem neviděl že by se šla ohřát, ani na topnou desku ne. Myslíte že to je normální? Že had má rád nízké teploty? Nebo mám víc přitápět? Vyzkoušet přemístění úkrytu na topnou podložku a počkat jak zareaguje?
(aktuální pokojová teplota 21°C)

Mám tříletou L.G.C..... Jeden úkryt má pod infra žárovkou a druhý ve chladné části terárka. V tom chladném je skoro pořád, do toho v teplé zóně leze většinou jen po žrádle kvůli trávení a občas odpoledne se jde vyhřívat. Ale někdy se tam třeba nevydá 14-dní. Pokud má v terku odpovídající podmínky, tak si teplotu, která ji vyhovuje najde sama. Kdyby ji bylo chladno, tak se určitě bude vyhřívat. Vůbec bych to neřešil. :-)