Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paroedura pictus - problémy s chovem

Prosím, potřebuji poradit.

Mám dva gekony madagaskarské (paroedura pictus), staré zhruba půl roku. Podle chovatelů by to měli být obě holky, prohlížela jsem je a vypadají na to, ale jedna z nich mi už podruhé snesla vajíčko. Je možné, že by i přes to to byli obě samice?
Nevím, jestli je mám oddělit (ta druhá je potom smutná a nechce žrát) nebo pořídit další starší samičku.

Děkuji za odpověď

loading...

u polročných je už určenie pohlavia bez problémov - samec má výrazné hrboly za kloakou. polročné sú zároveň aj dospelé (aj keď ideálne je dávať ich spolu so samcom až okolo roku života)... je možné, že tá samica bola napárená už skorej, u pôvodného majiteľa.

nechal by som obe samice spolu, pokiaľ dobre vychádzajú a jedna druhú neutláča pri kŕmení