Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pšikání užovky

Zdravim,

Tak tu tak sedím a najednou něco slyšim z terárka... ignoruji to, asi po 10 "pšiknutí" v nepravidelných intervalech mi to nedá a sleduji jednoho z hadů. Po chvelce pozorování jsem zjistil, že had skutečně pšiká, už to dělá asi dva dny, nevim co s ním. V terárku maj 24 v nejnižšim bodě, tento had se momentálně nachází v bodě kde je 26-8.

Tak něco takovýho mám, když jsem sledoval tak vyfoukla a celá s sebou škubla... V blízkosti jsem nic nedělal, maximálně pájel elektroniku... Ale terárko je natřený balakrylem ale v něm jsou už 2 měsíce a zatim v pohodě. Počkám tak týden jestli to bude přetrvávat tak asi pojedu k veterině :)

Pardon že se se.. do hadů:-[Ale mám zkušenost s pšíkáním u Zonosaurus guadrilineatus.Před léty mně vysvětlil jeden Zkušený chovatel:pokud je vše ok,substrát,vlhkost,nejsou přítomny těkavé látky tak PŠÍKÁ protože má dlouhodobě PŘÍLIŠ VYSOKOU NOČNÍ TEPLOTU.V mém případě měl pravdu.:))

Děkuji všem za rady! Mám stejný problém se svou užovkou. Vypadá zdravě, správně žere, správně se svléká,... Používám kokosový substrát, ale je pravda, že občas mi vyschne víc, než je zdrávo, ale tím to podle mě není - pšíká i když je navlhčený. Určitě zkusím to s tím topením, to zní zajímavě. Budu jí na noc vypínat topný kabel...