Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se - Jedovatí hadi VII.

Dovoluji si založit pokračování "šestky". Zvlášť letos jedovatí hadi zaperlili (tedy spíš jejich chovatelé :-D ), tak jim pojďme trochu zlepšit reputaci. Přikládám malý seriálek. Třeba si někteří při pohledu na nitro zmijí tlamky rozmyslí zbytečně riskovat. Škoda, že to nešlo fotit bez blesku.

[img2230jb.jpg]
[img2232i.jpg]
[img2234wq.jpg]
[img2235so.jpg]
[img2264f.jpg]

loading...

Však já to bral s nadsázkou. Všichni víme, že stačí málo a průser je na světě. Předevčírem jsem čistil angusticepsky, kecal jsem při tom s kámošem a na poslední chvíli jsem se přistihl, že otevírám automaticky terárko s mambou, která měla přesně na tom místě hlavu. Kdepak, chvilka nesoustředění a když nemá had víc rozumu než chovatel (což naštěstí není případ mamb), veze tě rychlá... Takže si klíďo něco pořiď :-)

Pánové - (nesmím zapomenout na Auri) a dámo. Kde jsou dnes ta krásná zvířata jako ammodytky, nikolky, kaznakovky atd. Já už to nechovám, ale rád bych se podíval. :-D
Když jsem například viděl toto http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/inzerce/r/d etail/1547470/vipera-ammodytes-ammodytes-adult-1-0 / tak jsem měl na zadní části trenek, nikotinovej proužek. Tak nádherně zbarvené, sem nikdy neměl :-/

ammodytky už chová málokdo,mládata už nikdo nechtěl pomalu ani zadarmo.....nicméně pár možná ještě hezčích než jsou na fauně mám,bohužel se ale už nechtějí množit je jim cca 15 let.
nikolky a kaznakovky jsem mněl a i odchovával ale přes to že jsem nikdy žádný mládě neprodal a všechny si nechával do chovu,časem chov vymřel....jsou to opravdu chovatelsky hodně těžký zvířata

viper : velká škoda. Jsou to nádherný hadi, svého času pamatuji na burzách kopce nikolek nz po 500,-
Kaznakovek nebylo nikdy dost, to je pravda, ale ammodytky jsou takové moje u srdce. Jak už jsem psal, už to nechovám, ale ammodytky jsem měl všechny (než to padlo do jednoho pytle) a to včetně ruffoiky, sice jen jednu, ale měl jsem zni radost.
Poprosím Tě, až budeš mít někdy čas a chuť, zmáčkni spoušť u fotoaparátu.
Fandím těm, co na tyto zvířata nezapomínají jen proto, že se nabídka rozšířila o to, co dříve nebylo. ;-)

Jj, kaznakovky jsem měla taky. Problémy jako takové jsem s nima nikdy nenaznamenala, pominu-li rozkrmování mimin a tu jejich schopnost sáhnout si zubem až za ucho. Ale některá mimina žrala cvrčky :-) Jinak my si chov evropských zmijí zase postupně obnovujem, než je EUáci v rámci ochrany přírody zakážou chovat uplně a ve jménu ochrany přírody vezmou domorodci jejich osud do svých motyk :.(

Thorpe RS, Pook CE, Malhotra A (2007). "Phylogeography of the Russell's viper (Daboia russelii) complex in relation to variation in the colour pattern and symptoms of envenoming". Herpetological Journal 17: 209–18
Nesnáším mitochondriální DNA !

Jak to bolo?
Kupte si za 500€ svojeho Greka.
Bude robit vsetko na co vy nemate cas.
Nechodit do prace, relaxovat na plazi, chodit po baroch a uzivat si zivota.
Taaak, a ja teraz idem do mojej 2 prace abysom si ho mohol kupit :-D

Kurna, neviem presne jak to bolo :-/

Jasne, som rad, ze som rad. ale tie hadose budem mat aj tak:-D

My tehdá vypustili 6 mladých hadů do terárka 60x45x60 a jak jsme je tam rozvěsili, tak jsme si říkali, že musíme udělat ještě 2 terárka :-). Hadi se rozlezli, každý si našel své místo a "zmizeli". Akorát když měli hlad, tak udělali pozici "nabito" a vylezli na nějaké exponovanější místo. Pozdějc jak odrostli jsme je rozdělili do ještě dalšího terárka, takže už tuplem moc vidět nejsou. JInak holky nám většinou seděj někde v kytkách, ale kluci taky sedaj spíš víc na zemi, bez ohledu na podmínky. Akorát v noci když maj hlad, nebo na ně leze mrousek, tak lozej po větvích. Holky nám většino seděj na zemi, když je na ně moc teplo, nebo maj moc sucho.

Zajimavy.. :-) Ja to mam trosku jinak, kluk je striktne arborikalni, ani v lete ve vedrech neleze na zem, tam leze jen kdyz na nej jde mrousek, ci jde vyhodit exkrementy.. Holka mi leze o jedno "patro" vyse jen na vecer a hladova.. Mlady holky co mam, to maj pul na pul.. Cerna princezna je stromova a zluta se vali po zemi.. Nehlede na podminky. Ta nova holka je arborikalni..

Ještě jednou A. rugosus po měsíci. Žijí všichni (21) až na mládě, které jsem objevil až po 14 dnech v listí. Dehydratované přežilo ještě pár dní, pak uhynulo. Pouze dvě berou holata, ostatním stačí zasunout do tlamky i kuřecí srdíčko a pak už jedí sami. Nezkoušel jsem cvrčky apod., možná, že by stačilo je i trochu vydráždit tím holátkem. Není čas...

[http://img714.imageshack.us/img714/2676/img2333sp. jpg]

[http://img706.imageshack.us/img706/3002/img2335qk. jpg]

[img2338aa.jpg]

jsem teďka hodila samce po karanténě k holkám, tak jsem na ně zvědavá...zatím se teda k ničemu nemá, ale slušelo mu to tam, neš se někam zašil a od tý doby jsem ho neviděla :-)

Jinak 1 holka nám taky občas dělává, že sedí s hlavou nahoru nebo hůř dýchá, většinou po tom, co náhradní péče "moc zalejvá" hady. Ale céčko do ymši to spolehlivě dává dopořádku :-)

Peknej klucina. :-) Snad bude taky snazivej a budou hezky barvicky.. ;-) Kluci bejvaj vetsi stydlivky.

Cecko pomaha, to je dobre. Me se to bohuzel vraci, zhruba tak po roce a zrovna moc nezalevam, proste recidiva ale nastesti mam toho malo, tak se mi zatim dari ji dat dohromady vcas a ani se u toho nevzteka. Ted to mela trosku horsi, pac se ze zacatku nafukovala, mela oslizlou papulu a pak prestala prizdvihavat, ale lezela s pootevrenbou papulou permanentne, musel sem toho do ni naprat vic, ale zabralo to no. :-)

ono samice u nich vypadaj stejně jako samci, akorát jsou o něco větší a robustnější. Taky kresbu mají o stupěň méně kontrastní, ale jinak vypadaj stejně ;-)
Já už do nich právě teďka nešla proto, že tam v tom importu nesedělo pohlaví. Resp zvířata na dopárování byla zrovna zdevastovaná, u obou druhů.

v pohode.
Ako som pisal, ta ich kresba (ak sa to tak da nazvat) sa tiahne takmer celym chrbtom, len nieje tak vyrazna.M.A.S.H. dosveci.
Ale ciste nahodou. Uz som nieco take hladal aj predtym, ale 0bodov. Nemas (alebo nevies) o nejakom kluci na rozoznavanie druhov?Pocet venetralii atd?
V hamme som bol pre zmenu presviecany, ze mam namiesto samca paradisky peliasku...
Na 99,9% som si isty co mam, ale tak do buducnosti to na skodu nebude:-)

Viem, preto som uvadzal aj tych par fotiek, kde je ta ich krezba nieco uplne ine. Nakoniec, v tom druhom odkaze je jedna samica krasne sfarbena, druha je zelena, len z uplne slabym naznakom nejakych flakov.
A neviem ci sme sa pochopili spravne. Tymto

ta ich kresba (ak sa to tak da nazvat) sa tiahne takmer celym chrbtom, len nieje tak vyrazna

Som myslel tie moje. Nie ako druh celkovo.
Ok. budem rad ak to sem hodis, alebo do SS;-)
Inak v akom stave boli tie hady? kedy si ich bola pozriet?

EE, Tatran nebol, ale polovodic ano :-D
Inak mozno ta bude zaujimat 0,1, NZ10 R. prasina bola za 400€.
To je to, co sme pisali? Co nechces prezradit??:-D:-D
Inak dakujem polovodicovy a jeho luxusnemu vozitku :-D, vecsiemu, skaredsiemu a blbsiemu (odomna samozrejme :-D) ktory sam ani nevie kde byva, takze sme sa presli par kilovym terarkom do ineho vchodu :-D A rychlej spolucestujucej :-D

Takze musim varovat, ale takovyho pitomce jako je Dano, by clovek pohledal. :-D:-D Jede si do Hammu pro cvrcky,kuru a sarancata.. A necha je v aute. :-D Kokot. :-D:-D Ale mame ho svym zpusobem radi. :-D Jinak jsem mel stesti a v onom nepopsanem pytliku, byl skutecne druhy boomslang- 0,1 , pac skutecne hrozilo, ze v nem muze byt od jamesonky po gutku, cokoli z Maartenovi nabidky co bral do Hammu. :-D Uff. Jinak zrovna mi papka C.venustus 0.1 a je to opravdu skvrne, nicmene nejde pro "ranu" daleko.. :-)

:-D Vsak vis jak to je. :-D Nee, chamika jsem jeste neshanel. Lady "boom" se osmelila a uz je zalela nahore v korku.. :-D Kluk obcas "vykukuje" z bedny.. Takze dnes asi nic nenafotim, par dnu to potrva. Ale "agresivni" zatim nejsou a ani se nenafukovali, ale jeste je brzy hodnotit. Kazdopadne jsou to opravdu rychlici. :-) Venustacce jsem dal nejmensi hole co sem tady nasel a i tak doufam, ze to holka da.. Pac je to nitka, "jitrnice" a pokracuje nitka.. :-D

Mas pravdu, dnes jsem zkousel krmit boomy a samec po prvnim zvanci opomel mit strach.. Holka jeste dela fory, ale nemuzu chtit zazraky po dvou dnech, co je mam doma..Samec ukazal "zoubky" a neni to zas takova legrace. Tak az se neco povede, tak to do osmicky dam. A toho novyho samce to unese, kdyz to jeste "naredis" mambama.. ;-) A ostatni take..