Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem různé velikosti žovky v jednom teráriu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, s jak velkým velikostním rozdílem mužou být dvě (i více) užovek spolu, aby se nesežrali ? :) teď jsem si koupil jednu užovku (asi 20cm), a za pár měsíců bych si koupil jákou dálší. Mužou být spolu dvě užovky s rozdílem čtvrt roku ? promiňte za kostrbatou otázku :)

Já mám klasickou guttku od chovatele a pak albínka ze zvěráče :-( ... Gutku jsem měl asi půl roku a pak sem dělal nově terárko a koupil ještě albínku. Albínka zhruba stejně stará, nezvyklá na ruku, prostě ze zvěráče. Byla poloviční, oproti moji guttce vyhublá a je to v klidu, jen si hlídej krmení, já krmim mimo a samozřejmě po 1 :-)

To byla naprosto spravna reakce - kdyz si poridim novy zvire, ma par tydnu karantenu. Tj svoje terarium, idealne hygienicky, a eliminovat kontakt s jinejma zviratama - separatni pomucky(nebo alespon desinfikovat), mezi osetrovanim normalnich a karantenich zvirat si mejt ruce, pokud odmitne potravu tak tu mys neprehodim o terarko vedle a tak. Pokud to zvire ma nejakou chorobu je lepsi kdyz padne jeden kousek nez celej chov.

Ano, samozřejmě souhlasím, ale na mě ta odpověď pouze zapůsobila arogantním a nadsazeným dojmem

Na Vas moje odpoved pusobila arogantne (mohlo to vyznit trochu ostreji, priznavam) a nadsazene (nadsazena rozhodne nebyla), ale cele to byla jen reakce na pepkuv prispevek. Nezlobte se na mne, ale doporucovat nekomu pridat do terarka dalsiho hada, navzdory tomu, ze byl dotycny had podle pepkovych vlastnich slov hubeny (a tedy potenialne nemocny), zavani prusvihem, je to prinejmensim nezodpovedne, a pro zacinajici chov muze byt neco podobneho az fatalni. Melo to predevsim upozornit tazatele, ze zmineny pepkuv postup je rizikovy, dusledkem muze byt uhyn obou hadu, a ze by novy had mel podstoupit karantenu. Nic vic, nic min. Pokud si prectete vlakna jako treba "krutene hlavou", verim, ze moji reakci pochopite (vy i tazatel) nejen z hlediska obsahu, ale i formy. Tazatele jeste tak nejak chapu. Nevi, tak se pta. Pepkova odpoved si ale o podobnou reakci primo rikala.