Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem šváby

ahojky možná už to tu bylo psané,ale nenarazyla jsem nato.k věci chci si poříďit agamu a přemýšlím že si hmyz-šváby argentynské budu chovat.
1:tak malá(mladá) jěštrka si poradí s 2-3cm švábem
2:asi kolik švábů je třeba k založení kolonie pro jednu agamu,aby nebyly velké přebytky
jinak jsem sand o chovu přecětla skoro vše
všem děkuji :-)

Nejsem si zcela jistý, jestli tomu výše uvedenému textu rozumím, takže se pokusím o srozumitelný přepis:

Ahojky, možná už se tu na toto téma psalo, ale nenarazila jsem na něj. K věci: Chci si pořídit agamu a přemýšlím, že budu chovat krmný hmyz (šváby argentinské).
1) Jak velká musí být ještěrka (agama?), aby si poradila s 2-3 cm švábem?
2) Kolik švábů je přibližně třeba k založení kolonie, aby to vystačilo pro jednu agamu a nevznikaly velké přebytky?
O chovu jsem snad přečetla vše.
Všem děkuji :-)

Omlouvám se... berte to prosím z mé strany jako profesionální deformaci. Když vidím víc než tři hrubky či nepozorné překlepy v jedné větě, obvykle už to nedokážu "udusit".

Nepíšeš jakou agamu chceš chovat. I kdyby si s dospělým švábem neporadila, tak můžeš zkrmovat malé nymfy, které mají jen pár mm. Švábů pořiď minimálně 100ks subadultů, víc je líp. Ono nejde o to, pro kolik zvířat budeš chovat, ale o to, že dubií musí být na prostoru určitý počet, jinak se nemnoží - musejí se jakoby tísnit.

A nekupujte mlade mensi nez 20cm.

A jaká to má rozumný důvod? Když jsem kupoval svoje první, bylo jim 14 dnů a už za měsíc byl rozdíl mezi skupinou původních a mojí malou skupinkou velice markantní. Čím dřív, tím líp, aspoň je chovatel nepotrhne či jinak nesprasí, ale musí se vědět co a jak. Málo kdo totiž drží odchovy po pár kusech, většina lidí má celou snůšku v jedný nádrži a už jsem zažil člověka, co měl v jedný nádrži sesypaný snůšky tři... Ale ono je to jedno, beztak už dnešní vitticepsky nevypadaj jako vitticepsky.