Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán znečišťuje přední sklo terária

Zdravím Vás všetkých.
Rád by som predostrel problém a bol by som povďačný, za Vaše reakcie.
Mám leguána asi 26 mesačného, plus mínus, v teráriu o rozmeroch 100x 75x 100cm. Lego má asi 75cm a hoci som mu policu aj vetvu umiestnil v zadnej a strednej časti, nejakým zázrakom sa strafuje s močom na predné sklo. Prikladám foto ako vyzerá terárium na druhý deň po vyčistení skiel. Vie niekto poradiť čo s tým okrem neustáleho čistenia? Súčasne by som potreboval zistiť či je to kluk, alebo holka. Mne sa javí ako samica, ale ten moč ma mätie. a posledná vec, je hrozne agresívny, hoci skúšam všetko čo som sa tu dočítal. Opatrne sa pohybujem, pomaly približujem, skúšam hohladiť s vetvičkami vojtešky, nič nezaberá. Trápi ma hlavne to že ho musím chytať pomocou sieťky, ak ho chcem kúpať, alebo sa s ním kontaktovať. Uvedomujem si, že mu tým spôsobujem stres, ale nemám bohužiaľ inú možnosť ako s ním manipulovať. Som si vedomý, že sa snaží dodržať bezpečnú vzdialenosť, ale bohužiaľ s terárkom nič nenarobím. Mám preň/ ak to bude samica/ pripravené veľké terárium aj s krásnym samcom Filipom, lenže zatiaľ neviem, kedy bude tá správna doba, dať ich dohromady. Naviac Filip je veľmi mierumilovný, priateľský, nechá sa hladiť atď. No a tu sa obávam reakcií týchto dvoch pováh, nechcel by som aby sa s Filipa stal rozrušený a nepokojný tvor, čo by ľahko ten druhý lucifer mohol spôsobiť, aspoň si to myslím. A čo si o tom všetkom myslíte Vy? Teším sa na Vaše reakcie, za ktoré vopred ďakujem. Ááááááááááááááhojte...
Změna předmětu, původně: Problém (Aurifer)

ahoj s toho mocu si nic nerob to ma hadam kazdy chovatel ale zase nechytaj leguana do sity a ani za ocas normalne tam strc ruku no bude bycovat to je jasny le slapes po jej pisecku a chrani se ja som sveho mazla skrotil tak ze som ho vybral holima rukama hladil som ho a mluvil nanho sice bicoval ocaskem a trochu to bolelo ale aj tak musis to pretrpet ako som to petrpel aj ja ja nevim ale hladit necim zelenim ten leguan neni sprosty proste to je moja medota a taki aby potebe lozil a co najviac aby ti oblizoval prst nebo ruku ale holu ruku ne rukavici

A to je dobrý... nejen, že si nevšiml, že odpovídá ně něco už víc jak půl roku prošlýho, ale ještě takhle? Hmmm... :-D
A že děkuju, prst mi ta naše vobluda olizovat nemusí, potom většinou následuje zakousnutí se do olizovaného předmětu a po tom netoužím... olizovat mě můžou kočky...