Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama Vousata:topny kabel

Dobry den.Mam 2 otazky a za odpoved budu moc rad.1)CHci zacit s chovem Agamy vousate a chci se prosi pekne zeptat zda mohu pouzit pod podestilku topny silikonovy kabel.A jakou by mel myt wataz.Mam terarium vyrobeno z osb desek o rozmerech(VxHxD)80x50x140cm.Podestilku ze3/4 tvori proprany ricni pisek.2)A pripade ze budu moci pouzit topny kabel,bude mi stacit osvetleni SUN GLO halogen -Neodymovy 50w pro UV?A jako deni deni DAY GLO 15w.Za vasi odpoved predem moc dekuji s pozdravem heskeho dne Perman

1.) topny kabel pro vousatku je dle mne blbost
2.) SunGlo je obycejna zarovka, jen s jesterkou na krabicce

Terarko mate pekne velke, do toho uz nebude problem dat jako zdroj UV nejakou vybojku. Bacha - pro mlade to chce spis mensi odchovnu, a sem dat az bude mit aspon 35-40cm

Moc dekuji p.lucifer za vasi odezvu a zaroven radu ohledne mladat.Poridim teda nakou UV vybojku.A vzhledem k tomu ze mam terarium rozdelene,na krmnou a relaxacni cast.Nebude tedy problem,z krmne casti udelat provizorni odchovnu.A nez dosahne vami uvedene delky,nebylo by od veci koupit topny kamen.Jeste jednou moc dekuji za vasi reakci a preji pekny zbytek dne Perman

S tím topným kamenem je to podobné, jako u kabelu. Jde použít, ano, ale musíš si dát pozor, aby se ti o to agamy nespálily, jsou "dělány" pro příjem tepla shora a teplo zespoda si tolik neuvědomují - jakmile ji to začne pálit, tak už jí to pravděpodobně stačilo i ublížit. Jestli seženeš kámen přiměřené teploty, není problém, ale žárovka je bezpečnější a jistější

Dobre odpoledne,p.Paganae.Vaše rada je jedna z moc promne duležitich jelikoš jsem v tomto prostředi novačkem.I vaš dalši kolega na tomto foru ve sve poctatě,mi radi to samé.Takže je rozhodnuto,koupim žárovky jelikož mam dvě zavěšené objimky.Ale stále vystáva otázka ohledně teploty podestilky.To ty žarovky vyhřejí také?S podekovanim Perman