Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Naja atra Taiwan - chov

Zdravím,
už delší dobu přemýšlím o chovu jedovatých hadů a začal jsem se zajímat především o kobry.
Na internetu jsem našel právě tuto kobru v inzerci na fauně (Naja atra Taiwan) a já bych se rád zeptal na několik otázek.

Jelikož na internetu jsou snad všechny stránky v cizích jazycích a já mám raději ty české, kterých jsem moc nenašel, tak se ptám tady.
Má někdo nějaké zkušenosti s chovem kober? Doporučili by jste je pro začátečníka chovu jedovatých hadů? Pokud ne jaké jedáky (v ČR dosažitelné) by jste pro začátečníka doporučili?

Dále podmínky chovu, velikost terária, potrava a další důležité informace jako je manipulace atd?
Pro mě by byly určitě přednější ty co se živý především hlodavci.

Předem Vám všem děkuji za odpověď, s pozdravem Vítek

Souhlas s Apophisem, do začátku rozhodně nedoporučuji. Tento druh kober jsem začal chovat až po cca 15leté zkušenosti s chovem jedovatých hadů a i tak jsem byl občas překvapen. Hlavně jejich rychlostí, před kterou kdysi Apophis varoval i mne. Pro začátek bych doporučoval nějaká "pomalejší" zvířátka např. ammodytky, contortrixe aj. Ale podotýkám, že je to jenom můj pohled na svět jedáčků a manipulaci s nimi.
[http://tera.poradna.net/file/view/9644-naja-atra-1 1-1-0-jpg]