Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení do terária- watáž

Ahoj všem..
stavím své první terárium a narazil jsem na první problém a to s tím, jakou watáž světla zvolit...
Terárium pro Chameleona - Pardalis.
Rozměry 75na40na115cm - š.h.v.
Přemýšlím jaké osvětlení zvolit... vycházím z toho, že se terárium musí dobře vytopit, chci vhodnou watáž, abych neprosvítil spoustu elektřiny a potřebuji dobrý spot pro chamíka na vyhřívání.

Varianta A) 2x25W bodovka v levem a pravém horním rohu a uprostřed Reptiglo 10. 26W ( vycházím z testování jednoho člověka, který testoval UVA,B,C metrem světlo a tahle vyšla nejrozumněji)
Varianta B) 1x40W bodovka či 50W žárovka a Reptiglo 10 26W

Varianta A má o kousek vyšší watáž.. tuhle variantu bych volil raději,kvůli lepšímo rozprostření světla.. ale obávám se, aby těch 25W dokázala vytopit spot.. na patřičnou teplotu..

Možná varianta C: koupit 70W výbojku ...

Díky moc za jakékoliv info

Osobně bych šel do varianty C. Tedy vlastně žádné "bych", nýbrž: mám to stejně. Dobrá výbojka (např. Solar Raptor) v bezpečné vzdálenosti a terárium s dostatečným množstvím úkrytů, které zvířeti umožní setrvávat i mimo UVB zdroj, považuji za nejlepší řešení. Už kvůli intenzitě a složení světla. Ve srovnání s ním budou ty 25w bodovky a bludičkové Reptiglo působit jako dohasínající ohniště.