Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekon východní

Dobrý den,
chtěl bych začít s chovem gekona východního (Hemidactylus frenatus). Nemohl by mi sem někdo napsat nějaké zkušenosti, jak chovat, něco o nich atd. Našel jsem jen malý odstavec zkopírovaný z jedné stránky, ale tam jsem se toho moc nedozvěděl. Proto prosím o vaše rady. Díky.

s chovom síce neporadím (pravdepodobne má podobné vlhkostné a teplotné nároky ako Lepidodactylus lugubris, ale istotne potrebuje väčšie terárium), len chcem poznamenať, že často sa pod týmto označením ponúka na burzách druh Cosymbotus platyurus (importy za lacný peniaz ako krmivo pre jašterožravé hady a pod. :( ).

oni sú si vzájomne trochu podobní, a nároky na chov asi tiež budú podobné. ide o to, že niekedy aj bývajú v krabičkách pomiešané oba druhy (prípadne aj niečo iné podobné, napr. Gehyra sp.), prípadne ak by boli predávané po jednom, aby si si nekúpil "párik" kde samec bude iný druh ako samica.
s importami samozrejme hrozia aj rozmanité parazity...