Jakou vodu do terária pro dendrobatky?
Dobrý den, mám dotaz ohledně vody jestli je lepší destilovaná nebo upravená chemickým přípravkem určeným přímo pro žabky, nebo je to šumák?
Dobrý den, mám dotaz ohledně vody jestli je lepší destilovaná nebo upravená chemickým přípravkem určeným přímo pro žabky, nebo je to šumák?
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Hlavně né ten šumák!!!! Co vim tak je důležitý aby ta voda byla odstátá! Já bych asi převařil normální vodu z kohoutku a nechal den odstát.. Pak sem taky viděl, že se jim do vody na její úpravu dávaj šišky, ale jméno nevim poznám je jen podle pohledu nebo fotky
většinou stačí normálně vodovodní voda bez jakékoliv úpravy, akorát odstátá. Ale neměla by být moc tvrdá, pokud máte tvrdou vodu, tak to bude potřeba upravit. Ty olšové šišky se dávají na přidání huminových látek a tříslovin, pokud se přez ně rovnou nefiltruje.
Naštěstí mám doma filtr na pitnou vodu, reversní-osmosa, samooplachová, s revimineralizačním členem.
Naše žabky mají kojeneckou vodu
U nás je to nezbytné, máme brutálně tvrdou a železitou vodu.
Pokud máš možnost, tak dešťovka (nemyslím žížalu ani 10° pivo )
s těma dešťovkama záleží hodně na tom, odkud člověk je...a to nemusí bydlet ani vedle spalovny, stačí větší město a to co padá z nebe je obohaceno vším možným, jen ne tím, co by žabám prospívalo Třeba tady u nás by bylo použití dešťovky žabovražda
Když jsme bydleli u MB, tak jsme měli taky strašně tvrdou vodu. když si člověk chtěl dát kafe, tak na něm musel pomalu rozbít uhličitanovou krustu . Ten oduhličitanovač jsme měli taky, ale zrovna nějakou blbou sérii, co místo pitné vody vyráběla destilku a nedalo se to použít ani pro zvířata, ani pro nás
také bych poradil deštovku.Co jsem se přestěhoval tak ji musím vozit v kanystech /20 litrů na cca měsíc/.
Rozhodně vodu z vodovodu nepřevaruj.Je to jen horší /odpaří se H2o a zustanou usazeniny a zvedá se tvrdost vody/.
Dešťovka nezanechává na skle vodní kámen.
Ale hlavně je to + pro kytky a máš li tam mech,tak je to skoro nutnost.
No jelikož jsem z Ostravy tak si tou dešťovkou moc jistej nejsem :)
já používám taky vodu z vodovodu - odstátou minimálně 24 hodin
já používám vodovodu a u větších druhů ji ani nenechávám odstát, peču na to a jim to rozhodně nijak nevadí. Ale je fakt, že třeba u těch pralesniček bych si to neriskla...a taky záleží na tom, co komu kde teče z kohoutku. U nás ta vodovoda docela ujde (akorát na pití je pěkně hnusná)
Když jsi to nakousl tak je fakt že ta voda je hlavně kvůli rostlinám a sklu.
Dendrobatky se neválej celej den ve vodě.Jen pro potomstvo to bude dulezitejší.
Voda v bazénku si udělá vlastní klima.. o to se postará rak a rostliny :d
teda u mě ale to bude vsude podobné....
je fakt, že dešťovka neos.. sklo. Živejm kytkám vodovoda nevadí, ikdyž teda tam taky hodně záleží na tvrdosti...ono v tvrdé vodě toho krom zvířat a rostlin z krasových oblastí obecně moc nejde Já rači než tahat od někad dešťovku občas octem omyju čelní skla. S tím bazénkem to je pravda, pokud v něm je nějaká biologická rovnováha, tak ten si žije vlastním životem.
tak k dešťové vodě přístup mám to není problém, jeví se mě tedy jako nejsnažší varianta dešťová voda s nějakým chemickým kondicionérem na úpravu vody pro žabky
Mech a masožravé rostliny.Tam nelze použít vodu z vodovodu.Jinak je to fakt celkem jedno.
Jinak když jsme u toho biotopu.
Terarium mám 100x120x75,od začátku jsem věděl že chci džungli se vším všady.Tak sjem zadní stěnu udělal hnědou /lignocel/ přímo do něj je docela složitě zabudovaná velká větev která spojuje pravej bok a zadní stěnu.Použil jsem dub páč se my zdal odolnej.Na větev jsem přivázal mech do kterého sjem zasadil rostliny a celé jsem to zase přikryl mechem.
Vysypal sjem tam asi 2 kolecka hrabanky s hnojem a drcené uhlí (dobré na plíseň).Vykopal jsem pařez po kterém se rozrostl mech a po osázení rostlinama jsem začal startovat svůj Biotop.
Nakopal sjem asi 80 žížal,nějaké stonožky,mnohonožky,nespočet svinek (rozkládají trus) a vlastně vše na co sjem si vzpoměl že by mělo v lese žít.
Dno jsem lehce zasypal listím a vytvořil bazének kde žije rak.Ve větvích žijí anolisové - dole běhaj žabky a hmyz.Ve vodě je rak a celé mi to dělalo fakt radot.
Asi po půl roce to začalo fakt parádně fungovat a žilo si to svůj život za dne i v noci (rosničky).
Začalo to vonět jako v lese,dokonce tam začali růst houby.Ále - Nic se nemá přehánět a rána času uhodila rychle :)
Terárium jede rok a pařez je skoro rozloženej (Asi svinky) a co mě nejvíc štve je větev kterou dokonale rozežraly rostliny.Vysej dolů kořeny a vypadá to parádně.Bohužel tak do 3 mesíců se ulomí.
Ale nevzdávám to a zimování využiji jak se dá.Přidělám novou větev ale tentokrát tam nebude mech..Jen jí obtočím pnoucí rostlinou.(to by mělo vydržet dlouho).
Berte to jen jako ponaučení
PS.Soráč za hrubyky jsem prase ^^
Hod FOTO toho tvého pralesa.
myslím že tu nekde bude
terarium.php
Tohle je uplne nove nezarostlé a nezajeté.
Deď je méně barevné - více zarostlé a ač není tak navoněné vypadá to lépe.
Hodně kytek umřelo a některé přerostly.
Přibylo to jezírko a felzumy ač se množily nahradili anolisové /lepe se tam hodí/.
Vlastně vypadá to úplně jinak ale pro představu postačí.
PS.Celkem nedavno jsem tam vysadil ostružiník.Původně byl účel chovat tam nějaké nenápadné strašilky ale ukázalo se že tak tak se drží.Je hodně populární a okusuje ho kde co.Ale alespoň nic neokusuje rostliny
ďěsím se tej přestavby už nejsem takovej šílenec jako dřív.
Dod.To Aurifer.Jsou dravé ale ještěrka ani žaby se ve hlíně nevrtaj.
Vím že jsem jednu pod kamenem nedavno našel.Kdo ví co tam žere.
já mam masožravky normálně ve vodovodě, akorát se musej o něco dřív přesadit, než s tou dešťovkou. Jinak stonožky jsem vždycky ze substrátu vybírala, jsou dravé.
Mě teda masožravky ve vodovodě chcípaly, ale možná máme jen tvrdší vodu. Jinak vodu nechávám 24 h odstát, jenom velkejm hadům dávám rovnou z vodovodu.