Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Substrát pro Citharischius crawshayi

Jaký substrát se vám osvědčil u tohoto druhu ? Asi rok se mi krčí v ložnici tam, kde normální lidi mívají stoleček s lampičkou a knihou od Stiega Larssona, na terárkách s nasicorniskama krabička s tímhle sklípkanem. Doposud byl na 4cm vrstvě lignocelu, ale abych mu "polepšil", vyměnil jsem lignocel za mírně jílovitější hlínu ve vrstvě asi 10cm. Pavouk (asi 5. svlek) mě ale zklamal, protože není schopen vyhloubit nic než 2 cm v růžku. Co je špatně ? Co třeba zpracovaná listovka po zlatohlávcích ? Díky.

já je mněl taky na lignocelu,se stejným problémem jako ty-pak jsem použil "bílou" rašelinu a nory byly jedna básen...pokud nemáš bílou,prosej obyčejnou a dej mu ty vlákna a uvidíš....taky funguje promíchat jí s rozcupovaným rašeliníkem.
Každopádně to chce pořádnou vrstvu.Norovací schopnosti se zlepšují každým svlekem.

Já někdy v létě naházel asi 20 středních crawů na rašelinu, ted jsem na ně koukal a maj všichni zanorováno mooc hezky :) Držím jim to ale dost vlhký, jinak by se asi všechno sesypalo...u velkejch samic mám jílovitou hlínu (30-40cm) a to drží i po měsících sucha.

Tím kolíkem asi píchnout šikmo, co ? Nevím, pod jakým úhlem si hloubí nory. Co to znamená, že byli v háji ? Asi toho pavouka chovám blbě, když to tak čtu. Většina substrátu je úplně suchá, jen třeba jeden roh udržuji vlhčí. Občas to tedy proleju víc. Doporučíte nějaký odkaz, kde se o chovu tohoto druhu dočtu víc ? Na českých stránkách se většinou opakuje jeden více či méně upravený text.

Šikmo, ale ne zas moc, oni si to stejně překopou k obrazu svému, odhadem takových 60°, někteří si kopali noru skoro horizontálně, někteří jen čistě svislou díru. Byli v háji v tom smysl, že jim ty nory padaly, jakmile vykutali pár cm. Vždy mi přišlo, že mají raději vlhčeji, ale bacha na plísně. Jinak pokud mu chceš pomoct, dej mu tam kus kůry, zanoruje se pod ní. Neměl jsem tyhle pavouky rád, jsou agresivní a někdy ani nevíš, jestli jsou živý, neb už se půl roku neukázali na povrchu (tedy když zrovna nemaj noru u stěny). Navíc vyšťouchat adultní samici z nory je opravdu adrenalinovej zážitek a kousnutej bych zrovna od tohohle být nechtěl.

Díky, dnes jsem koukal, že se mu podařilo vyhloubit v růžku už asi 5 cm, tak to snad půjde. Trochu jsem prolil část hlíny. Já mám takovýho hodnýho jedince, ale je teda fakt, že si ho člověk moc neužije... Nejsem "pavoukář", takže ani nevím, jak u takhle skrytě žijícího druhu neudělat průser s krmením třeba čerstvě po svleku. Bude muset mít holt kliku.

Obecně jsou to miláčci u kterejch se těžko spleteš :) Vzhledem k podmínkám v domovině zvládají dlouhodobé vyprahlé sucho i delší dobu naprosté bláto, od určitý velikosti si při svleku zapavučinujou vchody, takže nějaké pokousání cvrkem taky moc nehrozí, dlouhodobá hladovka taky není problém...krom toho, že pomaleji rostou a že se v zajetí množí jen hodně sporadicky jsou to babouci pro začátečníky(myšlena inteligentní osoba) skorem ideální :)

Nakonec si noru vždy udělá a u staršího jedince není problém ani trochu sušší rašelina, jelikož stěny dostatečně zpevní. Ale asi se nedá souhlasit s tím, že je tento pavouk vhodný pro začátečníka. Jedná se o toxicky významný druh a navíc oproti jiným pavoukům velice agresivní. Určitě to není nějaký hodný pavouk jak tady někdo psal. Pokousání tímto druhem bude asi velice bolestivé.

No nehledě na to, že je to dost staré vlákno, tak tenhle pavouk je pro začátečníky nevhodný hlavně tím, že není prakticky vůbec vidět, moc nežere, pomalu roste a je stresák.
Co se týče kousnutí, kdo viděl dospělou samici, udělá si svůj úsudek sám, příjemný zážitek to nebude :-D
Ale tomu se dá vyhnout, tomu výše zmíněnému ne.