Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Substrát pro Citharischius crawshayi

Jaký substrát se vám osvědčil u tohoto druhu ? Asi rok se mi krčí v ložnici tam, kde normální lidi mívají stoleček s lampičkou a knihou od Stiega Larssona, na terárkách s nasicorniskama krabička s tímhle sklípkanem. Doposud byl na 4cm vrstvě lignocelu, ale abych mu "polepšil", vyměnil jsem lignocel za mírně jílovitější hlínu ve vrstvě asi 10cm. Pavouk (asi 5. svlek) mě ale zklamal, protože není schopen vyhloubit nic než 2 cm v růžku. Co je špatně ? Co třeba zpracovaná listovka po zlatohlávcích ? Díky.

Nakonec si noru vždy udělá a u staršího jedince není problém ani trochu sušší rašelina, jelikož stěny dostatečně zpevní. Ale asi se nedá souhlasit s tím, že je tento pavouk vhodný pro začátečníka. Jedná se o toxicky významný druh a navíc oproti jiným pavoukům velice agresivní. Určitě to není nějaký hodný pavouk jak tady někdo psal. Pokousání tímto druhem bude asi velice bolestivé.

No nehledě na to, že je to dost staré vlákno, tak tenhle pavouk je pro začátečníky nevhodný hlavně tím, že není prakticky vůbec vidět, moc nežere, pomalu roste a je stresák.
Co se týče kousnutí, kdo viděl dospělou samici, udělá si svůj úsudek sám, příjemný zážitek to nebude :-D
Ale tomu se dá vyhnout, tomu výše zmíněnému ne.