Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá prosím o radu.

Dobrý den, chtěl bych poradit od vás odborníků s mým problémem.

Popis mé agamy vousaté
Věk: cca rok.
V mém teráriu je přibližně 9-10 měsíců.
Velikost: cca před měsícem 31cm (chybí jí kousek ocásku už od chovatele)
Váha: 110g

Terárium
Šířka 117 cm
Výška 68cm
Hloubka 58cm
Nejteplejší místo 40°C
Nejchladnější místo 26°C
UVB: Repti Glo
Světlo: 60W bodovka

Problém
20.9 jsem si všimnul, že agama přestala přijímat potravu, jak živočišnou, tak i zelenou. Den předtím jsem poprvé vyzkoušel jí dát švába místo cvrčků. Bohužel momentálně nedokážu odhadnout velikost švába přesně, myslím si okolo 4cm. Od té doby si nejsem jistý jestli se vyprázdnila. Měl jsem podezření na zácpu, tak jí podle doporučení na internetu koupu v teplé vodě. Co mě překvapuje je že při koupání opravdu hodně pije. I když v teráriu má misku s vodou. Většinu času polehává a spí. Zatím nehubne. Moje hypotéza je že se může jednat o pokus o zimní spánek, ale shoda okolnosti že zrovna přijmula poprvé vedší sousto než jsou cvrčci a kobilky mě uvádí do rozpaků.
Tak proto vás prosím o radu. Děkuji moc.

Dnes jsem koukal na agamy ve zverimexu a odhadem agamě může chybět 4cm ocásku. Jinak děkuji nejspíše jste měli pravdu asi to byl pokus o zimování, přes celé terárium sem hodil látku, aby měla klid, takže teplota byla o nepatrně malinko víc. Agama včera začala zas žrát, nic nezhubla a žere zas jako dřív. To se mi ulevilo. Lucifer vám bych chtěl poděkovat že toto forum ohledně agam držíte tak že je hodně přínosné a navštěvované takových příliš není. Když si nevím rady a informace jsou tak 50/50 tak dám většinou na vaši radu a vždy se mi to vyplatilo. Ještě jednou děkuji.

Dobrý den, vzhledem k věku a váze by bylo dobré jí pro zatím dávat cvrcky popř. Moucne červy svaby jí dávejte až pribere a bude mít min. Rok a půl ale skutečně asi jde o pokus o zimovani takže můžete být v klidu😉