Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém na kuži leguána

Zdravím mám problém, mám legoše a má na začátku ocasu ..jakoby... několik vrstev nesvlečené kuže, ale zkoušel jsem to odmočit a pod "kuži" jsou škaredé hrbolaté šupiny z jedné strany jsem se to pokusil sundat a ted se to začíná dělat i na druhé straně.Svléka se bez problému, roste jako z vody a baští parádně.Teplotu v teráriu má kolem 25°C a pod zdrojem 34-36°C UVBéčkem svítím 8hod denně, krmím: rukolou,majíčky,pampeliškama,listy malin atd.... každý večer rosím.

Čau vypadá to jako ta klasická importní plíseň, kterou mají skoro všichni dovezení leguáni... tu starou kůži mu z toho určitě sundej (máčet, sundávat, máčet, sundávat), musí to pod tím začít dýchat, potírat to můžeš hypermanganem, to je asi tak jediný krom antimykotik co na to zabírá. Pokud to ale nebude mizet nebo se to dokonce začne rozlízat (rozlízání hodně hlídat), tak hnedka vet, udělat kultivaci a ten Vám dá příslušný antimykotika.
Někdo má dobrý zkušenosti s lamisilem pro lidi, ale to je taky antimykotikum - jso to pěkný srajdy, takže bych si s tím asi moc nezahrával a radši nechal udělat rozbor a zakoupil funkční léčivo, který stopro zabere při nejmenších nadělaných škodách.

Nejvetši starost mi dělá to, že se mu to začalo dělat i na druhé straně.K veterinářovi jsem chtěl zajít ale žadný vet. přes plazy tu šir. daleko není! :-[ už tomu jsou 3-4 co jsme měl krásného lega 1m velkého byl žravý,klidný a uplně bez starostí, ale za chvíli se mu udělala malá boule na ocasu hned jsme šel k "veterinaři" prej to nic není a pichl mu injekci, že to bude do týdne pryč?! ale ....lego do hodky byl .....:x:

Když se mu to dělá i na druhé straně, tak to je to jak už psal MM, rozlejzá se to. Což ty dermatomykózy dělají celkem s oblibou. Takže mu z toho odstraň ty nesvleky a zrohovatělou kůži a potírej roztokem hypermanganu. Ale veterináře, co rozumí plazům by to stejně chtělo...

se mu udělala malá boule na ocasu hned jsme šel k "veterinaři" prej to nic není a pichl mu injekci, že to bude do týdne pryč?! ale ....lego do hodky byl...

To je dost ultimativní léčba :-| Njn, ono občas se musí jezdit se zvířetem k veterináři i dál, no...páč běžný kočkopejskař většinou nadělá víc škody jak užitku.

Manganistan draselný, tedy hypermangan koupíš normálně v lékárně. Prodávají to v takových malých tmavých lahvičkách, jsou to fialovo černá zrníčka nebo jehličky. roztok si uděláš doma sám- hodíš zrníčko do sklenky s vodou, počkáš až se rozpustí (ten roztok nesmí být moc silný, jinak zvíře popálíš, měl by mít světle růžovou barvu) a pak do toho namočíš špejli s vatou a postižená místa potřeš.

Jenom k tomu herpetologu.Já taky byl v domění,že u nás žádný není,a pak jsem našel hned dva.A u jednoho jsem už na stálo.Pejskaři jsou na prd.Taky jsem párkrát byl u veterináře,a čuměli co to mám za krásného chamíka?:))Pohledej na internetu veteriny v okolí,a zeptej se na specialistu na plazy.Buď tam nějakého budou mít zaměstnaného,nebo tě někam nasměrují.Musíš hledat,aby to nedopadlo podobně jako s tím prvním.