Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém na kuži leguána

Zdravím mám problém, mám legoše a má na začátku ocasu ..jakoby... několik vrstev nesvlečené kuže, ale zkoušel jsem to odmočit a pod "kuži" jsou škaredé hrbolaté šupiny z jedné strany jsem se to pokusil sundat a ted se to začíná dělat i na druhé straně.Svléka se bez problému, roste jako z vody a baští parádně.Teplotu v teráriu má kolem 25°C a pod zdrojem 34-36°C UVBéčkem svítím 8hod denně, krmím: rukolou,majíčky,pampeliškama,listy malin atd.... každý večer rosím.

Manganistan draselný, tedy hypermangan koupíš normálně v lékárně. Prodávají to v takových malých tmavých lahvičkách, jsou to fialovo černá zrníčka nebo jehličky. roztok si uděláš doma sám- hodíš zrníčko do sklenky s vodou, počkáš až se rozpustí (ten roztok nesmí být moc silný, jinak zvíře popálíš, měl by mít světle růžovou barvu) a pak do toho namočíš špejli s vatou a postižená místa potřeš.

Jenom k tomu herpetologu.Já taky byl v domění,že u nás žádný není,a pak jsem našel hned dva.A u jednoho jsem už na stálo.Pejskaři jsou na prd.Taky jsem párkrát byl u veterináře,a čuměli co to mám za krásného chamíka?:))Pohledej na internetu veteriny v okolí,a zeptej se na specialistu na plazy.Buď tam nějakého budou mít zaměstnaného,nebo tě někam nasměrují.Musíš hledat,aby to nedopadlo podobně jako s tím prvním.