

Tomáš Drapal, alias Pavel Mokrý, alias Dráp
Od tohoto pána jsem si v nedělu objednal terárium. Všechno v pohodě, cena 1050Kč, půlka předem, OK. Poslal mi "smlouvu, kde má adresu v Křenovicích. V domluvenou dobu jsem tam zajel a on nikde. Tak mu volám, a on že má v Křenovicích jen sídlo a bydlí přes celé Brno v takové pěkné vesničce.
Do té doby jsem nevěděl, že je to Tomáš Drápal, ale představoval se mi jako Pavel Mokrý.
Dojel jsem tedy dneska k jeho baráku a hned naproti zpracovávali dva pánové OSB desky. Přišel jsem k nim, zeptal jsem se, kde najdu pana Mokrého a oni udiveně nevěděli. Tak jsem jim přiblížil, že vyrábí OSB terária a oni hned že Tomáš Drápal a je to hned naproti tamtá branka. V tu chvíli jako by mne opařili a já šel tedy zazvonit. Dráp otevřel, všechno mi ukázal a já si šel pro terárko. Jelikož jsem se díval na již zamčené (kdyby nebyly, tak nezakládam nové téma) témata, kde jsem mimochodem viděl, jak je hovadsky přidělána mřížka na vzduhoventilaci, tak jsem se bál, jaké budou nedostatky. No všechno jsem si prohlédl a nenašel ani jednu chybku. Avšak terárko jsem dotáhl domů a všiml jsem si, že v mřížce jsou otvory pro světla navrtané směrem do terária a nijak to neopracoval. Potom mě trošku dostala skla. Jsou v pohodě, všude doléhají, ale jsou jakoby kratší, tudíž při manipulaci se kvedlají nahoru a dolů. Jinak mě to neomezuje a ani nevadí. Je to jen takový poznatek.
Tudíž za 1050Kč (terárium 70x30x35) mám docela pěkné terárium, které není odfláklé.
Pan Drápal jsem svým způsobem podvodník, ale když se vše domluví na osobním odběru, tak si myslím, že není problém.
Ale i kdyby jste naletěli, tak si dejte pozor. Má několik telefonních čísel, několik webových stránek a několik emailů.
Jsem s teráriem zatím spokojený, ale lhát mi opravdu nemusel.
(bohužel nemám u sebe fotoaparát, rodiče ho nechali kdesi na farmě u známých)
Tak pozor! Za 1. máš několik webových stránek a za 2. když sem se ptal, jestli terárium potřebuje ještě nějakou ochranu proti vlhkosti zevnitř, tak jsi řekl, že ne.
Tak ono jde o to proti jaké vlhkosti, lakování pouštního terária (pokud neberu v potaz vzhled) nemá smysl. Vlhčí subtropické terárium už je tak na hraně. A na tropický terko, se OSB opravdu nehodí.
já jsem měla osb terárka vždycky nalakovaná (resp. natřená pryskyřicí). páč krom zvýšení trvanlivosti se to pak i snadnějc čistí, případně předesinfikuje, pokud je nějakej problém. Takže za sebe bych doporučila nějakou povrchovou úpravu tak jako tak. Ale stejně, pořád nejlepší je sklo nebo sklo v kombinaci s něčím dalším a dneska skleněná ubikace vyjde pomalu levnějc, jak celá OSBéčková
Nojo, jenže když se potom terárium chvilku neleští, tak vzniká vodní kámen. Už takhle jsem octem musel umývat pokaždé akvárko.
jojo, vodní kámen, to je prevít. Ale zase já v něm nevidím problém...no tak se usazuje, no.
Ono oboje má jak svoje výhody, tak i nevýhody. Z čeho terko bude vybírám podle toho, co do něj strčím. Jinak jak psal Bahno s těma stupněma vlhkosti, tak to už se mi taky vymstilo - kamarádovi jsem vyráběl terko z OSB pro stepáka (vlhkost tedy nijak extrémně vysoká). V truhlárně jsem po poradě s prodejcem zakoupil ony zmiňované OSB2 a terko vyrobil - abych to neprodlužoval, kvést samozřejmě začalo taky (zřejmě vlivem vlhkosti, která se odpařovala z misky s vodou). Od tý doby lakuju bednu každou - ať je to pro pouštní nebo jakýkoliv jiný zvíře. To se samozřejmě stát může mě, jakožto amatérovi, kterej vyrobí terko pro kamaráda, ale stát by se to asi nemělo "profesionálovi" (

) kterej si za to nechá zaplatit.
Ono mezi námi "děvčaty", kdo kdy úspěšně choval pouštní druhy, tak ví o vlhkosti své. Poušť se nerovná sucho, naopak naprostá většina pouštních druhů potřebuje "vlhkou" noru, tedy vzdušná vlhkost a na povrchu substrátu nízká (to zajišťuje velké větrání a osvit silnějším zdrojem tepla), ale spodní vrstva substrátu by měla být vlhká, takže dno s OSB jde velice rychle do kopru, pokud není velmi dobře impregnováno... toliko má poznámka k té vhodnosti OSB pro pouštní / suchá terária.
Tohle se ti někdy nějak podařilo v teráriu dosáhnout? To bych tam musel nasypat aspoň půl metru substrátu a to možná i víc. Jediný co jsem před kvůli tomuhle lety vynalezl, byla betonová, průběžně zvlhčovaná nora vodou z petky a i ta musela být od okolního prostředí "izolována" (dole epoxid), aby se vlhkost zbytečně moc neztrácela do písku kolem.
já měla vlhké úkryty řešené nepropustnou vanou s deklem vlhčené shora hadičkou, aby se zbytečně nedostávala vlhkost mimo. Totéž pod miskou na vodu, používala jsem dvojí, přičemž spodní byla zapuštěná a odchytávala vodu, když jsem přelila misku nebo si ji zvířata vykachnila.. V současnosti používám jako úkryty nebo kladišťata (většinou to funguje jako obojí) různé ty ikeácké plastové boxy s přidělanou norou ze silného bambusu. Ikdyž už dávno nepoužívám OSB, tak jsou docela praktické.
a hele koho to tu máme - http://www.facebook.com/profile.php?id=1682827175& sk=info
Dělá si prdel, že moje foto má jako hlavní???!!!
Aha
No a ?
Tak končíme, zamykám a Drapovi sbohem....