Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terarium pro malou Agamu vousatou- pomoc

Dobrý den,
zařídil jsem si terárium o rozměrech 100x40x40. Bohužel trochu na rychlo a tak se chci zeptat jestli toto terárium bude malé Agamě Vousaté vyhovovat. Ptám se jen na prvních 9-12 měsíců. Není pro mě problém za tuto dobu terárium vyměnit, ale zatím nemám více místa. V teráriu je 3D tapeta, která je určená pro akvarium, ale myslím si, že takhle do začátku bude stačit.:) Osvětlení mám desert pro 12.0 UVB 25w, 75cm + Sun Glo 75w. Přiložil jsem fotky a prosím o rady, co přidat nebo vyndat.

Děkuji za odpovědi.
http://img267.imageshack.us/img267/241/20111016003 .jpg
http://img513.imageshack.us/img513/5844/2011101600 1.jpg
http://img23.imageshack.us/img23/7244/20111016004. jpg

Dobrý den,

přidám se k tomuto vláknu a také se chci zeptat, zda je mé terárium pro Agamu vousatou vyhovující? Zatím ještě vousatku nemám koupenou, jelikož ted jsem terárium dodělala. Je velké 125x50x100 - bohužel dost vysoké, tak se trochu bojím, aby z té výšky nespadla... Dala jsem tam větev na šplhání, ale asi to nejlepší nápad nebude... ale dala jsem ji tam, aby se lépe dostávala na ty patra. Jsem začátečník, proto budu ráda za každou vaši radu... co změnit, přidat, vyhodit? Jak jsem pochopila, tak než trochu povyroste ji mít v nějakém malém teráriu, je to tak?

img9560l.jpg
img9566s.jpg

Moc děkuji za vaše názory :-)

Díky za reakci, plánuju zatím jen jednu Agamu :-) Chci se zeptat, co je myšleno tím, kdyby se to dobře zařídilo? Určitě budu ráda za radu, co můžu změnit... třeba přidělat více těch pater na lezení nebo přidat nějaké větve? Je ještě možnost to určitě předělat...Jen mi prosím neříkejte, že to je celé špatně :-D Dělala jsem se s tím pěkně dlouho, vím že to není žádný šlágr, ale jde mi spíše o funkčnost, aby tam měla agama vše, co mít potřebuje, takže určitě uvítám rady co změnit. Moc děkuju :)

Jasné chápu :-) Tak hold se pustím ještě do vylepšování a udělám možná nějakou boční stěnu a také přidám další plošinky, pořádný klacek na lezení a celkově to více propracuju ... Díky za radu, alespoň mi to trochu otevřelo oči...

Co se týká osvětlení, tak to jsem zatím ještě neřešila:-[ Teď je tam zářivka repti- glo 2.0 30W (zůstala po hadovi), která bude určitě potřeba vyměnit, ale v tomto se nevyznám vůbec, takže budu ráda za radu, jakou výbojku do tohoto terária dát. Ale nechci už otravovat, o svícení je toho tu napsáno moc, ale zatím jsem to moc nepročítala...

Díky moc, jsem ráda že se můžu takto poradit.