Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém- agama bradatá stále spí

Zdravim, mam agamu cca 8mesacnu, doteraz nebol s nou ziaden problem, no asi pred tyzdnom sa jej zo dna na den zmenilo chovanie- zrazu vacsinu dna prespi, rano sa ide vyhriat na kamen (35°)a po 3 hodinach zalezie pod kamen a zvysok dna prespi a ani nic nezje.. doteraz zrala velmi vela, kazdy den aj zelene a 10-15 cvrckov, bola az prilis aktivna a zrazu len tak z nicoho nic zacala cely den spavat a zeleneho sa uz ani nedotkne a cvrckov zje len zopar a to nie ani kazdy den..nechapem, co sa stalo a neviem, ako vyriesit, o zimovanie asi nejde, kedze este nie je dospela.. inak nevyzera, ze by bola chora, ani nic, len neviem preco zrazu cele dni prespi a neje :( dakujem za vsetky rady

"pred tyzdnom" skoncilo "babi leto" a citelne se ochladilo = muze to byt snaha zimovat, to muze zkouset klidne i v tech 8 mesicich. Dopral bych ji klid, "zimovani" jen pri pokojove teplote, s vyplym vyhrivanim a bez krmeni, hlidat vahu jestli nejak vic nehubne. Pokud ne, tak ji mit takhle nekolik tydnu, a potom zas postupne prejit na normalni terpelny/svetelny rezim.

ad. "vyhriat na kamen" - vyhrivaci misto by melo mit spis kolem 40-45°C, v prostoru v prumeru kolem 30, a musi mit v terariu i dostatek svetla.

Dobrý den, mám Agamu voustatou.
Koupil jsem si ji od chovatele asi přec cca 2 měsíci (měla 21cm), asi po 14dnech co jsem ji měl začala konečně pořádně papat ale vydrželo to asi 14dni, vslekl se bez problemu každý den kakal, ale ted posledních 20dní strašně malo žere 1cvrčka za 2dny vubec nekaká a je furt schovaný pod kameněm, v terrarku mám 20stupnu u bazenku jinak kolem 25-28 a pod světlama 35+ stupnu. Za den se vyhřívá max 1hodinu pak je celý den schovaný :( nevím co s tím, Děkuji

Protoze je to prilis maly prostor, do takovehle odchovnicky jsou ty 13W naprosto v pohode. 26W je zbytecne velka, pridava do prostoru zbytecne joule (nebo watty, jak je komu libo) - neni uplne pravda ze "nehreje". Usetreny vykon radej vyuzit bodovkou k vytvoreni vyhrevneho mista a aspon nejakeho teplotniho gradientu.

Dobrý večer, chcel by som ešte poradiť. Idem si robiť terárium v rozmere 100x40x40 pre agamu. Chcel by som od vás rady, Hore v strope chcem mať 3 svetlá, v strede UVB a po krajoch bodové svetlá,chcel by som sa spýtať na watáž :D teda že koľko vatové by mali byť? a či je to dobrý nápad.

přesné watty Ti nikdo neřekne. Záleží na materiálu terárka, teplotě okolí apod. Osobně bych Ti poradil dát na jednu stranu výhřevnou bodovku (cca 40W), nebo halogen s paticí GU10 ( zkusil bych 35W) a k tomu UVB kompakt reptile 200 26W. Na střed bych pořídil lineární zářivku (měla by se tam vejít 90 cm) s teplotou světla 6000-6500 K. Nebo místo UVB kompaktu a výhřevné bodovky pořídit výbojku ( třeba sun lux 50W ). Záleží kolik do toho chceš investovat. Stejně to chce teploty proměřit, takhle od stolu Ti to nikdo neřekne.
Ještě jednou zdůrazním, že to chce mít výhřevnou žárovku a UVB kompakt blízko sebe. Hlavně se vykašli na rádoby speciální výhřevné žárovky ze zverimexu. Je to to stejné co v elektru jen 3x dražší. To stejné u zářivek. Kup normální, ty s UVB nejsou špatné, ale výdej UV je "na krátko" a s viditelným světlem jsou na tom taky prach bídně.

a keby som tam nechcel tu trubicu??to by sa dalo?

Dá se všechno ... co třeba kdyby jsi tam nechtěl tu agamu??

Můj názor je takový, že když už si pořizuju zvíře (jakékoliv) tak mu zařídím vhodné podmínky. A u pogon, jakožto heliofilních ještěrů, je kvalitní osvětlení prostě nutnost a základ všeho. Přes to vlak nejede.

Jedině mě napadá LED pásek/lišta z vysoce svítících diod. Ale s těmi nemám žádnou zkušenost. Ta zářivka se tam dává proto, že prosvítí komplet celý prostor. To samotnými žárovkami těžko docílíš. Hlavně je potřeba dosvěcovat teplotou světla 6000-6500 K, aby to navozovalo denní světlo. Většina žárovek má teplotu kolem 2500 - 3000 K, teplá bíla se to mu říká a to je děsně žluté světlo.

Dobry. Aj ja by som sa chcela opytat...kupila som si agamku este pred mesiacom od jedneho chlapa ktory ju mal asi 6mesiacov (nevedel mi povedat presne ani to aka je stara). Kupila som ju aj s jej povodnym terarkom aj so vsetkym...on sa ju o nu asi velmi nestaral kedze tam mala piliny namiesto piesku a vraj jej na noc nevypinal ani svetlo ani neznizoval teplotu....zo zaciatku bola placha ale jedla potom zacala zaliezat pod kamen...vymenila som jej piliny za piesok pod bodovkou ma 45 stupnov a celkovo v terarku okolo 33 a ma aj tien...terarko je velmi velke asi 1,5m dlzka a sirka asi 50cm...po vymene na piesok bola v poriadku aj jedla aj zelene aj cvrcky na noc smala pri skle s prednimi labkami na skle (nechapem preco) ale teraz uz druhy den je pod kamenom a nechce z pod neho vyliezt....zobrala som jej kamen zacala behat ako splasena zjedla jedneho cvrcka aj to z pinzety iba a zaliezla naspet po kamen odvtedy nevyliezla...odkedy ju mam sa ma dost boji vzdy ked sa priblizim tak sa stiahne alebo skrije...mala som ju uz parkrat na rukach ze sama vyliezla ale to preto lebo hned zoskocila a utiekala po izbe skoro som ju nechytila...ked nevidi ze sa pozeram tak ide na koren pod bodovu ziarovku a roztiahne telo do sirky a otvori usta...ked ma zbada stiahne sa na uplne tenku :D vobec nechapem co jej je a preco je uz druhy den zalezena...neviete mi pomoct? Dakujem

Keď agama otvára ústa, znamená to že sa chce aspoň týmto spôsobom ochladiť. Ja som mal v lete v teráriu 32 stupňov a keď má 33 stupňov no neviem mne sa to zdá tak trochu veľa a keď sa môžem spýtať koľko má v tieni ? Podávate nejaké vitamíny ? S tou vecou že stále spí vám asi neviem pomôcť keďže sa dá povedať že som začiatočník no toto vám napíšem aby som nejakým spôsobom pomohol ostatným s lepším popisanim podmienok. Zrejme by bola dobrá aj foto terária aj agami a koľko má cm? Keď napíšete odpovede na tieto otázky budete mať väčšiu istotu že lepšie poradia skúsenejší.