Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s novou,malou guttatou

Zdravim.Asi pred dvoma tyzdnami som si doniesol cca dvojmesacnu 0.1 amelano het anery a uz som ju dvakrat krmil ale este ani raz nespinila.A za druhe som jej asi na dvoch miestach na chrbtici nahmatal tvrde hrcky.Zatial je v karantene takze je v boxe cca 15x20x10.Ma tam cca 23 stupnou celzia ,ukryt aj misku s vodou.Fotografie nemam k dispozicii.Dakujem za rady.

loading...

Ty "hrčky" by mohly být bouličky na páteři, má úžovka je má také a funguje dobře, jen je nedoporučuji do chovu, protože to může být dědičné a její mláďata by tyto hrčky mohly mít také. Buďto na zkrm nebo jen tak, jako "mazel", ale ne do chovu, to bych neriskovala.

tady je to sam šulin. Hřích je tu snad všechno lepši náš se na tuto "poradnu" vyprdnout.

Tak hele, ty šuline! Co jsi tazateli poradil s jeho problémem ty? Nic nevíš, prudíš a navíc tvůj psanej projev je dost šílenej.
Pokud někdo chce dostat rozumnou odpověď musí se taky rozumě zeptat. Co ti má kdo odpovídat, když ani neumíš zformulovat otázku??
Jestli máš těch 23° v celým prostoru bez lokálního zdroje tepla tak je to málo. Had se potřebuje vyhřát. Řekněme pod zdrojem tepla tak 30° (+-), s tím že v prostoru tera je míň a má k dispozici i studenější kout. Prostě potřebuje nějakej ten teplotní gradient. Správný podmínky mají vliv na trávení a tím logicky i na to kadění. Jenže v tak malý krabičce těch správných podmínek těžko docílíš. Jestli chceš mít stálou teplotu, tak ta musí bejt vyšší než 23°.
To ale nijak nesouvisí s tvojí výmluvou, že s malejma gutkama nemáš zkušenosti. To totiž platí i pro velký...

Ty boule můžou bejt cokoliv. Nejpravděpodobnější je, že to jsou boule na páteři, jak už bylo psáno. Pravděpodobně je to způsobeno nevhodnou inkubací, ale může to bejt i genetická záležitost. Takže toho hada bych do chovu nezapojoval. Zkrmit ho je sice radikální, ale zase se zabrání tomu aby se dostal dál do chovu. Na druhou stranu s tím může u zodpovědnýho mazlíčkáře (kterej ho nepustí do světa až ty boule nebudou patrný) klidně a spokojeně žít.

"Jestli máš těch 23° v celým prostoru bez lokálního zdroje tepla tak je to málo. Had se potřebuje vyhřát. Řekněme pod zdrojem tepla tak 30° (+-), s tím že v prostoru tera je míň a má k dispozici i studenější kout. Prostě potřebuje nějakej ten teplotní gradient. Správný podmínky mají vliv na trávení a tím logicky i na to kadění. Jenže v tak malý krabičce těch správných podmínek těžko docílíš. Jestli chceš mít stálou teplotu, tak ta musí bejt vyšší než 23°.
To ale nijak nesouvisí s tvojí výmluvou, že s malejma gutkama nemáš zkušenosti. To totiž platí i pro velký...

Ty boule můžou bejt cokoliv. Nejpravděpodobnější je, že to jsou boule na páteři, jak už bylo psáno. Pravděpodobně je to způsobeno nevhodnou inkubací, ale může to bejt i genetická záležitost. Takže toho hada bych do chovu nezapojoval. Zkrmit ho je sice radikální, ale zase se zabrání tomu aby se dostal dál do chovu. Na druhou stranu s tím může u zodpovědnýho mazlíčkáře (kterej ho nepustí do světa až ty boule nebudou patrný) klidně a spokojeně žít."

kloubouk dolu moc pěkná odpověď pro zadavatele vlakna na jeho otazku.
Škoda jen že nepadla hned na začátku.Kdyby takovehle odpovedy padaly hned to by to byla krasná teraporadna :-)

Vis, ona TP neni "automat na odpovedi" a tazatel by si mel odpoved "zaslouzit" ,alespon SMYSLUPLNYM dotazem.. Zadny z chovatelu zde, nema povinnost vestit z kristalove koule..(a presto se o to i snazi) Na smysluplny dotaz, se zde obvykle tazatel odpovedi docka.. Ne treba hned, ale docka.. ;-)

tady je to sam šulin. Hřích je tu snad všechno lepši náš se na tuto "poradnu" vyprdnout.

Tak by mě zajímalo kde jinde by se dozvěděl co hadovi je...od tebe? :-)
Lidi nejsou stroje aby automaticky odpovídaly, a dokonce nejsou tomu ani povini.
Ona to je poradna, ale to neznamená že když se tady nějaký vocas (nemyslím tím konkrétní osobu) zeptá na kdejakou kravinu že tam bude mít hned 10 odpovědí, ale jak tu už padlo, většina se odpovědi dočká.

Mno páni nevidím žádný rozdíl mezi dotazem a následnými odpověďmi (vyjma následné od cejny). Dotaz není úplně šikovně napsaný, ale i já tuším, s čím má tazatel problém. Vzhledem k Vašim zkušenostem věřím, že Vám to jasné bylo taky. Pokud tedy chcete odpovídat tak, že se vzájemně poplácáte po ramenou a společně se tazateli vysmějete, tak bych se držel spíše toho, že pokud nemám k danému co říct, tak držím hubu.
Vážím si Vás coby chovatelů, ale s podobnými výjevy jděte k šípku... Blbej dotaz po stý dokola, ale nemyslím si, že si tazatel čímkoli zasloužil takové reakce. Nejsem žádný moralista, někteří přítomní mě znají, ale zkuste se občas zamyslet nad tím, než někoho opět zpražíte...

Pro tazatele: Zvyšte teplotu v boxu na min. 25-27 stupňů. Užovky se zpravidla vyprazdňují pravidelně, takže pokud myslíte, že je nějaký problém, nechejte ji chvílí proplavat ve vlažné vodě. Určitě se takto vyprázdní. Ohledně hrbolků, jak je psáno výše, půjde o deformaci páteře, pokud není had v těchto místech pohledově zlomený, tak s tím, jak by rostl by deformaci schovala svalovina. Pro chov se tento had určitě nehodí, protože by po něm byla další deformovaná mláďata. Běžně se taková mláďata zkrmují, jak psal Melda...

m.

Pokud jde o mou osobu, tak jsem to psal tomu, co to tu nazyval"sulinama". A zbytek byl v rovine obecne.. Kdyby tu nezacal shazovat celou TP a sam poradil misto utoku, tak nebylo co resit.. Jinak Tvych zkusenisti si vazim a mas pravdu..