Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov Blaberus discoidalis

Zdravím, chtěl bych požádat jestli by jste mi někdo neporadil s chovem tohoto druhu švába. Hlavně se mi jedná o to že v poslední době nacházím v nádrži ootéky a nic se z nich už nelíhne. Vím že tento druh má pomalý vývojový cyklus a proto mě mrzí že jsou tam nevykladené ootéky.

Mé podmínky chovu
nádrž: 30*20*15; podklad je keramzit (výška cca 2cm); plata od vajíček
teplota: 29 stupnů; teplo je tvořeno žárovkou
krmení: zelí, psí granule, ovesné vločky, banán

Jediné co se domnívám že může být jako důvod nevykladení že před měsícem jsem dokoupil 20 nových jedinců, tak jestli to není kvůli tomu.

jj už sem se na to vlákno koukal dříve

tak tos tam mohl pripojit i svuj dotaz...
Co je pricinou odkladani ootek - tezko rict. Konkretne s keramzitem jako podkladem nemam vubec zadne zkusenosti. Problem muze byt tam, nebo proste i jen v aklimatizaci novych jedincu na nove prostredi. Pokud jsi kupoval dospelce, ti si zvykaji hur nez nymfy. Proste zkontroluj podle navodu v predchozim vlakne jestli je vsechno ok a pak uz jen cekej. I svabi potrebuji cas.
Osobne bych to ale neprehanela s teplotou a klidne bych ji snizila na nejakych 26 stupnu (tedy pokud tech Tebou uvadenych 29 neni jen lokalne).