Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama se nevyprazdňuje

Dobrý den, 8.10. jsem začala naší agamku probouzet ze zimného klidu. Začíná se pomalu rozjídat, přibrala na váze vše co ztratila, ale zatím se nám nevyprázdnila. Zkoušla jsem i koupele,ale nic nezabírá. Nevím, zda nemám vyhledat, lekařskou pomoc. Děkuji za odpovědi.

Banan bych nedaval, jablko taky ne. Cinske zeli - proc, kdyz je jeste zeleneho dostatek? Dokud nemrzne a neni snih je vzdy lepsi nasbirat neco venku nez hypermarketove salaty a spol. Jinak - pokracoval bych v koupelich ve vlazne vode (teplota "jak pro mimino"). Kdosi radil vnutit do tlamky kapku-dve jedleho oleje (slunecnicovy, olivovy) - to jsme nikdy zatim resit nemuseli, stacila koupel.

Dobrý den, včera se nám agamka, konečně vyprázdnila. Ale před vyprázděním měla váhu okolo 500 g a nyní má 485 g. Přijde mi to horzně moc velký úbytek, bylo to sice vyprázdnění poprvé po zimním klidu,ale nevím. jaký na to máte názor. Jinak chování je stále stejné, přemýšlíme s manželem, že vyhledáme nějakého veterináře, přes exoty. Neznáte nějakého v blízkosti Teplic nebo Ustí nad Labem? děkuji.

Zimní spánek probíhal při teplotě okolo 2O stupňů, dolů bohužel teploty v bytovce nedostaneme, zimní klid probíhal cca 7 týdnů- o zimování jsem se radila tady na tera poradně,a bylo mi řečeno, že si o něj agama řekne klidně i v srpnu, před uložením vyprázdněna, při zimování v teráriu každý den čerstvá voda- ale mám pocit, že za zimní klid nevylezl ze skrýše- ale jsme v práci tak nevím. Terárium zakryto, aby nebyla rušena. Ale větrání zajištěno. 8. 10. Zapnuty zdroje, pozvolna přidávání doby svícení. Nyní teplota v teráriu okolo 30 stupňů, pod zdrojem teplota 45 stupnů, nejchladnější místo v teráriu 26-28 stupnů, žárovka 75 w a uvb Sun glo 10, zářivka na dosvícení, doba svícení 12 hodin denně, vitamíny reptivite a nyní jsme koupili nutri mix- ještě ale vzhledem k malému přijmu potravy, nebylo podáno příliš často, jinak terárium je 120 x 50 x 60 cm (dx šx v).Jinak potrava - krmíme zatím pinzetou a to cvrčky a máme ještě sušené kobylky, o víkendu si vzala pár listů pampelišky. Mimo terárium běhá a šplhá po sedačce. Snad je popis dostatečný. děkuji za rady