Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení pro Agamu

Dobrý den, jsem opravdu začátečník. Budu mít terárko 70*50*45 jednu agamku. Může mi prosím porad jaké osvětlení žárovky zářivky uva uvb atd, topný kámen ano ne, jak výkoné? Můbec se v tom nevyznám a chci aby jí nic nechybělo. Vím, že tu je mnoho témat, ale v každém je mnoho názorů rad. Předem Vám děkuji za rady a pomoc

faq-pogony.doc - kdyz uz jsem si s tim dal tu praci...

- to terarko bude pro dospelou male, svetla chce hodne, UV - do tehle vysky nejspis nejaky UV kompakt (Lucky Reptile Compact UV Sun treba), teplota - viz FAQ, jak ji dosahnete je na vas. Nejjednodussi je obycejna bodova zarovka z elektra (zkusil bych 40W) a pod ni kus bridlice - mate vyhrevne misto i zdroj tepla.

(co budeme delat az nam chytra EU zakaze i 40 a 25W zarovky nevim)

Lucifere předem píšu že jsem četl co jsem mohl jak tištěné verzi tak na netu a víceméně bych chtěl jenom potvrdit můj umysl.
Zařizuju terárko pro jednu agamku bude 80x45x45

vybavení:
1x copact UVsun 20W - cca 25cm vysoko
1x žárovka 40W (hodnota se uporaví dle teplot) - cca 25cm vysoko
- pod oběma žárovkami vyvýšené plochy (větve)
1x klasická zářivka nad terárkem pro dostatek světla
1x topný kamen 4w

Můžu nechat všechny 3 zdroje světla svítit celý den, nebo musím uvb vypínat (u některých plazů se prý uvb jen přisvicuje několik málo hodin) a topný kamen bych dle teplot nechával puštěný nonstop.