Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Infekce, svlek

Prosím o radu. Mám doma cca 3,5 letou krajtu královskou. Zhruba před půl rokem měla na hřbetu krvavé krusty (téměř po celé délce), které se dlouho hojily. (Po svleku to měla jako čerstvou ránu.) Byla jsem s ní u veterináře, kde mi dali jen Gentamicin což podle mě vůbec nepomohlo. Ale po delší době se to přecejenom zhojilo. Nyní to má zpět. Chci se zeptat jestli to může být nějaká infkece, kvasinky či něco podobného. Jako mechanické poškození to nevypadá a ani si dost dobře nedovedu představit kde by k tomu přišla. Mám obavy také kvůli svleku (věčné téma vím), ale nikdy jsem takový problém neměla. Cca 3 týdny už je zakalená, kůže je ,,vrásčitá" je vidět, že už by chtěla dolů, ale i přes rosení několikrát denně se nesvlékl ani kousíček kůže. Vždycky byl svlek bez problémů. Na břiše má cca 2*2 cm spálené místo od žárovky je možné, že je z toho ,,vystresovaná" a má se svlekem problém. Nevím jak to jinak vyjádřit. Za ty 3 roky co jí mám vše bylo v pořádku jen teď se vše nějak nahromadilo tak mam o ní strach.
Předem moc děkuji za rady

no nevim tady to neni ale ubec hazky.Jen se chci zeptat jak se ji to stalo ...jako popaleni od zarovky? kde je ta zarovka umistena ? nevim jestli uz byle zde zminovano v cem chovas svoji Reginu?..nejsem sice vet nebo tak ale nakej patek uz hady mam a todle.kazdopadne okamzite bych ji prendal do jineho terarka zadny substraat jen na ubrousky,miska vody a ukryt.Terarko ve kterem ji chovas normalne vse vyndat odzbrojit a poradne vymejt osobne mam dobre zkusenosti z Desinfekcni vodou co pouzivaji zubari.Jelikoz sem cetl ze si psala ze se to zahojilo a pak vratilo tak.Po tom jak se to zahojilo si ji dala na zpet do puvodniho prostredi kde byla normalne ? jestli ano podle me chyba.Ze svlekem u Regin je to ponekud tezke a individualn mel sem Reginu zedny problem ze svleckou a mel sem Reginu ktere sem musel vylozene davat teple koupele a lazne.I tomu hadovy se logicky ulevi kdyz starou kuzi sunda.Rosit teplou az horkou vodou (muzes uplne horkou jelikoz nez to projde pres hadicku roztrikovace coz sama muzes vyzkouset voda je uz studena).No a v neposledni rade bach asi vymyslel jine umisteni zarovky!!! Urcite vis ze Reginy jsou snadna vystresle atd nakej ten vliv to muze mit take na celkove chovani,coz si myslim ze je logicky ....kdyz se nekdo spali o zarovku ....da se poridit hodne vytaminu prirodnich ktere si pridavaji do vody.
osobne mam dobrou zkusenost z aloe vera do vody(pozor na davkovani)