Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva zelenavá - krunýř

Dobrý den, zakoupila jsem želvičku , roční , z rukou chovatele ,máme jí měsíc a půl . Dobře jí, snažíme se o rozmanitou stravu , reflexy má přirozené , nicméně se mi nepozdává její krunýř, je stále pevný , ale po celém krunýři, karapaxu i plastronu průsvitají bílé kličky. Určitě je neměla, když jsme si jí přivezli.

Průsvitají více ve spodním okraji karapaxu, ale i na štítech jsou patrné . Tenké jako nitky .

Můžete poradit nebo odkázat na veterináře v okolí Mostu, Chomutova, Teplic,Ústí , Žatce např.

Děkuji, s pozdravem
Monika G.

Na žádné fotografii jsem nenašla podobný znak , ani v článku jsem nenašla odpověď . Jeví se mi to zvláštně, vypadá to jako kresba tenkou bílou čarou v drobných kličkách, těsně pod vrstvou krunýře, není to na povrchu .
M.

Přivezli jsme jí v září, tak jsme stihli pampelišky, jetel ( oblíbený ) , jitrocel listy, nyní čínské zelí , římský salát, endívie, čekanka ovoce 1 x týdně , většinou jablko , občas granule , zatím pomálu cca 5-8 za týden ,namáčíme , 3x v týdnu Nutri Mix Rep Calc plus ( trošku prášku k potravě ) - doporučeno chovatelem

granule jsou vhodné krmivo. Mají vyvážený obsah všech základních věcí které želva potřebuje a které přes zimu - bez trávy - nemá.. Pokud si chcete sama dělat vitamíny a nevěříte průmyslově vyráběným (konkrétně nutrimix byl hodnocen jako více než uspokojivý) tak musíte dbát na správný poměr vápník - fosfor, což znamená ještě ke skořápkám nějakou složku přidat. Římský salát není uplně na denní krmení, nicméně je to nejlepší alternativa ze všech salátů. Poměr vápníku a fosforu u něj je přibližně 2,5:1, což ho řadí mezi vhodné krmivo a což je srovnatelné s pampeliškama nebo čískym zelím.. Minimální poměr vápníku a fosforu by měl být 1,4:1 čehož ostatní saláty zdaleka nedosahují.

Krmim hlavně pre alpin testudo a doplňkově testuvit (to vyrábí přírodovědné centrum, takže by o tom mohli něco vědět... Zrovna je tu nemám ale vim že na štítku je: většina vlákniny, minimální bílkoviny, správný obsah vápník fosfor). Jo a pre alpin jsou v podstatě jen do granulí slisované rostliny z alpských luk..

Aber was ist das "správný poměr vápník - fosfor"? Tedy, kolik deklaruje výrobce?
Slisované rostliny z alpských luk znějí dobře, možná by z českého krasu vyšly levněji (to se jen dohaduji a nevím), v literatuře (Highfield) je popisováno, že krmení slisovanou vojtěškou bez sníženého obsahu bílkovin vyvolalo "pyramidování" u Astrochelys radiata (ty jsou ale podle literatury extremně háklivé na nadbytek bílkovin).

Pre Alpin Testudo Original
Prémiové krmivo pro všechny suchozemské želvy. Slisované granule obsahují směs trav, které jsou extrémně chudé na bílkoviny a bohaté na vlákninu. Proto je Pre Alpin Testudo Original jedinečnou potravou pro suchozemské želvy. Jedná se o produkt ekologického zemědělství, bez jakýchkoliv aditiv, obilnin a živočičných produktů. Balení 12 kg.
no v sakra nouzi možná...:.(
tak v Robimausu je pouze toto :-) o nějakých poměrech(ať již vyhovujících, či ne) ani slovo,
ale pro pár prcků či jednu želvu bych do toho nešel, není problém jim v zimě opatřit dostatečné množství vyhovující čerstvé zeleně...;-)
mě se líbí http://tera.poradna.net/a/view/64518-vlastni-granu le-pro-mladata-suchozemskych-zelv
jen bych asi vynechal ty krky a kapání AD a dal víc skořápek ;-)
PS. ale pro mne to zatím není aktuální, páč želvuchy jsou ještě stále venku a pak hurá do sklepa :-)
až halt někdy se "urodí" mimina na podzim, tak pak se možná k výrobě dokopu :puff::beer:

myslím že je to trochu přehnané;-) napište mi svůj jídelníček.. Jíte vyvážený poměr cukrů tuků bílkovin? Vitamínů, minerálních látek a stopových prvků? Pochybuji:-) a máte zdravotní potíže? Pochybuji:-) Pokud se zachovávají základní pravidla o krmení, není dle mého názoru nutno se zaobírat takovými "detaily". Nebo myslíte že ano?? Přijeďte se na moje želvuchy podívat.. Předně podle toho, hodnotím kvalitu granulek:-)