Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva zelenavá - krunýř

Dobrý den, zakoupila jsem želvičku , roční , z rukou chovatele ,máme jí měsíc a půl . Dobře jí, snažíme se o rozmanitou stravu , reflexy má přirozené , nicméně se mi nepozdává její krunýř, je stále pevný , ale po celém krunýři, karapaxu i plastronu průsvitají bílé kličky. Určitě je neměla, když jsme si jí přivezli.

Průsvitají více ve spodním okraji karapaxu, ale i na štítech jsou patrné . Tenké jako nitky .

Můžete poradit nebo odkázat na veterináře v okolí Mostu, Chomutova, Teplic,Ústí , Žatce např.

Děkuji, s pozdravem
Monika G.

Na žádné fotografii jsem nenašla podobný znak , ani v článku jsem nenašla odpověď . Jeví se mi to zvláštně, vypadá to jako kresba tenkou bílou čarou v drobných kličkách, těsně pod vrstvou krunýře, není to na povrchu .
M.