Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto želví granule

na fauně jsem našel inzerát na nové želví granule :
Vysoce kvalitní krmivo pro suchozemské želvy.
V USA prodáváno pod značkou Mazuri a používáno v min.50% profi chovů a zoologických zahrad.
NutraZu® Tortoise Diet je kompletní krmivo s vysokým obsahem vlákniny určené pro suchozemské býložravé želvy jako jsou např. želvy rodu Testudo, želva ostruhatá (Geochelone sulcata), želva myší (Gopherus polyphemus) a želva sloní (Chelonoidis nigra). Toto krmivo může být použito i pro jiné býložravé plazy.
Vlastnosti a výhody
. Vysoký obsah vlákniny
· Obsahuje přírodní vitamin E
· V extrudované formě – minimalizuje plýtvání a vytváří přirozené krmné prostřední
· Nutričně kompletní - není nutné přidávat vitaminové a minerální doplňky
· Přírodní zdroj antioxidantů - bez enthoxychinu
Garantovaná analýza
Bílkoviny min. 15,0 %
Surový tuk min. 3,0 %
Vláknina max. 18 %
Vápník min. 0,95 %
Vápník max. 1,45 %
Fosfor min. 0,6 %
Sodík max. 0,6 %
Sodík min. 0,1 %
Vitamin E min. 330 IU/kg
Cena: 1 955,- Kč

Jelikož chovám celý život psy od dob, kdy žádné granule u nás nebyly, tak jsem se o ně a jejich výrobu + složení dost zajímal.Prvotní nadšení z toho, že někdo za mne spočítá vyváženou dávku vcelku rychle opadlo.
Jde jen o hru na "zdravou" výživu, ale především o obrovský kšeft s lidskou blbostí a pohodlností...
A teď tedy k věci.
U zde inzerovaných želvích granclí uvádějí : 15% bílkoviny (živočišné? x rostlinné?)to mě tedy přijde HODNĚ,
poměr P : Ca ??? jak kdy :-), spíše nevyhovující, vláknina 18% - což u úplně suchýho "bobku" z kdo ví z čeho přijde MÁLO atd...atd...
Navíc jestliže byly vyrobeny tepelnou extruzí (což neuvádějí - zda ano či ne) tak veškeré přírodní látky byly zničeny a "doladěny" umělými premixy...Také NIKDE není uvedeno z ČEHO vlastně jsou, o ceně nemluvě :-|
Přijde mi , že dělání "blbců" z chovatelů čehoko-li dorazilo už ve velké míře i do teraristiky, zřejmě se brzy dočkáme i "granulovaných" myší...
Co vy na to ?

Začíná se tu skvět stejná špína, jako na všech ostatních vláknech napříč chovatelskými weby, ve kterých pan Pavela figuruje v hlavní roli. Navíc sem již nic přínosného nepřibývá, takže zamykám. (Aurifer)

Nu výzva je výzva. Tedy rukavice je zvednuta...;-)
Tak tedy odpovídám. Nejprve to pozitivní, aby to náhodou nezapadlo. Mazuri je firma uvedená na seznamu sponzorů TSA (Turtle Survival Alliance), takže přispívá významnou částkou na činnost organizace, která má ochranu a udržení želv víceméně všude po světě jako svůj úkol.:beer:
Druhá dobrá věc je, že konečně dostáváme nějakou relevantní referenci – ano, ZOO San Diego je jedno z těch, které jsou důvěryhodné.:-)
Operovat zoologickými zahradami obecně neberu, ZOO Liberec třeba zvládla svoje Geochelone sulcata zmrvit docela důkladně a nevěřím, že by všechny ZOO v USA byly na top úrovni jako právě San Diego a že by tam podobný lapsus byl vyloučený. Ani náhodou.:-p
Pan kolega vyzval, ať nekritizuji to, co jsem sám nevyzkoušel. Hezké. Jenže já vycházím z údajů o složení a z běžně dostupné literatury je zřejmé, že tyto údaje pro dost druhů nevyhovují.:-/ Pokud by je měl kdokoli nejprve vyzkoušet na svých zvířatech a pak teprve směl zkritizovat, jednalo by se o ověřovací pokus na zvířatech a taková věc se jednak prostě nedělá zadarmo, jednak to neplatí experimentátor ze svého.3-[ Podotýkám, že nejsem proti pokusům na zvířatech, pokud jsou provedeny tak, aby skutečně o něčem vypovídaly. V mé práci je to jaksi nezbytné.
Je zajímavý prodejní postup navnadit kupujícího na granulované nutričně kompletní krmivo, aby si po přečtení návodu (že to možná polovina kupujících neudělá je už jejich blbost) uvědomil, že by měl ještě někde opatřit to seno. Doufám, že i to máte v sortimentu...8-)
Ještě výtka, jestli sám dodávám ke svým želvám návody k chovu. Samozřejmě ano, na Ládví nebo na Novodvorské ochotně ukážu.:))

O chovu zvířat v českých zoo vím sám. Některé se snaží přistopit správně, ale když EEP řekne, že to bude takhle, tak s tím dotyčná zoo nic neudělá. Na druhé straně jsou zoo, kde jim je jedno, že páří příbuzné kusy, nebo ty zvířata nemají vše co potřebují. To je ale jiná věc. Jestli jde o extrudované pelety ať už jakéhokoliv výrobce, nikdy to nebude pro daný druh dokonalé, protože vymyslet pelety pro každý druh (popř. rod) je nemožné. Tedy možné, ale nikdo to nezaplatí. Vím, že Mazuri z USA (neplést s Mazuri z Velké Británie) vyrábí vysoce kvalitní krmiva pro téměř všechny exotická zvířata. Dalším důležitým bodem je z jakých surovin jsou pelety vyrobeny. Nemyslím složení, ale kvalitu jednotlivých složek. Jako perfektní příklad je velice levná směs pro andulky (cca 20 kč / kg). Jedná se z 90 % o proso. Na tom by ani nebylo zase tak nic špatného, ale kvalita toho prosa je žalostná. Samý prach a nečistoty. Pokud se sežene takováto směs ve vysoké kvalitě (bez nečistot nebo i plísní atd.), nabídne zvířeti mnohem víc. To byl jen příklad.

Většina velkých výrobců granulí pro "pet" jsou dceřinné společnosti nadnárodních potravinářských firem, které tímto zpracují a vydělají i na tom nejhorším odpadu...(takže , když někdo napíše rozemleté sojové lusky, tož živě vidím jen prach co zbyde po mletí a nemá jiné uplatnění...)
TŘTINOVÉ MELASA (odpad při výrobě cukru... zpracovávají se stonky, které se podle staršího způsobu nařežou na menši kusy a vylisují nebo se modernějším způsobem protiproudně vyluhují vodou - je teď IN i pro lidi ;-) takže v granclích bych viděl zbytky těch stonků po výluhu
- jak se říkává "sežrali by i hovno pod sebou" :-)
takže stejně nevidím důvod rvát do želv spečené pelety ze ZBYTKŮ sóji, pšenice, třtinové melasy etc....;-)
(i když to krměj v San Diegu:)) )

A víte třeba, že tyto sojové slupky jsou dobré na trávicí trakt? nemá v sobě mnoho škrobu a obsahuje dostatek vlákniny. Nejsem dietolog, ale o některých věcech vím a nějaké lze snadno dohledat. Není to tak, že se to skláda z odpadu. JSte si jist, že firma Mazuri patří pod nějaké potravinářské firmy? Pokud vím, tak Mazuri patří pod PMI Nutrition International = jedna z největších firem zabývající se dietou a vývojem krmiv pro zvířata. Nikoho nechci urazit, ale myslím si, že lidé co toto a jiná krmiva vyvinuli, jsou odborníci. To my bohužel nee.

S tím "dostatkem" vlákniny jsme to tady už probírali. Mazuri na svých stránkách tvrdí, že tenhle podíl postačí, ale já si troufám tvrdit, že ne pro všechny druhy a určitě ne pro ty zpropadené sulkáty.:-/
Dovolím si upozornit na takovou jednu "maličkost". Většina želv chovaných v zajetí, a to i ty chované ve výbězích, toho nachodí mnohem méně, než ty v přírodě. Výjimkou může být tak jedna želva ze sta, kterou někdo šoupne na zahradu a jak je rok dlouhej se o ni nestará.;-) Peristaltika je spjatá jednak s chozením (pro trpícího chronickou zácpou je projímadlo pohodlnější, ale dostatečně dlouhý pochoďák taky zabere), jednak s pasáží právě nestravitelných zbytků ve střevě, tedy hlavně vlákniny.
Exkrement želvy v přírodě je zpravidla o dost tužší a bývají v něm vidět zbytky stébel trav a podobného materiálu (mluvím o evropských Testudo, tedy hermanni, marginata a ibera). Tekutější vizáž u chovaných jedinců může být způsobena více faktory - menší podíl vlákniny v potravě, snazší přístup k vodě, takže s ní organizmus tolik neštří a bohužel v neposlední řadě chronický, třebas i jen mírný, průjem. Průjem může vyvolávat "bambilion" různých příčin, od nevhodné stravy, přes infekci střeva nebo žaludku po poškození ledvin. Poškození ledvin kupodivu nezasahuje jen močovou soustavu, ale vede i k průjmům.:-(
Poškození ledvin mohou vyvolávat některé infekce a z příčin neinfekčního charakteru jde hlavně o nedostatek vody v těle a o nadbytek bílkovin v potravě.:x:
No a kruhem se zas dostáváme k deklarovanému složení. Jak jsem již byl podotknul, nadbytek glycinu v bílkovinách sóji, vojtěšky a jiných vikvovitých rostlin (leguminoz) vede k ataku na ledviny.
Co se vápníku týká, výrobce jaksi opominul uvést důvod, proč má stanovenou maximální hladinu vápníku a ne zrovna extra vysokou pro rostoucí mláďata eventuálně samice pracující na vejcích. U zvířete, které není v terminálním (už neřešitelném) stádiu renálního (ledvinového) kolapsu se nadbytečný vápník přijmutý z potravy bez problémů vyloučí. Trochu jiné "kafe" je injekční podání, ale o tom zde nehovoříme.

Málem bych zapomněl - pořád čekám na ten doklad, že ZOO San Diego používá Mazuri Tortoise granule. Nemám na mysli využití granulí třeba pro opičáky nebo pro velké papouchy, ale konkrétně těchto pro suchozemky.8-)

Teda pánové a dámy, po dlouhé době jsem na poradně a před chvílí jsem dočetl vlákno o nevydařeném busu do Hammu a teď tohle.... A to jsem myslel, jak budu mít klidný večer u vínka a strávím pár chvil (alespoň virtuálně) s podobně "postiženými" lidmi, jako jsem já (v mém zaměstnání jsem jako chovatel za blázna, všichni jsou cool a věnují se investicím na burze apod.) Jen jsem chtěl na adresu TeraPlus:
1) Živím se už dlouho v obchodní sféře a vždy je to o ZÁKAZNÍKOVI!
2) Dočetl jsem až na konec
3) Považuji se za laika v chovu želv a občas v zimě přikrmuju želvy granulemi
4) Jsem línej, takže bych za dob sněhové pokrývky nejraději krmil jen granulemi, ale překonám se
5) Dostal jsem mailem info o nových granulích a chtěl je vyzkoušet
Pokud tedy mohu mluvit za líného laika, tak já opravdu chápu kompletní krmivo jako takové, které už nemusím ničím kombinovat a dál nečtu a kupuju a krmím. Proto se Vám tam pár lidí snaží sdělit, abyste to nejen nám na Poradně, ale i na svých obchodních stránkách lidsky v úvodu ke granulím vysvětlil. Leč jejich snaha je marná a troufám si říct zoufalá, ona lidská ješitnost dovede dělat divy. Mohu tedy za nás laiky o toto poprosit? Třeba - "skvělé granule... - doplňková strava pro želvy s kompletními nutričními hodnotami" - a hned bych věděl, že nemůžu "bejt línej".
Pokud mluvím za obchodníka - Vaše odpovědi jsou naprostá a totální antireklama. Původně jsem je chtěl i vyzkoušet, ale už nějak nemám chuť. Děkuju.

Děkuji, že jste nás upozornil na to, jak je pojem "Nutričně kompletní - není nutné přidávat vitaminové a minerální doplňky" pro některé složitý a nesrozumitelný a podle vás je to dokonce "antireklamou" na toto zboží. :-/ Budu tyto informace konzultovat s výrobcem, který ač svá krmiva vyrábí a prodává v desítkách zemí mnoho let, zřejmě neví jaké informace jsou ty správné a je potřeba ho vyškolit. Oficiální informace výrobce do té doby nebudeme doplňovat a upravovat. Náš eshop je určen pro bystré chovatele, kteří ví, kde nás mají kontaktovat, pokud chtějí znát náš názor a zkušenosti. Je také určen pro chovatele, kteří nechtějí kopovat zboží v univerzálních petshopech, kde o něm nic nevědí, nemají s ním žádné zkušenosti a v popisu mají uvedeno maximálně "granule pro želvy". Ostatně v takovém jste zřejmě kupoval své granule i vy. Nicméně již delší dobu zvažujeme založení odstavce "Náš tip" u některých druhů zboží. Tam můžeme naše doporučení, které už i zde x-kráte zaznělo, černé na bílém uvést. Myslím si však, že je mnoho chovatelů, kteří tento příspěvek četli lépe než vy, protože zájem o toto krmivo je v posledních dnech enormní.

Nicméně již delší dobu zvažujeme založení odstavce "Náš tip" u některých druhů zboží. Tam můžeme naše doporučení, které už i zde x-kráte zaznělo, černé na bílém uvést.

To by bylo super. Ja se za tohle reseni primlouvam.

zájem o toto krmivo je v posledních dnech enormní.

to vite, no, zima na krku, pampelisky dochazeji...

Náš eshop je určen pro bystré chovatele, kteří ví, kde nás mají kontaktovat, pokud chtějí znát náš názor a zkušenosti.

Viem, ze to zase bude zvalene na to ze: Necitam vsetky prispevky (cital som), alebo citam nepozorne a podobne blbosti, ale neda mi to. Co ked niekto bude chciet vediet napriklad tu vyrobu, chovatelov, dalsie krmivo (Z coho pozostava hlavna zlozka krmiva. Nie granule)pripadne ak vase skusenosti (nie to ze: ludia to kupuju), tak fotky nejakych vasich zvierat krmenych dlhodobo tymito granulami.
Nieje lepsie, ked sa to tu tak rozobera a niekto sa pyta napriklad na tu vyrobu, chovatelov, dalsie krmivo atd napisat to sem?
Ci bude lepsie, ak si mudry chovatelia ktory su tu a chcu to vediet, najdu na vasich strankach mail a napisu vam tie iste otazky tam? Dockaju sa odpovede?
Myslim, ze nejeden clovek z TP by si ich mozno aj objednal. Ale pri takejto obhajobe a opakovania stale tych istych veci dookola ich urcite nebude pribudat.
Toto je ako plutie do studne. Kym sa clovek docka plnej studne. Je :x:

Vzhledem k tomu, že jsme to probírali osobně na burze v Ostravě a ptáte se na to se svým kamarádem Reptimania už po sté, tak musím konstatovat, že jste prostě natvrdlý. Jiný výraz na to bohužél po takovéto době nenalézám. Tak zase po x-té: Není vám trochu trapné, ptát se na tyto věci prodejce? Skutečně nedokážete rozlišit jaká je role výrobce a jaká distributora a prodejce? Nedokážete to pochopit ani poté, co vám to prodejce do písmene popíše nejen tady, ale také osobně? Mimo to výroba zde byla jasně popsána a to nejen mnou. To že tady jeden přispivatel, zřejmě váš kamarád, uvedl něco jiného je čistě jeho problém a taky váš, že jste mu to spolkl i s navyjákem, vzal jste to za své a prudíte s tímto prodejce do té doby, než se s tím podle vás ztotožní. Možná se pohybujete v okolí lidí, kteří když je prudíte dost dlouho nakonec uznají že červená je vlastně modrá, ale tady jste na špatné adrese. Já neměním názory každý den, jako někdo. Stojím si za každým slovem, které jsem zde uvedl. Vlastní zkušenosti a doporučené krmení želv zde bylo taktéž, hledejte. Tím papouškováním, že někdo neodpovídá skutečně ztrapňujete jen sebe. Asi je škoda že, za vámi není nic, co by jste mohl hájit, to by jste se choval jistě úplně jinak. X-krát a taktéž osobně na ostravské burze jsem vám řekl, že pro reference máte kontaktovat výrobce a je hloupé je chtít od prodejce. Já jsem na ledaccos zvyklý, protože podnikám v Česku, kde je anonymní diskuze plná urážení, zpochybňování a pomluv masovou zábavou, ale nenechám do toho zatáhnout některé mé přátele nebo zákazníky, navíc bez jejich svolení. Zřejmě nevíte jak kontaktovat výrobce a s internetem to moc neumíte. To dáváte vědět tím, že se neustále ptáte na to samé a vůbec jste nepokročil v doporučených cestách jak toho dosáhnout. Můžete mi napsat jaké želvy chováte? Trochu vás znám a vím, že stejně jako Reptimania žádné. To si neumíte najít něco užitečnějšího když se nudíte? Fakta vás samozřejmě nezajímají, protože to by jste již dávno oslovil výrobce, nebo zmíněné Zoo San Diego, což je reference jako víno.
Asi nechápete, že toto není inzerce a já zde nepotřebuji prodávat zboží. To jen jeden člověk, který neví o čem to vlastně píše zpochybňoval zboží a prodejce, který ho inzeruje. Vše jsem uvedl na pravou míru, což potvrzuje množství objednávek na toto krmivo, které denně chodí. Díky bohu tuto diskuzi navštěvují i bystřejší lidé, kteří umí ocenit, když někdo své práci rozumí.

Ano, na burze sme sa o tom bavili. A prisli sme na nic.
Chapem, ze nebudete uvadzat meno. Ale ako som povedal na burze, nieje problem hodit sem link na stranky. To ci uz chovatel granulami krmi alebo nie si clovek uz kludne zisti. Tak isto ako pisete ze VASE SKUSENOSTI. Tak napriklad nejake fotky vasich zvierat atd...Myslim, ze to nieje zase az tak mimo temu.
A rozlisenie distributor/vyrobca.Tak preco vyrobca tvrdi ze krmivo je robene tepelnou upravou, predajca ze nie? A odpoved na tuto otazku tu fakt nikde nieje. Iba vyhybave odpovede.
Ja korky nechovam ako ste sami skonstatovali. To je pravda, zato aspon nejaky ten rozhlad mam, rovnako ako poznam ludi ktory sa korytnackam venuju.
S vami, ako e-shopom zatial nemam zle skusenosti. Co som objednal, to dobre doslo(nemyslim zvierata).Dokonca som v tomto smere odporucil vas obchod aj par ludom. Ale myslim, ze odpovedat na taketo otazky je aj vo vasom zaujme. Bez rozdielu, ci je to tu na fore, alebo niekto napise vam ako predajcovi.Rovnako, ako by nebolo od veci napisat na stranky to, co tu bolo par krat napisane (ze je to len doplnkove krmivo). Vecsina beznych ludi nebude vediet, ze ak kupia "kompletne granulovane krmivo" tak budu musiet tak ci tak, podavat aj nieco ine. Nie len granule.

Tymto koncim, je to fakt to iste dookola......

Jste zábavný. Jeden přispivatel zde napsal blábol o výrobě a podle vás je to stanovisko výrobce, které nesouhlasí s tím co napsal prodejce a distributor, tedy ten, kdo má informace od výrobce z první ruky. Zajímavé závěry. Hovoří spíše něco o vás.
Pojem "Kompletní granulované krmivo" jsem nikdy neuvedl a není a nikdy nebylo na našich stránkách. Je to zase jeden z vašich blábolů.
Výrobce ani významnou referenci jste nekontaktoval, protože vás to nezajímá. Želvy nechováte, takže vám o krmivo nejde.
Závěry nechť si udělá každý sám.

Můžete mi napsat jaké želvy chováte? Trochu vás znám a vím, že stejně jako Reptimania žádné. To si neumíte najít něco užitečnějšího když se nudíte? Fakta vás samozřejmě nezajímají,

Za 1. To ci ja, alebo Reptimania nejake korytnacky chovame je povedal by som nasa vec. Je pravda, ze kazdy znas ma hlavne zameranie "trochu" odlisne. Avsak nie raz som rozmyslal nad kupou korytnacky. Zo zimovanim nemam problem, celkom slusnu zahradu na vybeh tiez. Akurat je tu zase problem s mojou lenivostou. Rovnako ako pri gekonoch, radsej si ich kupim a rovno skrmim ako by som si ich mal chovat doma. U malych korytnaciek (ktore by nezimovali)by sa mi zase v zime urcite nechcelo babrat zo senom a vsetkym moznym. Takze by som uvital nejake kvalitne granule ku ktorym hodim par dodatocnych veci a mam to z krku.
Ako som pisal, korytnacky niesu "to moje", takze toto radsej necham na skusenejsich kolegov. Ak si vsimnete, ja som nepisal nic o tom coho kolko granule obsahuju. To nechavam na inych.Mne islo o to, ci su vhodne (nie ako jedine krmivo, ale ako doplnkove). Zatial som pocul od vas ano, a od vsetkych ostatnych da sa povedat, ze nie
Skoda, ze tu nieje KHor. Urcite by jeho nazor stal za vypocutie (precitanie).
Za 2. Nenudim. Pre mna je to tu skor relax :-D Sadnem k netu a citam a pozeram.... Nie len temy o tom co mam, ale aj napriklad tuto temu. A to aj napriek tomu, ze korytnacky zatial nechovam. Clovek sa stale uci...
Za 3. Zaujimaju.Vid bod 1.
Chapem, ze to tak mozno nevyzera kedze opakujem 2 otazky od zaciatku. Sice tu padla odpoved, ale stylu: informujte sa u vyrobcu. A zase sme pri tom: Vyrobca tvrdi na strankach jedno, vy druhe. Ako predajca, by ste mali vediet co predavate. Ale to je jedno.....
Ak by boli tie granule fakt dobre, nevylucujem ze by som nejake kupil.Aj keby boli drahsie - za kvalitu sa plati.Ale viem, ze kupim dobre a nie nejaku blbost. Aj ked niesom zastancom granuloveho krmiva ani u psov a maciek. Ale ak vidim co tu na nich hovoria ludia ktory sa korytnackam venuju vo velkom. Dobry dojem to vo mne urcite nevyvolava.
A len taka malickost. Mna ako tak poznate. Ale ak vam na mail napise niekto nejaku otazku s tych ktora tu padla. Napisete potencionalnemu kupujucemu: Kontaktujte vyrobcu!? Mna osobne by takato reakcia odradila viac ako precitanie tejto temy. Ci uz na strankach najdem vase ico, meno atd alebo nie.

Píšete opět hlouposti. Výrobce nemá na stránkách jedinou informaci odlišnou od toho co jsem zde uvedl já a co je uvedeno na našich stránkách. ANI JEDINOU.
Stále papouškujete blábol jednoho návštěvníka, ale to se již opakuju.
Kolik lidí myslíte, že napsalo žádost o reference na náš email? Ani jediný. Když se na toto zeptají, dostanou stejnou odpověď jako vy. Tedy že mají kontaktovat výrobce. Lidé však mají smysluplnější otázky, na které samozřejmě dostanou odpověď, protože jsem nejen zkušený prodejce, který ví co prodává, ale také profesionální chovatel se vším všudy co k tomu patří - živnostenským oprávnění, registrovaným a pravidelně kontrolovaným chovem ze strany Státní veterinární správy a především mnoha desítkami druhů terarijních zvířat v chovu, včetně zhruba 20 druhů želv. Kolik tady takových je?
Příjde vám, že nevíme co prodáváme? Po přečtení tématu, který má tolik příspěvků? Vy se mi asi zdáte.
Věřte, že pro mě je to také odpočinkové téma, navíc tímto tématem nebývale narostl počet zájemců nejen o zmíněné krmivo.

především mnoha desítkami druhů terarijních zvířat v chovu, včetně zhruba 20 druhů želv. Kolik tady takových je?

Divili by ste sa, ale naslo by sa ich tu. A pri niektorych nejde o len tak nejake zvierata...

Příjde vám, že nevíme co prodáváme? Po přečtení tématu, který má tolik příspěvků? Vy se mi asi zdáte.

Zdam, nezdam... Je mi to jedno. Ja sa hadat nebudem, zvlast nie dnes. Mal som celkom slusny den :-/. Kzdopadne, budem sa pre zmenu opakovat ja: je to stale to iste dokola. Ci uz ide o moje, alebo otazky od inych clenov fora, tak isto aj vase odpovede.A ako som pisal. Hodnotenie granul ako takych necham na inych. V tom sa nevyznam.

profesionální chovatel se vším všudy co k tomu patří - živnostenským oprávnění, registrovaným a pravidelně kontrolovaným chovem ze strany Státní veterinární správy

A nic v zlom - vazne. Neberte to ako rypanie.Pisem to len ako pripomienku.
Zivnostenske opravnenie, registracia, alebo pravidelne kontroly (dovolim si tvrdit, ze v 90% ludmi, ktory o danych zvieratach nemaju ani ponatie - staci im vidiet zive zviera v terarku bez bobkov) nehovoria nic o profesionalite.
Toto fakt nieje myslene v zlom. Len aby nejaky chytrak nenahlasil na SVS dva zvery co ma doma a uz je z neho profesional:-D

navíc tímto tématem nebývale narostl počet zájemců nejen o zmíněné krmivo.

Aj zla reklama je reklama.

Tolko za mna. Nikam to nevedie...
A teraz uz naozaj
Bodka!

nic v zlom - vazne. Neberte to ako rypanie.Pisem to len ako pripomienku.
Zivnostenske opravnenie, registracia, alebo pravidelne kontroly (dovolim si tvrdit, ze v 90% ludmi, ktory o danych zvieratach nemaju ani ponatie - staci im vidiet zive zviera v terarku bez bobkov) nehovoria nic o profesionalite.
Toto fakt nieje myslene v zlom. Len aby nejaky chytrak nenahlasil na SVS dva zvery co ma doma a uz je z neho profesional

Přečtěte si platnou legislativu zde:
chov-jako-podnikani
Pak vám možná bude slovo Profesionálita a Legálnost jasnější.

Povedal som ze uz nebudem reagovat, ale:
Tymto som nenarazal na to co ste mi sem hodili.
Mozem byt profesialny chovatel zvierat, mat dost zvierat, ale nemusi to byt koli zisku. Proste konicek. Ziadne zivenie sa chovom.
Islo mi o to, ze profesionalita nema nic spolocne s tym, ze ku mne chodia na navstevu ludia z SVS.
Tak isto, ako si nebudem davat ziadosti o povolenie chovu nejakych gutiek aby som ich mal legalne.
Nieco ine je mat doma XYZ zvierat, casto z citesom a zivit sa predajom toho, co z nich vypadne.

Inak clanok ok. Akurat ked budem mat doma par lugubrisov a mlade budem predavat,tak si asi pojdem vybavovat zivnostensky list;-)
Este ma tak napada toto:Profesionál
Vy myslite 1. moznost, ja tu 2....

Cital.
V tomto mate pravdu.
Je pravda, ze bezny clovek si koli par gutkam alebo podobnym zvieratam nevybavy zivnost. Napriek tomu, ne jeden clovek tu, tu zivnost fakt ma.

To bylo jen tak na vysvětlení, proč jsem použil uvedené slovo. Není důvod se hádat.

Ok. Vybavene.

Neslovickarim, to by vyzeralo inak;-)
A hadam nieje take tazke pochopit aj to dalsie, co som napisal k tomu prispevku.
Ja som reagoval na profesionala cislo 2. A podotkol som, ze navstevy alebo schvalenie chovu z neho profesionala nerobia. Staci? Nebola to narazka na niekoho kto je zivnostnik a len preto, ze na to ma papiere sa povazuje za profesionala. Mozem mat vsetko schvalene, ale ked som blbec, tak som blbec a proste papierovo som spica,ale len papierovo.

EDIT:Predchadzajuci prispevok ste mohli nechat:-D Teraz s tym zaciatkom vyzeram fakt ako blbec:-D Nuz co.. Kto pozna vie, kto nepozna mam v p...

A podotkol som, ze navstevy alebo schvalenie chovu z neho profesionala nerobia

Ale určitě jím není člověk, který porušuje platnou legislativu, do které toto patří a páchá trestnou činnost neoprávněným podnikáním. No a o tom to je.
Taky doporučuji znovu si přečíst definici, která je uvedená v odkaze který jste vložil. Už zase jí protiřečíte.

Obaja to berieme z ineho uhlu.
Podla mna, profesional ktory berie peniaze za to co robi, musi mat nieco aj v tom co ma na krku. Nie len papiere. Ano, vtedy to profesional je. Inak o profesionalovy ako takom nemoze byt ani rec. Je to proste clovek ktory ma zivnost na to a to.
A o predavani odchovov a nasledny zisk z nich pri cloveku bez papierov nepisem. Ak neratate to co som napisal len tak z lugubrismy.

Pane Pavelo,
diskuzi mam prectenou od sameho zacatku. Des a hruza...
Obhajoba vami proklamovaneho produktu mi pripomina boj zastancu zdrave stravy se "zradlem" z MacDonaldu (jidlem se to nazvat neda). Vsichni normalni lide vedi, ze je to humac, do ktereho se dobrovolne nepusti ani plisen. Nicmene retezec fastfoodu na svych letacich uvadi, kolikze cukru, tuku, energie obsahuje nejaka davka toho humusu a proto je to zdrave... Dokonce kdyz se tim nebudete cpat, tak je secko OK... Pro jistotu to v reklame spropaguje nejaky sportovec, nebo modelka (ve vasem pripade ZOO SanDiego + anonymni spokojeni zakaznici, ktere neuvadite) a narod uveri, ze si tak kazdy (ti mudlove co si mysli, ze kupuji kompletni krmivo) v pohode a bez namahy udrzi stihlou linii... Realita je ovsem nekde jinde...

Jelikoz to od vas zajiste schytam, par upozorneni, at se neopakujete:

1) cist umim
2) se zelvami mam zkusenosti z prace - zoo
3) profesne se zabyvam vyzkumem plazu a obojzivelniku, tudiz jisty rozhled mam...

Teda škoda že jsem nevěnoval tomuto vláknu pozornost už dříve,protože mi přijde hodně zábavné.:-DNejvíc mi přijde zábavné,že prodejce zmiňovaných granulí se tu pouští do obhajování zmíněných granulí,a neuvědomuje si zřejmě,že tím jak rozpoutal tak dlouhé a zajmavé vlákno si sám sobě udělal dokonalou antireklamu.Kdyby se nevyjadřoval vůbec,nebo se jen zeptal na názor a dál to neřešil,tak by o tomto vlákně nikdo nevěděl.;-)Fakt jsem se hodně pobavil.TeraPlus teď jsis udělal ostudu u nás i na Slovensku.Teď už ti jen zbývá roztrhat origoš pytle a nasáčkovat to do sáčků a nalepit tam nově natištěné etikety s jiným poměrem a jiným názvem krmiva.Gratuluji!:-D:-D:-D

Lego25. Věřte, že pro nás není ostuda prodávat krmivo, které patří k celosvětově nejprodávanějším ve své kategorii a jsme jedni z prvních, kteří ho začali prodávat také v ČR. V našem eshopu je o něho velký zájem a toto téma tomu výrazně napomohlo. Také nemějte obavy, že by někdo měnil informace u zboží nebo v eshopu obsažené. Takovéto praktiky přenecháváme jiným. Dodnes nebylo potřeba změnit ani jednu tečka či čárku. Asi máte ve svém okolí prodejce, kteří by se rozbrečeli při první hloupé narážce od zamindrákovaného anonyma a šli by vše předělat tak, jak jim někdo kdo neví o čem to vlastně píše nadiktuje. My však působíme v České republice a to dlouhé roky. Proto známe tyto diskuze a typově i lidi, kteří zde anonymně vystupují. Tito odborníci se tady ukázali dost. Toto téma je dobrá sonda do jejich vlastní odbornosti a toto téma by si měl přečíst každý, kdo by se chtěl na něco zeptat.

Neurážíte prodejce a ani ho nemůžete zpochybnit, což vám asi nedochází, toho tak maximálně pobavíte. Urážíte výrobce a všechny spotřebitele. Vzhledem k tomu jak je o toto krmivo zájem, existují chovatelé, kteří si dokáží přečíst pár řádků souvislého textu a pochopit jej.
Vaše argumentace je určitě zábavná. Nejsou žádní anonymní spokojení zákazníci. Jsou jen anonymní neschopní kritici, mezi které se evidentně řadíte (i proto že mě oslovujete jménem a sám se podepsat nedokážete), kteří dostali návod jak mají tyto spokojené zákazníky vyhledat a oslovit a dodnes neoslovili ani jediného, toho, kterého dostali dokonce naservírovaného na stříbrném podnose se jmenným štítkem. Já se jen usmívám, protože teraporadnu a místní partičku docela dobře znám a ti tady své znalosti předvedli dokonale. Vysokoškolsky vzdělaný odborník, který nedokáže pochopit co je to Nutriční kompletnost, chytrolín, který tady píše naprosté nesmysly o platné legislativě amatér, který tady učí zkušeného podnikatele podnikat, člověk který doporučuje granule z kuřecích krků a zeleniny a najednou mu vadí granule, které desítky let vyvíjeli odborníci atd..
Nikdo nikomu žádné krmivo necpe. Toto není inzerce. Téma bylo založeno někým jiným a to ze zcela opačného důvodu. Byla zpochybněna jedna z tisíců položek v eshopu, který je velmi úspěšný a v republice ojedinělý. Téma je o tom, že někdo zpochybnil informace o tomto produktu ze strany prodejce v eshopu a s ním spojené inzerci a je jasné, že dodnes nebyla vyvrácena ani jedna z těchto informací. Nic nebylo potřeba doplňovat či měnit.

Tuto sobotu je od 9-00 ráno setkání Klubu Chovatelů Želv v přednáškovém sále ZOO Praha. Má tam rovněž přijít někdo z prodejců, aby toto krmivo propagoval a referoval o něm. S trochou štěstí to bude někdo aspoň trochu kompetentní, aby věděl, o čem-že to mluví a alespoň s bazální úctou vůči zákazníkům, jejichž peníze by se měly přesunout do jeho šrajtofle...:-p
Ostatně, pro případného prodejce vřele doporučuji k přečtení knížku od Jana Martince - "Potkal Kohn Rabínoviče", pak třeba pochopí, že zákazníkovi je záhodno vyhovět...:-D

Pak dejte vědět, co tam náš spolupracovník řekl odlišného nebo doplňujícího. Obávám se, že informaci o špatné kvalitě krmiva, což je to jediné, co by vás jako "zákazníka" který by si granule nikdy nekoupil, uspokojilo, asi neuslyšíte. Takže asi dopředu víte, že budete zklamán. Věřím, že už jste si ověřil tu referenci po které jste tak strašně toužil - San Diego Zoo - a všem nám podáte podrobné informace. Zákazníkovi se tady vyhovělo, ale tento "zákazník" nevidí, neslyší a nerozumí. S prsty v uších a se zavřenýma očima se stále snaží všechny překřičet. Jak takovému vyhovět?

citace z Vašeho letáku:
NutraZu® Tortoise Diet je kompletní krmivo s vysokým obsahem vlákniny určené pro suchozemské býložravé želvy jako jsou např. želvy rodu Testudo, želva ostruhatá (Geochelone sulcata), želva myší (Gopherus polyphemus) a želva sloní (Chelonoidis nigra). Toto krmivo může být použito i pro jiné býložravé plazy.

a jsme zase na začátku :-) 18% vlákniny ve seškvareným sojopšeničnokukuřičným bobku je málo,15% bílkoviny moc, poměry Ca/P nevyhovující....:x:

Zdá se, že je zas na čase, abych přispěl se svou troškou do mlýna.:-p
Troufl bych si říct, že argument, že ostatní výrobci granulí mají horší výrobky, je takořka irelevantní, pokud nejde o srovnání granulí od různých výrobců, ale o srovnání krmení granulemi a obvyklou směsí (tedy zpravidla čínské nebo pekingské zelí, někdy příměs štěrbáku – listové čekanky a hlavně dávka nastříhaného sena).:)) Takovéto srovnávání je typem prohřešku proti kritickému myšlení – logický klam – pokus použít “Argumentum Et Tu“ (“Argument Ty Taky“) z masáže mozku.;-) Navíc není úplně spravedlivé, Zoo Med Natural Forest Tortoise Food (dodává Farma Python) má alespoň v deklarovaných hodnotách vápníku, fosforu a vlákniny lepší ukazatele, byť bílkovin je tam opět zbytečně mnoho.:-p
Co se týká námitky, aby se produkt nejdřív za vlastní peníze na vlastních zvířatech vyzkoušel a pak teprve kritizoval, k tomu je obtížné se vyjádřit bez expresivnějších slovních spojení...3-[
No a máme tu zlatý hřeb programu – ZOO San Diego. Pátral jsem na jejich webových stránkách po klíčovém slově Mazuri, pokud ale bylo spojeno se suchozemskými želvami, buďto se jednalo o článek paní Larisy Gokool (o tom bude zmínka dále v textu), nebo se na něj nedalo dostat a hlásil chybu. Podobně na tom bylo slovní spojení “tortoise diet”.:-/
Při zadání tortoise vylezlo:

„Our land tortoises are fed a variety of vegetables and leafy greens, along with occasional treats like hibiscus flowers, melons, cactus pads, and tomatoes. The Galápagos tortoises in particular seem to be attracted to anything red, and they love their tomatoes! If a tortoise needs medicine, the keepers often put it in a tomato because they are sure the tortoise will eat it.“

Dovolím si volně přeložit

“Naše suchozemské želvy jsou krmeny různorodou zeleninou a zeleným listím, soplečně s občasnými pamlsky jako ibiškové květy, melouny, plody kaktusu a rajčata. Galapážské želvy jsou zvláště přitahovány čímkoli červeným a milují svá rajčata! Když želva potřebuje léky, chovatel je často může aplikovat prostřednictvím rajčete, protože si může být jistý, že rajče želva sežere.“

Konec citátu. Sice nejsem příznivcem ani moc častého krmení rajčaty – obsahují dost velké dávky kyseliny šťavelové, která odnáší z těla pryč vápník. Nicméně o krmení jakýmikoli granulemi u expozičních zvířat není zmínka.
Paní Larisa Gokool působí v “the San Diego Zoo Desert Tortoise Conservation Center” v Las Vegas, tedy v “Záchranném centru želv Gopherus agassizii ZOO San Diego”, které se zabývá předanými (a možná i zabavenými) želvami druhu Gopherus agassizii , který je v Kalifornii místní a mnoho lidí ho, zřejmě nezákonně, drží doma a zpravidla je neskutečně zk..ví. Nedávno tam měli v rámci své aktivity uváděný úspěch, kdy vypouštěli 200 zdravých želv zpět do přírody. V tomto centru jde tedy zřejmě o náročný logistický úkol zajistit výživu pro spoustu želv, které buďto pojdou, nebo po nějakém čase půjdou zpět do přírody a budou se pak jaksi už muset o sebe postarat samy. Tedy pro většinu zvířat jen krátkodobé krmení, nikoli dlouhodobá záležitost v řádu desítek let. Tedy tento příklad je poněkud zavádějící a jest se domáhati jiného dokladu vhodnosti tohoto krmení. Na vlastních stránkách firmy Mazuri jsem našel všeho všudy tři fotky (možná mi blbne internetový prohlížeč, těžko říct), z toho dvě byly od dospělé Geochelone sulcata docela určitě importované v dospělém věku, jedna od šíleně hrbaté Geochelone elegans. Ono, dospělé zvíře se tak lehko nezmrcasí, jako mládě. Tedy reklama nic moc...;-)
K poznámkám týkajícím se podnikání s či bez povolení si ještě dovolím klasický bonmot - "Jak se pozná, že právník lže?" - odpověď: "Jeho rty se pohybují." Asi by se to mělo ještě doplnit větičkou "nebo se jeho prsty dotýkají tužky či klávesnice."

Když jsem vkládal odkaz o zoo San Diego a jejich záchranné stanici v Las Vegas, neřekl jsem, že je to jediná strava želv, ale že toto krmivo používají. Většina zoo neuvádí firmy od jakých berou krmiva. Pokud jde o srovnání krmiv, srovnával jsem tyto granule s klasickou stravou skládající se z plevele, sena, zeleniny. To že jsem zmínil jiné granule, když jsem psal o obsahu vápníku, nemělo směřovat jako antireklama nebo reklama. Jen porovnání s ostatními výrobci. Značku jsem nezmínil. Nejsem příznivcem krmení zvířat výhradně granulovaným krmením, ale jako část stravy je to vhodné pro získání různých vitaminů, minerálů, které v klasické stravě nejsou nebo je jich málo.

TeraPlus, 22.11.2011 21:40
Jste zábavný. Jeden přispivatel zde napsal blábol o výrobě a podle vás je to stanovisko výrobce, které nesouhlasí s tím co napsal prodejce a distributor, tedy ten, kdo má informace od výrobce z první ruky. Zajímavé závěry. Hovoří spíše něco o vás.
Pojem "Kompletní granulované krmivo" jsem nikdy neuvedl a není a nikdy nebylo na našich stránkách. Je to zase jeden z vašich blábolů.

tak teď nevím kdo tu blábolí (viz citace v mém posledním a viz kopie letáku v mém 1. příspěvku ;-))
mě bylo úplně jedno, kdo ty nevhodné grancle prodává, že jste si takhle blbě naběhl je jen váš problem a vaše vizitka, že nemáte "koule" na to přiznat chybu...
sbohem:puff:

Nemám nic proti kritice, ale zdá se mi, že lidé co tu přispívají jsou dosti zaujatí proti tomuto krmivu. Místo toho aby se snažili sehnat názory chovatelů (prozatím v zahraničí), kteří toto krmivo používají, raději to hned odsoudí. Je to nové, v ČR nevyzkoušené dlouhodobě aby se daly udělat nějaké závěry. Zajímalo by mě, kteří lidé udělali analýzu svého krmení. Kolik dávají v průměru na 1 kg bílkovin, vlákniny, lysinu, glicinu atd. Poté se můžeme bavit o vhodnosti a nevhodnosti. Lidé, kteří toto krmivo vyvinuli jsou podle zdejších přispěvovatelů asi blbci :-)

...dosti zaujatí proti tomuto krmivu.
bingo! A proč ? Protože z toho, co je uvedeno na letáku jsou NEVHODNÉ.

Lidé, kteří toto krmivo vyvinuli jsou podle zdejších přispěvovatelů asi blbci

Určitě nejsou, jen dovedou ZPRACOVAT a PRODAT odpady z potravinářského průmyslu.
Blbce dělají jen z těch , co ty odpady (tvářící se "zdravě") za ty prachy koupí ;-) .
A už za mne definitivně konec, páč to nikam nevede.

Na jedné hromádce můžete mít čerstvé zelené krmení, posypané vitamíno minerální směsí a na druhé úplně to stejné usušené, pomleté a za studena slisované do granulí, které když namočíte mají i stejný obsah vody. Jaký je tady nutriční rozdíl? Hlavně ten, že v zimě nejsou všechny druhy čerstvé zelené stravy dostupné, ale v granulích jsou při ruce pořád.

Proč tvrdíte, že jsou extrudovány za studena když výrobce uvadí, že za tepla? a nevýhybejte se opět této otázce děkuji

Píšete, že jste profesionální chovatel a mimo jiné máte 20 druhů želv, můžete nám ukázat nějaké fotky jak máte pěkné želvy?
Velice rád bych se něčemu přiučil od někoho, kdo na svém webu uvádí, že má jeden z největších chovů terarijních zvířat v ČR.

V USA prodáváno pod značkou Mazuri a používáno v min.50% profi chovů a zoologických zahrad.

To by mě velice zajímalo, kde se dá tento údaj ověřit? Aby nějaké krmivo mělo více jak 50% podíl na trhu, to by muselo být více než unikátní, což se mě dle názoru chovatelů zde příliš nezdá.

Pokud by to bylo kompletní krmivo jak sám uvádíte

NutraZu® Tortoise Diet je kompletní krmivo s vysokým obsahem vlákniny určené pro suchozemské býložravé želvy

rád bych si ho pro své želvy koupil, pokud by nepotřebovaly již žádný doplňek.
Slovo "kompletní" má dle mého názoru jen jeden význam, a né jak tvrdíte vy. Nebo si snad půjdete koupit Kompletní diskografii nějakého autora a doma zjistíte,že vlastně kompletní znamená to že si ještě musím polovinu dokoupit zvlášť?

Děkuji předem za odpověďi na mé otázky pane Pavelo (né klasické vykrucovačky a odvádění tématu jinam)
Pavel

Mě je to tak nějak jedno, želvy nemám a i kdybych je měl, žádnejma granulema bych je nekrmil. Už z toho důvodu, že existují vhodnější a jistě i ekonomicky výhodnější alternativy. Ale na poradně čtu ze zvyku všechno. Mám jen jednu připomínku k tomuhle:

Proč tvrdíte, že jsou extrudovány za studena když výrobce uvadí, že za tepla?

Možná jsem na to koukal blbě a uniklo mi to, ale na stránkách výrobce jsem našel pouze to, že krmivo je extrudované. Jestli za tepla nebo za studena jsem tam nevyčet.
Ale jak říkam, třeba jsem to jen přehlídl....

Ano a o tom to je. Někdo tady plácne krávovinu, další dva se k němu přidají a dokáží ji živit dalších sto příspěvků a ještě se navzájem plácají po zádech a píší, že nedostali odpověď na otázku, protože když oficiální distributor, který má informace přímo od výrobce uvádí, že to je lisováno za studena, pro ně není odpověď, tak melou to svoje dál. Dožadují se odpovědi a o prodejci píší, že je neseriozní. Člověk neví, jestli je to legrace, nebo to dotyční myslí vážně.

Děláte si legraci, nebo jste teď spadl z Marzu?

Proč tvrdíte, že jsou extrudovány za studena když výrobce uvadí, že za tepla? a nevýhybejte se opět této otázce děkuji

Bylo tady už stokrát kdo uvedl ten blábol. Výrobce to nebyl. My máme na rozdíl od některých místních všeználků, kteří podobné bláboly papouškují a zapomínají na to kdo je uvedl, oficiální informace od výrobce ne nějaké štěky anonymů na tomto fóru. Už tady také bylo co má výrobce na svých oficiálních stránkách. Ano vážený Každé slovo které jsme zde uvedli a každé které je na našich stránkách JE A VŽDY BYLA PRAVDA ač se tady několik lidí neustále snaží dokázat opak. Dotěď není potřeba měnit jediné slovo!

To by mě velice zajímalo, kde se dá tento údaj ověřit? Aby nějaké krmivo mělo více jak 50% podíl na trhu

Ověřováním uživatelů zboží se říká reference. Vím, je to cizí slovo a asi s tím máte problém, ale o tom, tady bylo také psáno již sto krát. Vzhledem k tomu, že tuto informaci udává sám výrobce, tak si ji ověřte u něj.

Slovo "kompletní" má dle mého názoru jen jeden význam

Opět jste jeden z těch, co nedokáže pochopit pojem, který je hned v prvním příspěvku a tedy i na našich stránkách?
Nutričně kompletní - není nutné přidávat vitaminové a minerální doplňky
Přesně tak je to tam uvedeno. Tak co, je to nejednoznačné? Není vám stále jasné jestli budete muset přidávat vitamíny a minerály.

Tak co, nebylo tady na něco již dříve odpovězeno?

Nutričně kompletní - není nutné přidávat vitaminové a minerální doplňky. Už i výrobce myslel na lidi jako vy a o pár řádků dále toto slovo vysvětlil.
Sám jste to sem vkládal hned v prvním příspěvku pane "odpade potravinářského průmyslu"
:-) Sorry ale to je hláška jako blázen.

Nevede :-) jen nechápu proč zase píšete o potravinářském odpadu, když tato firma není žádnou podfirmou potravinářské firmy :-D No nic. Končím taky. Až najdete lidi, kteří toto krmivo používají po dlouhou dobu a řeknou Vám, že jim to zabilo želvu, bude to konečně slovo do pranice.

Psia krw, swolocz mordeczny, rzycz czarna, cholera... Dovolím si vypůjčit trochu expresivního výraziva našich severních sousedů.3-[
V okamžiku, kdy to skutečně nějakou želvu, třeba po deseti letech vytrvalého krmeni, opravdu zhubí, tak už je na podobné lamentace pozdě.
Většina tady vychází z údajů už shromážděných A. C. Highfieldem z British Tortoise Trustu.
http://www.tortoisetrust.org/articles/pyramiding.h tml
http://www.tortoisetrust.org/articles/dietaryfibre .html
http://jacquiscaptivebredtortoises.com/winter_feed ing
webdiet.htm
http://www.tortoisetrust.org/articles/feeding_redf oots.html
sulcata.html
Když už je nutné využívat odpad ze živočišné výroby, trochu to dělá dojem, že jde o způsob jeho "ekologické likvidace", možná by neškodilo použít třeba namleté nebo nadrcené plevy z obilí. To by poskytlo vcelku dostatečné množství levné vlákniny...
Ještě "bonbónek" na závěr - v některých lokalitách, člověkem silně zdevastovaných, může trus dobytka (tam hlavně ovce a kozy) představovat část roku jediný zdroj potravy pro želvy. Přesto bych to ale do terária moc nedoporučil.:-D

:-)citace od výrobce:
Description
Mazuri® Tortoise Diet is a high fiber diet designed for dry land herbivorous tortoises such as gophers and sulcata tortoises and Galapagos tortoises. This diet may be used with other herbivorous reptiles as well.
Features and Benefits

citace od vás:
NutraZu® Tortoise Diet je kompletní krmivo s vysokým obsahem vlákniny určené pro suchozemské býložravé želvy jako jsou např. želvy rodu Testudo, želva ostruhatá (Geochelone sulcata), želva myší (Gopherus polyphemus) a želva sloní (Chelonoidis nigra). Toto krmivo může být použito i pro jiné býložravé plazy.

píšete že jste neměnili a nepřidali jediné slovo, HM HM

k tomuhle jeste doplnim citaci ze stranek NutraZu.com, kde je krmivo pro suchozemske zelvy take nabizeno. Pise se tu:
"NutraZu® Tortoise Diet is a complementary feedingstuff for a variety of dry land herbivorous tortoises".
Pro ty, kteri si nejsou jisti svou anglictinou upozornuji predevsim na slovicko COMPLEMENTARY, ktere nam rika, ze se jedna o komplementarni, a tedy DOPLNKOVE krmivo.

Dalsi zajimavy udaj na tech samych strankach u tehoz produktu popisuje, jak krmivo pouzivat:
"Feeding directions: Designed to be fed at between 2-4% of body weight. Feed intake will vary depending upon temperature. It is not necessary to add water. Feed with good quality grass hay. Fresh fruit and vegetables may be offered but should not exceed 20% by weight of total dietary intake.

opet prelozim tu cast, o kterou mi jde, a to, ze by granule mely byt krmeny v mnozstvi, ktere odpovida 2-4% hmotnosti zvirete, krmeneho travou a senem s nejakym tim max. 20% podilem ovoce a zeleniny.

Z tohoto a lupusem vyse uvedeneho textu to skoro vypada, ze distributor TeraPlus vybral pro charakteristiku produktu na e-shopu jen urcite udaje, a jine vynechal. Otazka zni: Proc? Proc jsou nektere, podle meho nazoru zasadni informace, viditelne zverejnene na strankach produktu vynechany na e-shopu ceskeho distributora? Tezko rict, jestli se jedna o omyl nebo ucel...Nebo jak si to mame vysvetlit?

A jsme opět u toho, nikdy nikdo netvrdil, že se má krmit jen tímto krmivem. Jak dlouho jsme vedly rozhovor, kdy jsem byl pobaven, že toto slovo takto překládáte? Věřím, že toto jste určitě nezapoměla. Také jste jistě nezapoměla, že jsem zde uváděl své vlastní doporučení jak s tímto krmivem krmit a taky jste uvítala, že tyto informace možná doplním jako Náš Tip. Nejen, že jsem NIKDY nenapsal že by se mělo krmit jen tímto krmivem a opakoval jsem x-krát opak a že je slovo kompletní na stránkách jasně popsáno a rozvedeno (NUTRIČNĚ KOMPLETNÍ - NENÍ POTŘEBA PŘIDÁVAT VITAMÍNY A MINERÁLY). Jsme také opět u toho, že vy, tedy v biologii vysokoškolsky vzdělaný člověk, nedokážete pochopit co je to Nutričně kompletní i když u toho máte výklad tohoto slova. Místo toho aby jste se styděla a šla vrátit diplom se pokoušíte ty své bláboly neustále obhajovat. Asi si potřebujete dokázat, že nejste jediná, která neví co píše, ale nebojte, tady jediná opravdu nejste. Na našich stránkách chyby nenajdete.

kdy jsem byl pobaven

vy jste byl mozna pobaven, ale zakaznici jsou nekompletni charakterizaci nabizeneho produktu (zrejme zamerne) mateni a dlouholeti chovatele se na zaklade slozeni granuli jen hrozi nad tim, kolik bude diky nekompletne zverejnenemu doporuceni pouze k obcasnemu krmeni vami prodavanych granuli zmrsenych zelv. Jestli jste pobaven i timto faktem, o necem to ve vasem pristupu k zakaznikum (a ostatne i ke zviratum) svedci. To, ze na svoje stranky date jen informace, ktere se vam hodi a vynechate zasadni fakta o tom, jak granule pouzivat ostatne take.

Také jste jistě nezapoměla, že jsem zde uváděl své vlastní doporučení jak s tímto krmivem krmit

to ano, a je to samozrejme chvalyhodne. Uvedl jste to ale pouze zde, na teto diskusi. Ve vami podavanych inzeratech ani na vasem e-shopu o tom stale neni ani zminka, ackoli vyrobce informaci o doplnkovem vyuziti krmiva uvadi v "zakladnim manualu" ke granulim.

taky jste uvítala, že tyto informace možná doplním jako Náš Tip.

ja (a evidentne nejen ja) bych uvitala, kdybyste tam tuto informaci opravdu doplnil a ne o tom jen psal a jeste ve spojeni se slovem "mozna".

Jsme také opět u toho, že vy, tedy v biologii vysokoškolsky vzdělaný člověk, nedokážete pochopit co je to Nutričně kompletní

Coz o to, ja pojem "nutricni kompletnost" chapu, ale jednak je ta kompletnost v prvnim odstavci charakterizace produktu uvedena bez slovicka "nutricni", a druhak - o mne tu az tolik nejde. Ostatne - ne vsichni vasi zakaznici, kteri o tyto granule projevili zajem jsou vyskokoskolsky vzdelani, ze. Staci, kdyz budou dostatecne duverivi.

Místo toho aby jste se styděla a šla vrátit diplom se pokoušíte ty své bláboly neustále obhajovat.

Prosim, oprostete se od zpochybnovani meho diplomu (o tom se muzeme pobavit jinde jestli vam o to tolik jde) a vratme se k tomu, proc nevyjdete vstric zakaznikum tim, ze k diskutovanemu produktu uvedete i informace o doporucenem krmnem schematu a tedy i o tom, ze granule slouzi jako doplnek stravy. Zatim jste nam tu rekl jen neco ve stylu: Prece nebudu davat na stranky kazdou informaci, kterou si snazi vydupat kdejaky "jouda" na nejake anonymni diskusi. A pritom tu stejnou informaci povazuje za zasadni i samotny vyrobce. Proc jinak by ji na svych strankach uvadel, ze. Proc totez neudelate i vy vsak stale zustava zahaleno tajemstvim.

Stale verim, ze na skoro slibeny doplnujici odstavecek "nas tip" (ktery by v pripade zelvich granuli nebyl ani tak vas, ale zkratka prevzaty od vyrobce) nezapomenete.

Taky je tam jaksi přidaný to slovo "kompletní" jehož význam nám byl zde nově vysvětlen a popsán :-).
NAOPAK, u popisu granulí je jasně napsaná věta:

Nutrazu® Tortoise diet is a complementary feedingstuff for a variety of dry land herbivorous tortoises.

Complementary znamená doplňkový ;-) ne kompletní.

Ale proč se vůbec obtěžuju sem ještě lézt - já jen k tomu mýmu těžce anonymnímu blábolu ohledně výroby granulí:

1. extrudované od lisovaných granulí pozná pouhým okem při letmém pohledu i uplný laik ;-), stáčí, když si prohlídne pár obrázků obou forem granulí

2. zde je kontakt na nutriční ředitelku Mazuri, která mi skutečnost, že granule se vyrábějí tepelnou extruzí e-mailem potvrdila:
Liz Koutsos, Ph.D.
Phone: 919-500-1984
Fax: 919-387-1447
Liz.Koutsos@mazuri.com

Kdyby Marťas tak nechutným způsobem nezalhal, vůbec by mě nenapadlo dotoho tématu jakkoliv vstupovat, ale tomuhle se říká obvykle podvod ;-).

Maucta, M.

Opravdu zábavné vložit zde zcela jinou větu, než která byla překládána. Po vašich výstupech se ani nedivím tomu, že neumíte pochopit, že distributor a prodejce není odkázán jen na veřejnosti dostupné materiály, tedy pár vět, které výrobce udává na svých stránkách, ale je s tímto výrobcem v kontaktu a dostává i jiné materiály. Hlavně bylo zcela jasně uvedeno, že jsme nemuseli změnit jediné slovo NA ZÁKLADĚ TOHOTO TÉMATU, tedy tohoto směšného pokusu jak toto krmivo zdiskreditovat ze strany pár zamindrákovaných anonymů, z nichž ani jeden s tímto krmivem nikdy neměl co dočinění. Pochybujete snad o tom co píšu? Sám jste vložil výtah z našich stránek do prvního příspěvku. Tak si překontrolujte, zda jsme od té doby na stránkách změnili jediné slovo. Samozřejmě nebylo změněno ani jedno slovo či písmeno :-)
Opět jen slovíčkaříte, ale nebojte, my příjdou anonymové jako vy docela zábavní. Jak hrozně se snažíte a přitom ani nevíte o čem a s kým si to píšete.