Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto želví granule

na fauně jsem našel inzerát na nové želví granule :
Vysoce kvalitní krmivo pro suchozemské želvy.
V USA prodáváno pod značkou Mazuri a používáno v min.50% profi chovů a zoologických zahrad.
NutraZu® Tortoise Diet je kompletní krmivo s vysokým obsahem vlákniny určené pro suchozemské býložravé želvy jako jsou např. želvy rodu Testudo, želva ostruhatá (Geochelone sulcata), želva myší (Gopherus polyphemus) a želva sloní (Chelonoidis nigra). Toto krmivo může být použito i pro jiné býložravé plazy.
Vlastnosti a výhody
. Vysoký obsah vlákniny
· Obsahuje přírodní vitamin E
· V extrudované formě – minimalizuje plýtvání a vytváří přirozené krmné prostřední
· Nutričně kompletní - není nutné přidávat vitaminové a minerální doplňky
· Přírodní zdroj antioxidantů - bez enthoxychinu
Garantovaná analýza
Bílkoviny min. 15,0 %
Surový tuk min. 3,0 %
Vláknina max. 18 %
Vápník min. 0,95 %
Vápník max. 1,45 %
Fosfor min. 0,6 %
Sodík max. 0,6 %
Sodík min. 0,1 %
Vitamin E min. 330 IU/kg
Cena: 1 955,- Kč

Jelikož chovám celý život psy od dob, kdy žádné granule u nás nebyly, tak jsem se o ně a jejich výrobu + složení dost zajímal.Prvotní nadšení z toho, že někdo za mne spočítá vyváženou dávku vcelku rychle opadlo.
Jde jen o hru na "zdravou" výživu, ale především o obrovský kšeft s lidskou blbostí a pohodlností...
A teď tedy k věci.
U zde inzerovaných želvích granclí uvádějí : 15% bílkoviny (živočišné? x rostlinné?)to mě tedy přijde HODNĚ,
poměr P : Ca ??? jak kdy :-), spíše nevyhovující, vláknina 18% - což u úplně suchýho "bobku" z kdo ví z čeho přijde MÁLO atd...atd...
Navíc jestliže byly vyrobeny tepelnou extruzí (což neuvádějí - zda ano či ne) tak veškeré přírodní látky byly zničeny a "doladěny" umělými premixy...Také NIKDE není uvedeno z ČEHO vlastně jsou, o ceně nemluvě :-|
Přijde mi , že dělání "blbců" z chovatelů čehoko-li dorazilo už ve velké míře i do teraristiky, zřejmě se brzy dočkáme i "granulovaných" myší...
Co vy na to ?

Začíná se tu skvět stejná špína, jako na všech ostatních vláknech napříč chovatelskými weby, ve kterých pan Pavela figuruje v hlavní roli. Navíc sem již nic přínosného nepřibývá, takže zamykám. (Aurifer)

Tohle snad sulkátám nikdo duševně zdravý nedá. Teda doufám. Složení je na dvě věci, tak možná ještě na krmení pro myši, ale na to je to zas nepřiměřeně drahé. Poměr vápníku a fosforu je opravdu blbý, podíl vlákniny pro většinu želv nízký. Na druhé straně, s trochou černého humoru řečeno, želva tímto krmená se snad nebude trápit před chcípnutím až zas tak moc dlouho...:x:

Vážení, proč si místo těchto spekulací a tipovaček nezjistíte fakta? Kdo z vás navštívil stránky výrobce? Kdo z vás ho kontaktoval. Kdo z vás se ptal distributora v ČR na použití, zkušenosti atd. A hlavně, kdo z vás toto krmivo někdy viděl? Nevíte vůbec nic o surovinách, doplňkových látkách, výrobě, distribuci atd. ale máte jasný názor. Tak to tady ovšem chodí pořád že? Good luck.

Granulím obecně moc nedůvěřuju. Ani (hlavně) těm pro psy. Myši teda granulema krmím. Trochu jsem si zagůglil a výrobce tutěch granulí udává že je to doplňkový krmení pro želvy. Myslím, že tak by to asi relativně bezpečně použít šlo. Když se člověk podívá po diskuzích na netu, různejch blogískách čím vším lidi želvy ládujou v domění, že je to pro ně to nejlepší, tak myslím, že tyhle granule by mohly bejt pro ty "petkaře" lepší...

Např. vitaminominerální přípravky pro plazy (pár gramů) stojí hafo peněz a přitom v pražské ZOO jsem se ptal p. Petra Velenského co používají pro plazy a on mi řekl,že Nutrimix pro nosnice( 1kg /cca 60kč).No a spoustě chovatelů se osvědčil Roboran H + Plastin 1:1 což používám i já.;-)

Mezi námi, já také želvám a to především těm "suchozemským" dávám častěji jinou stravu než granulovanou. Zeleného je vždy dost. Také nikdo netvrdí: "krmte jen tímto a nikdo nekrmte zelenou stravou". Je mnoho lidí a to především těch, co mají želvu jako pet, tedy "na mazlíka" kteří chtějí mít krmivo pořád po ruce a nechtějí nic shánět. Mají používat nějaké no name krmivo třeba z Polska, pekingské zelí nebo kapustu (obě plné dusičnanů), případně salát, který kromě vody neobsahuje nic moc? Nebo něco, co je v mnohých chovech po celém světě roky odzkoušeno, veterinárně testováno atd.? Další kapitolou je používání této potravy občas, při krmení přírodními druhy krmiv.
Jen mi příjde, že autor tématu a další dva slyší poprvé v životě o tom, že existují granule pro krmení želv. Přitom granule pro želvy se používají mnohem déle než třeba instantní krmiva pro pagekony. To druhé se mi také nemusí líbit, ale na trhu to je a leckdo tvrdí, že je to ok. Já jsem to nevyzkoušel a detailně jsem to nezkoumal a proto o tom netvrdím, že je to hloupost. Inteligentní člověk ví, že je pořád co se učit.
Informace o kvalitě a používání v USA nejsou z hlavy nás jako prodejce, ale jsou přímo od výrobce.
Existují různé druhy krmiv. Pokud má někdo dobré zkušenosti s jedním, tak gratuluji, ale ať jen proto, že to druhé nezkoušel a neumí si to představit netvrdí, že je to na prd. Byly tady časy, kdy se všemu novému bránilo a nerad bych se toho dožil znovu.
Dobrý příklad jsou třeba králíci. Způsob života je jiný, ale potrava defakto identická se suchozemskými želvami. Čím jsou dnes králíci krmeni v chovech. Granulema. Proč? Jednodušší aplikace, snadná kontrola krmné dávky do granulí se snadno přidají další přídavné látky, jako výtažky z některých hůře dostupných či rychle se kazících rostlin ale jsou přirozené a prospěšné, minerální látky, vitamíny, léčiva atd.. Jsou takto krmení králíci špatně rostlí, degenerovaní, neplodní atd.? Asi ne, protože tady jde právě o to, aby růst, plodnost a dobrý zdravotní stav byly co nejlepší.
Doporučuji více uvažovat a mít více hlavu otevřenou.

Dobrý příklad jsou třeba králíci. Způsob života je jiný, ale potrava defakto identická se suchozemskými želvami. Čím jsou dnes králíci krmeni v chovech. Granulema. Proč? Jednodušší aplikace, snadná kontrola krmné dávky a také toho, kolik toho který jedinec spořádal, do granulí se snadno přidají další přídavné látky, jako výtažky z exotických plodin, které se třeba špatně shání, ale jsou přirozené a prospěšné, minerální látky, vitamíny, léčiva atd..

Ano, je to sice pravda. Ale tak isto je pravda aj to, ze v granuliach je vela bielkovin vdaka ktorym je kralik velkostou za 2 mesiace rovnaky ako kralik krmeny na normalnej trave za 5 mesiacov. Tam sa proste vykrmia a uz to s nimi ide dole vodou.
Pri korkach nadmerne mnozstvo bielkovin sposobuje viac problemov ako uzitku.

Vecsina granul, ci sa to niekomu paci alebo nie, je ako hlavna zlozka poctivo fakt naprd. Ci uz ide o granule pre psov, macky alebo korky.

To rozhodně souhlasím, ale jen proto nebudu nabízet Ruské nebo Polské granule, které jsou třeba daleko horší. Na druhou stranu takových silných anti-amerikanistů jsem viděl už hodně. Většinou si po podobném proslovu zapálili Marlborku, napili se Coca Coly a zakousli se do McBurgeru. :-)

Jsou takto krmení králíci špatně rostlí, degenerovaní, neplodní atd.?
jednak mi tento argument přijde kapánek OT, jednak králíci jdou v chovech 4 - 5 rokem pa(v malochovu, ve "fabrikách" na králíky jsou samice "využity" do 2 let...:x:
což je oproti želvám kapánek rozdíl (cca 70 let :-) )
navíc jste nepředložil žádná fakta (složení , způsob výroby atd), která by můj názor nějak vyvrátila ;-)
a z toho co máte uvedeno jsem vycházel (viz zadání)
a co nám předvádějí "řadoví" američané ve způsobech zacházení se zvířaty nepotřebuje snad pro soudného člověka komentář ( jen např. kastrování štěňat)etc... etc...

Králíky a želvy fakt srovnávat nemůžete. Kdo se snažil vypiplat želví mládě do dospělosti moc dobře ví o čem je řeč. Na růstu krunýře jde nevhodná strava a jakýkoliv přehmat poznat okamžitě a už s tím nikdy nic nenaděláte. Zkušený chovatel samozřejmě ví, co žere želva v přírodě a podle složení granulí okamžitě pozná, jestli jsou vhodné nebo ne. Nemusí je kvůli tomu zkoušet! Naopak.. Je dobře, když začátečníkům napíše do diskuse na co si dát bacha. Chov želv je celkem alchymie a kdo tvrdí, že je to zvíře vhodné pro začátečníka, tak se šeredně plete. Na rozdíl od králíka je třeba dát pozor na velmi pomalý a pozvolný růst. To prostě vůbec nemůžete srovnávat. A nepíšu to proto, že bych někomu chtěla kazit kšefty..

Neodsuzuji granule úplně,ale nikdy bych je nedal jako hlavní stravu zvířatům.Raději si zajdu na louku,natrhám čerstvýho pamprdláka,nachytám sarančata ,kobylky a při tom se mi i provětrá Labrador.Granule používám třeba když už vážně není jiné východisko,ale dle mého,raději dám to co nabízí příroda!Akorát to není jen o tom sahnout do krabice a hodit zvířatům.Zabere to víc času,ale co bych pro svý miláčky neudělal.Vždyť přece i v zimním období to jde...koupím pšenici,oves,žito,hrách,čočku,...nechám naklíčit,dám seno a zvířata dostanou super krmení!Samo,že bez vitaminů to prostě nejde.;-)
Prostě osobně preferuji přorozenou a přírodní stravu zvířat.

Ano, problém je v tom, že minimálně polovina lidí krmi salátem a zelím. Většina z nich řekne, že nic jiného nesežene a nemá na to čas. Shodneme se na tom, že takoví lidé by želvu vůbec mít neměli, ale mají ji a sami se ji nezbaví. Mají tady krmivo, které není v našich končinách až tak běžné, ale je používáno v mnohých chovech v USA i v Evropě s výbornými výsledky. Toto krmivo mohou mít stále při ruce a nemusí ho nikde shánět.
Králíci byly uvedeni jako druh (skupina), která je podobnou potravou krmena. Nikdo nepsal, že složení granulí je identické. V tom tkví výhoda granulí. Jaké je uděláte, takové je máte. Tamto můžete ubrat, tamto zase přidat. Pokud želvy rostou moc rychle, je potřeba něco ubrat. Jeden výrobce už to testoval mnoho let a jeho produkty jsou používány v desítkách a stovkách chovů. Složení zelené stravy jde také měnit a to především druhově, ale jen minimálně u jednoho druhu či odrůdy. Nicméně já jako inkriminovaný prodejce a chovatel také doporučuji zelenou stravu (samozřejmě tu kvalitnější s co možná nejpestřejším složením) doplněnou o vhodné vitamíno-minerální směsi, občas obohacenou kvalitním granulovaným krmivem. Nikomu však toto krmivo nevnucuji. Jen ať nikdo netvrdí, že je to na prd jen proto, že to nikdy neslyšel, neviděl a nevyzkoušel.
Na jedné hromádce můžete mít čerstvé zelené krmení, posypané vitamíno minerální směsí a na druhé úplně to stejné usušené, pomleté a za studena slisované do granulí, které když namočíte mají i stejný obsah vody. Jaký je tady nutriční rozdíl? Hlavně ten, že v zimě nejsou všechny druhy čerstvé zelené stravy dostupné, ale v granulích jsou při ruce pořád.
Když se objevilo první granulované krmivo pro vodní želvy (dnes jimi minimálně přikrmuje tak polovina chovatelů), vločkové krmivo pro krmení akvarijních ryb apod., určitě se našlo také mnoho těch, kteří tvrdili, že se to nikdy nemůže uchytit...

a za studena slisované do granulí
o způsobu výroby píšete až teď, takhle by to i šlo :-)
Na jedné hromádce můžete mít čerstvé zelené krmení, posypané vitamíno minerální směsí a na druhé úplně to stejné usušené, pomleté a za studena slisované do granulí, které když namočíte mají i stejný obsah vody. Jaký je tady nutriční rozdíl?
OBROVSKÝ :-)rozdíl mezi čerstvým a sušeným snad netřeba vysvětlovat, obsah živin a vitamínů se dost podstatně mění i během vegetačního období té které rostliny...
Ano, problém je v tom, že minimálně polovina lidí krmi salátem a zelím. Většina z nich řekne, že nic jiného nesežene a nemá na to čas. Shodneme se na tom, že takoví lidé by želvu vůbec mít neměli, ale mají ji a sami se ji nezbaví
tak to je bohužel pravda
Jen ať nikdo netvrdí, že je to na prd jen proto, že to nikdy neslyšel, neviděl a nevyzkoušel.
kapánek demagogie :-), nemusím být slepice, abych poznal "pouchle" ;-)

Jen tak na okraj, granule Mazuri/Nutrazu si kupuju jako přilepšení pro lega už nějakou dobu a na jejich složení a výrobu jsem se přímo u výrobce informoval. Tvrzení, že jsou za studena lisované je samozřejmě lež - granule jsou vyráběny tepelnou extruzí. Nicméně dle vyjádření zástupce Mazuri jsou vitamíny přidávány PŘED extruzí a samotnou extruzí zničeny nejsou, jelikož jsou v dnešní době dostupné ve stabilnější formě.

granule jsou vyráběny tepelnou extruzí. Nicméně dle vyjádření zástupce Mazuri jsou vitamíny přidávány PŘED extruzí a samotnou extruzí zničeny nejsou, jelikož jsou v dnešní době dostupné ve stabilnější formě.

Průběh biochemických reakcí a dějů v těle (našem i želvím) ovlivňuje řada faktorů, mezi něž patří i enzymy. A protože enzymy(ničí se už při teplotách kol cca 40 st.) najdeme jen v syrových potravinách - tož
já osobně ničemu vyrobenému tep. extruzí nedůvěřuju.Je teda otázkou zda premixy ="vitamíny ve stabilnější formě ", které neovlivní vysoká teplota jsou ještě vůbec "vitamíny" :-).
pro MadMika : a z čeho teda ty grancle vlastně jsou ? Jde o "emerické" tepelně upravené, slisované seno s premixy ?
no nekup to :puff::beer:
.

Hele já to až tak neřešim, kupuju to, protože tam, kde to kupuju mě to vyjde levnějc než exotera nebo zoomed a na rozdíl od nich to chutná těm legošům všem.
Stejně, jako svý děcko nebudu krmit jen brokolicí a vařenym hovězim, ale dopřeju mu občas i čokoládku nebo bonbon, tak i těm zvířatům chcu dopřát něco, na čem si vyloženě pochutnají, mimo zavedenej "zdravej" žrací stereotyp - a rozhodně je to lepší, než jim servírovat svíčkovou s pěti, na které by si mimochodem výtečně pochutnali...:-) i když se snažíme o pestrost, ty možnosti prostě tak široký nejsou - přes zimu.

a z čeho teda ty grancle vlastně jsou ?

ty želví 5M21-5E06.pdf

Nevidím důvod nedůvěřovat okopírovanému složení, snad z nějakého příbalového letáku od výrobce. A to okopírované složení je opravdu pro metabolismus suchozemských želv vysloveně zhoubné.:x: Netvrdím, že některé nápady "duševně odlišných" (politicky korektně řečeno :-D) rádobychovatelů nebudou škodit víc. Budou. :x:
Jenže to jsou hlupáci, kteří se s tím v nejhorším budou vytahovat na nějakém blogísku, ale nebudou se svou duševní nedostatečnost ještě pokoušet zpeněžit.
Druhá věc je druh želvy - Geochelone (Centrochelys) sulcata, tedy prakticky ryzí trávožrout, pro kterého je optimálním řešením nasušut na zimu seno, jako pro králíky, koně nebo pro krávu. Tedy pochopitelně bez siláže a přídavku chleba nebo zrnin...:-D
Takže v daném případě by použitelné byly granule, co jsem kdysi viděl popsané v jednom článku - Purina pro koně, kdy to bylo opravdu jen seno slisované do granulí. :-p Je možná sporné, jestli při tepelném opracování neztratí až příliš mnoho z "doplňkových látek", ale většina druhů u nás běžně chovaných želv je vybavená na trávení až extrémně chudé potravy.
Málokdo z nás se asi stravuje tak, aby to skutečně odpovídalo normám zdravé výživy (kdo mne zná, ví že já taky ne), nicméně to je osobní rozhodnutí a osobní zdraví jednoho každého člověka.:beer:
Za zvíře ale jeho chovem bere odpovědnost chovatel.

ale nebudou se svou duševní nedostatečnost ještě pokoušet zpeněžit.

Děkuji že jste svou duševní dostatečnost projevil tím, že jste všechny výrobce (ti jsou i u nás - Dajana, LON ale jsou i po celé Evropě, všechno samozřejmě hlupáci, kteří by se měly zrovna vás zeptat čím krmit) a prodejce podobných krmiv (různé druhy granulí prodává skoro každý pet eshop) označil za duševně nedostatečné. Samozřejmě jsou podle vás stejní lidé, kteří si takovéto krmivo koupí, nebo snad ne? Takže jediný chytrý chovatel jste tady vy... Děkujeme že jste nám to tak dobře vysvětlil. Jste opravdu "Rádce"

Můžete nám napsat jakými druhy chudé potravy krmíte třeba sulcaty? Přiznám se, že mám v chovu cca 20 druhů želv, ale Sulcaty ne. Nicméně kolega, který je odchovává je má volně na pastvě v našich podmínkách a živí se tedy našimi dvou i jedno děložnými rostlinami. Svět není dokonalý, chováme zvířata, která cestují přes půl zeměkoule a stejné rostliny tady nerostou.

Je možné, že máte zažitý způsob chovu a krmení. Necpěte však lidem do hlavy, že ti ostatní jsou hlupáci a jinak to nejde. Ode mě jste nikdy nic podobného nemohl číst, protože bych si to prostě nedovolil. Byly tady mé jasné názory na postavení zeleného krmení, běžného způsobu krmení podstatné části chovatelů a granulovaných krmiv. Bohužél pro vás nejsem duševně nedostatečný prodejce, který se jen snaží vydělat peníze, jak je to asi časté u provozovatelů podobných eshopů, ale jsem zkušený chovatel, který ví o čem píše, vyzkoušel různé alternativy a může srovnávat.

Bílkoviny min. 15,0 %
Surový tuk min. 3,0 %
Vláknina max. 18 %
Vápník min. 0,95 %
Vápník max. 1,45 %
Fosfor min. 0,6 %

Surový tuk řešit nebudu, přiznám se, že nevím, kolik by ho měla želva dostat. Trochu víc se budu štětit kvůli jiným složkám, konkrétně vláknině, bílkovinám, vápníku a fosforu.
Seno obsahuje podle dostupných údajů 30 (s extrémním podílem vojtěšky a jiných leguminoz) - 70 % celulozy (vlákniny). Maximální obsah bílkovin se u (opět leguminozního) sena uvádí 20 %, obvyklých je ale 10 - 15 %.
Tedy deklarovat minimální množství na horní hranici obvyklého, to bude vyhovat buďto druhům, které nejsou až tak striktní vegetariáni, namátkou třeba Geochelone (Chelonoidis) carbonaria nebo želvy rodu Kinixys, u těch se doporučuje přídavek živočišné potravy a snad i ovoce, snad to po přiměřenou dobu vydrží Testudo hermanni a marginata, ty vydrží docela dost chyb svých chovatelů. Dlouhodobý nadbytek bílkovin nedělá dobře ledvinám suchozemských želv.
Ve středomoří, odkud pochází předkové většiny chovanců, má obvykle rostlinstvo o dost větší podíl vápníku, údajně z důvodu menších srážek a tím menšího vyplavování vápníku z půdy. Tedy maximální podíl 1.45 % při minimálním podílu fosforu 0.6 % je na hraně. Většina běžných kulturních rostlin, kterými se živí člověk, má obsah fosforu vysoký a pro dané účely nadměrný. Pokud je deklarován minimální podíl, budu logicky předpokládat, že je ho tam víc, podle všeobecně uznávaných doporučení by měl být podíl vápník ku fosforu 1.5 - 2 ku 1, případně vyšší (jen pro zajímavost, v rostlinách jihoafrické pouště je to 10 ku 1, možná že i to je jeden z důvodů, proč jsou s jihoafrickými druhy tolik potíže). Nadbytek fosforu povede k odplavování vápníku z těla pryč.
Stejné rostliny tady skutečně nepěstujeme, dost silně pochybuji, že by někdo oséval kvůli sulcátám trávy rodu Sporobolus nebo Cenchrus nebo jiné savanové trávy, vystačí se s obyčejnými lipnicemi, bojínkem a kostřavou (+ další které jménem ani neznám).
Necpu lidem do hlavy, že ostatní jsou hlupáci, ale výrobcem deklarované hodnoty prostě dlouhodobě nevyhovují. Vzhledm k tomu, že většina lidí je líných, jakmile se jim nabídne možnost krmit granulemi, vykašle se na namáhavé shýbání se pro pampelišky, když si může prostě nakoupit něco, co bude dostatečně propagováno. Ergo nebudiž to propagováno.

Zopakuji to co jsem již psal. Není určeno pro výhradní výživu, ale jako jedna ze složek.
Nevím o tom, že by někdo propagoval jako krmení pro terestrické želvy zelí a kapustu. Přesto jimi vysoké procento "chovatelů" krmí (uvozovky jsou úmyslné). Takoví lidé ať radši přidávají do krmné dávky kvalitní granule, když už neumí sehnat něco jiného. To že někdo upozorní na novinku za kterou si díky svým zkušenostem stojí a stojí za ním také stovky jiných chovatelů včetně úspěšných zoologických zahrad, není myslím přehnaná propagace. Akceptujte prosím zkušenosti a názory jiných tak, jak to dělám také já.

Bohužél to o duševní nedostatečnosti jste napsal vy a nikdo jiný. Takto jste ohodnotil ty, kdo prodávají a krmí tímto krmivem.

Nerad se opakuji, ale těch bílkovin a fosforu je moc, naproti tomu vápníku a vlákniny málo, takže mluvit o kvalitních granulích bych se neodvažoval.
Zelí a kapustu používá dost lidí, vhodné to opravdu moc není a dlouhodobě nebo chraň Bůh celoročně už vůbec, o tom se nehodlám hádat. Snad jen, že průměrné hodnoty uváděné třeba pro pekingské zelí jsou přinejmenším v tom poměru vápníku a fosforu (byť ne v absolutních hodnotách) lepší. A ano, jsou rozhodně horší v obsahu vlákniny, ale jak jste byl správně podotknul, nikdo je zvlášť nedoporučuje (přinejmenším bez přídavku sena). Jde konec konců o produkt určený pro "lidskou" spotřebu, tedy aby to spocíval člověk a případné užití pro zvířata je opět na zodpovědnost chovatele.

Zopakuji to co jsem již psal. Není určeno pro výhradní výživu, ale jako jedna ze složek.

No, to jsme si precetli tady ve vlakne. OK. Ale co ostatni chovatele? Zvlaste ti zacinajici, kteri proste neodhadnou co si ve vyzive zvirat lze a nelze dovolit?
Nemohu si pomoci, ale pokud si nekde na letaku nebo na e-shopu prectu, ze jde o KOMPLETNI krmivo, predpokladam, ze jim mohu krmit kazdodenne a dlouhodobe, a ze tedy bude obsahovat dostatek potrebneho a minimum nevhodneho (pravda, mozna predpokladam spatne, ale pet-chovatele na tom o mnoho lepe v tomto pripade myslim nebudou).
Verim, ze temito granulemi ZOa a chovatele v USA krmi, ale neverim, ze je maji jako jedinou kazdodenni potravu a berou je spis jen jako doplnek s frekvenci podavani, jak ji popsal MadMike. To jsme ale zase na mile daleko od te "kompletnosti" a toho, co si pod tim mnoho potencialnich zakazniku predstavi. Pokud si tedy za svym nazorem stojite, jak je mozne, ze o tom neni v charakteristice produktu na Vasem e-shopu ani zminka? Vzdyt by stacilo jen pridat par slov o tom, ze jde o doplnek stravy a tahle debata by treba vubec nemusela vzniknout.
Navic - fakt, ze jste mluvil o extruzi za studena, kdyz vyrobce uvadi zasadni opak moc duvery nevyvolava. V lepsim pripade to vypada, ze jste se spatne informoval, nebo prepsal. Presne slozeni a vypis toho, z ceho se granule vyrabi musel za Vas jako distributora take doplnit nekdo jiny, ackoli je z diskuse zrejme, ze to ctenare bude velmi zajimat, a v pripade, ze by slozeni bylo jine nez je, by na granule meli alespon o neco lepsi nazor, nez jaky maji ted. Ale chapu, ze clovek proste u kompu porad sedet nemuze.
Kazdopadne za techto okolnosti se proste hodnoceni Lupuse nebo treba Petra60zelv nemuzete divit.

Kompletní není totéž jako jediné nebo výhradní. Kompletní znamená, že při krmení není potřeba něčím dalším sypat, protože to obsahuje vše potřebné. Neznamená to, že mám nebo musím krmit pouze tím. Každý kdo se chovu čehokoliv (včetně lidí :-) ) věnuje ví, že pestrost stravy je základ. Pokud někdo nezná ani tyto základní definice a poučky, pak by se chovu neměl věnovat.
Udivuje mě, že na českém trhu se granulovaná krmiva pro suchozemské želvy a leguány objevují již roky a to i od několika českých výrobců a diskuze tady probíhá až teď, kdy se zde začal prodávat produkt, který je oproti jiným ve své kategorii mnohem více testován a používán.
Pokud něčemu nerozumím, tak se zeptám. V každé kategorii eshopu je nahoře kouzelná větička: Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na... Pokud se na to vyfláknu, mávnu rukou a řeknu si, to bude fajn tak jak si myslím, že to bude, tak za to nemůže výrobce a ani prodejce. Mimochodem ve většině jiných eshopů se u zboží nedovíte ani složení...
Dál už by se opakoval.
Pro Petra60zelv: To že toto krmivo obsahuje vojtěšku z nich nedělá vojtěškové granule. Chleba z máslem není také kostka másla. Ostatně co si budeme povídat. V ČR se chovají želvy ze všech kontinentů kde žijou. Každý druh vyžaduje něco jiného a rozdíly jsou často enormní. Zkuste si tipnout kolik chovatelů, kteří mají více takto odlišných druhů krmí různou potravou, dle jejich potřeb a kolik jim dává sakum prásk to stejné. Tady se ale dostáváme do úplně jiné diskuze. Tady nejde o krmiva, ale o chovatele, jejich znalosti, zkušenosti a ochota se něčemu učit, naslouchat a poznávat.

Pokud někdo nezná ani tyto základní definice a poučky, pak by se chovu neměl věnovat.

Diky za doporuceni, zamyslim se nad tim ;-).
Ale at uz je podle vas definice "kompletniho" jakakoli, vezte (a je mi jasne, ze vy vite), ze mazlickari si to budou vykladat jako to vase "vyhradni". Ostatne - i ty granule pro kraliky jsou kompletni, ne vyhradni, a velkochovy na nich (i podle vaseho nazoru) produkuji kvalitni zvirata.

Pokud něčemu nerozumím, tak se zeptám.

Nerozumim, proc na stranky nedoplnite, ze se jedna o doplnkove krmivo. Prosim o odpoved. Diky.

V každé kategorii eshopu je nahoře kouzelná větička: Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na...

Charakteristika produktu je na e-shopu pomerne podrobna. Ano. A prave proto nikoho ani nenapadne, ze by necemu mohl nerozumnet, a tedy se ani nezepta. A pokud se treba i najde nekdo znalejsi a zepta na tu extruzi - co kdyz mu do posty, kde neni clovek, ktery by veci uvedl na pravou miru opet odpovite, ze za granule jsou lisovane za studena? Neni jednodussi tento fakt, pripadne i ty slozky co jsou vypsane na strankach, pripsat do charakteristiky spolu s kouzelnym slovickem "doplnkove"?

Pokud se na to vyfláknu, mávnu rukou a řeknu si, to bude fajn tak jak si myslím, že to bude, tak za to nemůže výrobce a ani prodejce.

Zavani to historkami ve stylu: dam kocku do mikrovlnky a pak budu vyrobce mikrovlnky zalovat, protoze v navodu neni napsano, ze by se tam kocky (ani jina ziva zviratka) davat nemela. Jak napadite :-).

Už bych se jen opakoval a to opravdu nedělám.
Vytrhujete věty z kontextu, asi vás to baví, mě na to reagovat nebaví.
Pokud vás to baví a máte s tím problém, tak kontaktujte provozovatele všech eshopů ať uvádí vše, co vám kde chybí. Evidentně chcete uvádět všechny "kočky v mikrovlnkách".
Kdyby jste se místo vytrhávání vět z kontextu raději zamyslela nad uvedenou pestrostí stravy a zodpovědnosti chovatelů, nemuseli by jsme zde oba ztrácet čas.

Už bych se jen opakoval a to opravdu nedělám.

Stacilo by vysvetlit, proc vam je tolik proti srsti napsat o nabizenem produktu pravdu, kterou ze soucasneho textu spravne pochopi jen cast navstevniku (je spousta takovych jako ja, kteri nechapou spravny vyznam slova "kompletni"). O tom jste jeste nic nepsal a opakovani by to nebylo.

Vytrhujete věty z kontextu

Pouze reaguji na konkretni veci, ke kterym jsem se chtela vyjadrit. Ostatne - kontext si muze kdokoli kdykoli overit z Vaseho prispevku, na ktery jsem reagovala.

kontaktujte provozovatele všech eshopů ať uvádí vše, co vám kde chybí.

Budte lepsi nez ti ostatni provozovatele a reagujte na pripominky potencialnich zakazniku. Vyjdete jim vstric a uvidite, ze to uvitaji.

Kdyby jste se místo vytrhávání vět z kontextu raději zamyslela nad uvedenou pestrostí stravy a zodpovědnosti chovatelů

Ja mam v pestrosti stravy pro zelvy celkem jasno. Zelene, seno a obcas nejaky ten kousek ovoce, zeleniny, nebo i nejakou tu granulku.
Jak to maji ostatni chovatele nevim, ale je mi jasne, ze od krmiva, ktere je nazyvano kompletnim budou ocekavat vice nez jen to, ze je vhodne jim krmit zelvy jen obcas.

nemuseli by jsme zde oba ztrácet čas.

Nevim jak Vy, ale ja prave u teraporadny relaxuji. Pokud mate vy pocit, ze tu ztracite cas, nikdo vas nenuti cokoli cist nebo dokonce reagovat. Muzete se jit venovat treba odpovidani na dotazy z vaseho e-shopu. Treba tam bude i nejaka ta otazka ve stylu: "je toto kompletni krmivo vhodne na krmeni v zimnim obdobi nahradou za zelene krmeni v lete?" ;-).

Doslova si protiřečíte

Nemyslim. Pro vas na vysletlenou: Je rozdil mezi tim psat nekde lez, pravdu nebo zavadejici informaci.
Pokud ve vasem pripade k zavadejici informaci na e-shopu doplnite fakt, ze jde o doplnkove krmivo, ktere neni vhodne jako "vyhradni" (at pouzivam vas slovnik), razem neni duvod "hnidopichat".

Nemyslim.

Tak raději myslete.

napsat o nabizenem produktu pravdu, kterou ze soucasneho textu spravne pochopi jen cast navstevniku

Lež anebo zavádějící informaci by přeci nemohl správně pochopit nikdo a ne část návštěvníků ne?
Slibuji, že každý kdo se na tyto granule zeptá, dostane ode mě informaci, že paní/slečna Bulantová, která sice s tímto krmivem nemá žádné zkušenosti a výrobek ani neviděla o tomto tvrdí toto... :-) To vám musí stačit.

Toto téma bych už opustil...

Osobní útoky si račte odpustit. Vám snad někdo napsal, že informujete nepravdivě, když jste napsal, že granule jsou extrudovány ZASTUDENA a při tom od výrobce se dá snadno zjistit, že ZATEPLA?:-p
Pokud se někdo kdykoli zeptá mne, tak granule nedoporučuji už ze zásady, s tím, že bych eventuálně byl ochotný udělit výjimku slisovanému senu. Pár typů jsem zkoušel a moje želvy tím naprosto pohrdly (mohou být zmlsané, to je pravda), ačkoli nové rostliny aspoň zkoušejí ochutnat. Zřejmě neměly dost dlouho hlad...:puff:
Těší mne, že držíte (a snad množíte) 20 druhů želv na granulích, v takovém počtu vcelku chápu, že to jinak jde jen obtížně.:-D Nicméně jsem u několika druhů již byl zjistil, dílem sám, dílem od kolegů, že se při krmení granulemi, tedy ne tím vaším druhem, může dost drasticky snížit úspěšnost množení.:-( Můj osobní odhad je nedostatek nějakého mikronutričního elementu nebo naopak nadbytek něčeho v těch granulích.:-/
Sója, vojtěška a jiné leguminózy mají v sobě nadbytek glycinu a nedostatek lysinu. Nadbytek glycinu vede k nutnosti jeho odbourávání, proces zatěžuje ledviny a experimentálně se už podařilo zabít suchozemské želvy dlouhodým striktním krmením tímto materiálem...3-[

Těší mne, že držíte (a snad množíte) 20 druhů želv na granulích

Soustřeďte se raději na tyto své osobní útoky než diskuzi mezi mnou a někým jiným. Navíc jsem psal jasně, čím krmím a co doporučuji. Také si s vámi nepotřebuji měřit chovatelské úspěchy a nejsem tak drzý a namyšlený jako vy abych hodnotil někoho či něco o čem nic nevím. Já zde použe píšu o tom, jaká je objektivita lidí, kteří sami přiznali, že granule nikdy neviděli a nikdy s nimi nekrmili.

experimentálně se už podařilo zabít suchozemské želvy dlouhodým striktním krmením tímto materiálem

Pořád nechápu proč vůbec píšete o krmení čistou sójou a vojtěškou. Navíc výhradním krmením těmito krmivy. Granule jsou mnohosložkové, už to tady bylo.

Můžu se zeptat čím krmíte semiakvatické druhy želv? Jakou přirozenou potravu jim dáváte?

...Ground soybean hulls, ground corn, ground oats, dehulled soybean meal, wheat middlings, cane molasses, dehydrated alfalfa meal, wheat germ...

Tohle je výňatek ze složení. Je zavedený úzus, že jako první se uvádí složka, které je ve výrobku nejvíc. Tedy sojové lusky (namleté). Ano, není tam JEN sója a vojtěška (tedy alfalfa), ale bude to představovat pravděpodobně ve směsi velmi výrazný podíl (budu teď jen hádat a věštit - takových 40 - 70 %). Proto si dovoluji mluvit o krmení leguminózami.:-p

O semiakvatických želvách řeč nebyla, ale budiž. Ty druhy, které chovám, vcelku ochotně žerou v létě pampeliškové listí a v zimě listovou čekanku (endivie). Jako živočišnou ložku používám kombinaci sušených (někdy zmražených, ale přeci jen nejsem milionář) gammarusů coby zdroje Astaxanthinu a Canthaxanthinu (tak jednou za měsíc dopřeju mražený krill, ale častěji ne) a mražené ančovičky (grundle). Když se dostanu k nějakým důvěryhodným vodním hlemýžďům, zkrmím je rovněž, sbírám po dešti žížaly, ale to je jen tak na pamlsky, toho se nikdy nenajde dost.:beer:

Namyšlený patrně budu, drzý zřejmě rovněž, jinak bych těžko řekl ruštinářce, že se ten jazyk neučím, abych věděl, který básník umřel na Sibiři a který na souboji, ale abych, kdybych už měl ten pech a dostal se do Moskvy, tam neumřel hlady a dostal se zas domů. A řekl jsem jí to rusky a navíc správně rusky, což jí tenkrát asi naštvalo nejvíc...:-D

A stále jste nějak neodpověděl na to, jak to, že jste tvrdil, že granule jsou extrudované zastudena a přitom výrobce říká, že zatepla.;-)

Na druhou stranu se vás musím i zastat, ty robo-domo granule popsané výše budou dost možná o dost horší a ještě o dost méně vhodné...3-[

Nemyslim.

Tak raději myslete.

No, vidite to. A to jste si stezoval, ze ja vytrhavam vety z kontextu.
A k tomu:

Slibuji, že každý kdo se na tyto granule zeptá, dostane ode mě informaci, že paní/slečna Bulantová, která sice s tímto krmivem nemá žádné zkušenosti a výrobek ani neviděla o tomto tvrdí toto... :-) To vám musí stačit.

Mne bude bohate stacit, kdyz dotycne poslete sem, kde se o zminovanych granulich i o vasem pristupu dozvi potencialni zakaznici mnoho zajimaveho ;-)

Přístup vůči hnidopichům, které nezajímají fakta uvedená hned v úvodním příspěvku je adekvátní.
Také uvažujte o omluvě.

Přečetl jsem si celé vlákno a v mezičase si musel jít odplivnout. Je to hnus, velebnosti. Tímto hnusem je alibistická obhajoba teraplus aka goniatit aka Pavela, která je jen alibistická snůška keců. I kdyby ho zkušení chovatelé a kapacity v teraristice umlátili argumenty, tak bude mít svoji "pravdu".

Laskvě se, pane Pavelo, nenavážejte do Jany a Petra. Omluvu zasluhují oni od Vás, už jen za ten zmařený čas, kdy se prohrabávali hnojem Vašich źvástů. Kdo v teraristice něco znamená, tak se nad Vaším jménem jenom ušklíbá. Zameťte si tedy před vlastním prahem a nedomáhejte se bezdůvodně omluv lidí, kteří jen reagovali svým názorem, na ten Váš.

Honza Nývlt

Vážený, v tom případě si to přečtěte ještě jednou a pak ještě stokrát, pokud to nedokážete pochopit. Tady vůbec nejde o teraplus a o mě, to vám při tom čtení nějak uniklo. Tady jde o krmivo, které se dá koupit i jinde.
NIKDO tady neukázal jedinou nesrovnalost, která by tady skutečně byla.
Pokud si tady chce diskutovat pět, deset lidí, tak to napište do záhlaví a každý to bude vědět. Také sem netahejte někoho dalšího a netrvrďte že je lhář.
Ano to tady bylo napsáno a za to patří omluva. Já jsem nikoho takto neoznačil.
Takže opět, čtěte, čtěte, čtěte, ale všechno a ne jen příspěvky vašich kamarádů.

Ale nikolivěk, nikdo vás z diskuze nevyhání, jen bychom z vás nějakým způsobem rádi vyždímali pár odpovědí, v ideálním případě pravdivých, dalo by se třeba začít nějakou tou referencí uživatele těch granulí, který želvy i množí.
Na druhou stranu, použít bolševikovu metodu (Co je mi proti srsti, na to neodpovím.), to je drobet chutzpe (chutzpach - חוצפה), pane kolego.:-/

TeraPlus: Mohu se optat na některého z těch zahraničních nebo i tuzemských špičkových chovatelů želv (nejlépe kromě jména i nějaké ty chovatelské úspěchy), kteří používají výše zmíněné granule pro suchozemské želvy? Já žádného neznám, ale to může být tím, že zřejmě neznám ty nejšpičkovější, ale jen nějaké průměrné...

Přiznám se, že především z důvodu ekonomických granule nepoužívám, proto je nijak nestuduji (složení atd.) a raději podávám mimo vegetační období seno (v případě Centrochelys sulcata v zimě cca 90%), případně drcené seno, endivii a bohužel i to méně vhodné čínské zelí a trochu dalších druhů zeleniny (mrkev, okurka), výjimečně ovoce (jablko, kiwi). Samozřejmě záleží na druhu želvy poměr smíchání ingrediencí, přičemž některým (Indotestudo/Heosemys) doplňuji občas i živočišnou složku. No, přiznám se, že kromě sulcat (necelých 600 mláďat), jsou úspěchy spíše ojedinělé v řádu několika desítek (Testudo hermanni) až jen několika jedinců mláďat (T. marginata, T. horsfieldi, Geochelone elegans, Indotestudo forsteni) od jednotlivých druhů a např. Heosemysky jsem zatím ještě neodchoval vůbec, takže se považuji za toho spíše průměrného až podprůměrného chovatele.

tak po treninku se psíma se zájmem pročítám :-)
a jestli tomu složení dobře rozumím (odkaz od MadMike) tak je to dost šílený: :-):x:
Ingredients
Ground soybean hulls, ground corn, ground oats, dehulled soybean meal, wheat middlings, cane molasses, dehydrated alfalfa meal, wheat germ, soybean oil, dicalcium phosphate, monocalcium phosphate, brewers dried ...
sója,mletá kukuřice, pšenice - klíčky, sušená vojtěška(proto asi tolik bílkovin) etc... třtinová melasa
no fakt to ve mě důvěru nevzbuzuje :x:

upřímně, to složení bych taky viděla spíš na ten výkrm jatečních králíků :-). Já třeba Ctenosaurám občas dávám granule pro morčata, a jak jim šmakujou...třeba vykladeným samicím to i vysloveně prospívá. Jenže holt černej leguán není želva a potřebuje poměrně dost živočišných bílkovin.

dobre dostupne jsou vojteskove granule,je snimi mozne prikrmovat leguany i zelvy?testuda i afriku?jeste ted vsemu davam co roste venku ale za chvili uz nebude co trhat,tak zacne pekingske zeli ...je fakt ze vojteska je bohata na vapnik,vlakninu i bilkoviny,myslim ze jako doplnek k tomu zeli by nebyla spatna ne?co myslite..

Když někdo používá kvalitní krmení, proč k tomu používat jako doplněk nekvalitní granule?

Proč ty si třeba dáváš smaženej řízek s bramborovým sal. místo chřestu ve vlastní páře s baby karotkama jako přílohou? ;-). No přece protože to CHUTNÁ... :-D.
Nicméně, kdo chce granule pro želvy, tak nemá co řešit ;-) : http://www.teraporadna.cz/a/view/64518-vlastni-gra nule-pro-mladata-suchozemskych-zelv Chce to jen zvednout prdel ze židle a jít to udělat :). Aspoň se na to člověk může spolehnout a nemusí poslouchat žádný lži jako tady.

Bavili jsme se tady, že mnohé želvy jsou striktními trávožrouty. V dodaném návodu je doporučeno dodávat především dvouděložné rostliny, kuřecí krky, ovoce a zeleninu atd. Pomineme, že složení je tak volné, že vlastně nikdo neví přesné nutriční hodnoty a předpokládám, že budou daleko horší než u uvedených granulí. Jsem zvědav co na doporučený návod napíše dietolog Pet60zelv :-)

Já k tomu řeknu, že to skutečně může být i horší. Jednak se dají ty poměry změnit, pro citlivější druhy by ale i ta dvě procenta živočišné potravy mohla být dlouhodobě dvě procenta přes moc...

No a já jsem pro změnu zvědav, kdy se dozvíme, jak je to s tou studenou a teplou extruzí granulí.:-p

Čau Petře, šmarňá to je zas debata... :-D Klobouk dolu! Největší nepřítel těchlech obchodníků je ještě pár inteligentních lidí :-D Jak je vidět, nejlepší obrana je útok. Klasika.. za každou cenu prodat... jakmile docházej argumenty, nastoupí arogance ]:) Kolik takovejch už tu bylo a bude... To zas odskáče zvířat... :-|

Jen taková drobnost. Možná jste zde zvyklí plácat se po zádech a hladit po vlasech. To ovšem není žádná diskuze z které by mohlo něco kloudného vzejít. Diskuze začíná v okamžiku, kdy se sejdou dva či více lidí s různými názory a různými zkušenostmi. Možná tomu říkáte arogance, já zase svobodná diskuze lidí, kteří si stojí za svými názory podpořenými mnoha zkušenostmi.
Já jsem psal jasně že základem je pestrost stravy a jednou z možných složek je také kvalitní granulované krmivo. Ode mě jste nemohl číst odsouzení některého způsobu krmiva dalšího chovatele.
Aroganci vidím spíše u Petra60zelv, který píše o svém způsobu krmení jako o jediném možném a názory a zkušenosti jiných ho nezajímají, dopředu je odsuzuje a zpochybňuje.

Nepravdivé informace? Uveďte je... Jak může někdo jako vy psát o Aroganci? :-/
Na stránkách je navíc jasně napsáno a je to i zkopírováno v prvním příspěvku tohoto tématu, aby někdo netvrdil, že to někdo dopsal dodatečně.

NUTRIČNĚ KOMPLETNÍ - není nutné přidávat vitaminové a minerální doplňky

Toto je definice přeložená přímo od výrobce a je na našich stránkách. Nikdy tam nebylo nic o výhradním krmivu apod.
Lidé jako vy by měly více číst a méně podléhat dojmům, zpochybňovat a urážet. Označil jste mě totiž za lháře.
Čekal jsem kdy si té definice slova "kompletní" JaBula všimne. Nevšimla, takže je pouhý hnidopich. O fakta ji vůbec nejde. Je to pouze důkez toho, že řada lidí ani neví na co reaguje.

Jsem zvědav jestli se dokážete omluvit se stejnou silou, jakou někoho označíte za lháře.

Já jsem to již psal. Budu také ošklivý. Umíte číst a psát. Umíte anglicky nebo znáte strejdu googla. Napište či zavolejte výrobci.
Jen tak mimochodem jaký by byl rozdíl, když jsou vitamíny a minerály dodávány až po případné tepelné extruzi a ani nevíte při jaké teplotě by případná tepelná extruze byla dělána a jestli má vůbec vliv na výsledný produkt?
Připadáte mi jako zelinář, který potřebuje prodat salát a zelí a granule se mu moc nehodí do krámu. Tak hledá a šťourá. Jdete na to ze špatné strany. Dostal jste radu, ať oslovíte ty, kdo skutečně krmivo používají. Umíte si představit férovější přístup prodejce, než že nabízí reference, navíc od lidí, které vám sám nedodá?

NE. To VY SÁM jste psal o studeném slisování, načež někdo vyšťoural, že výrobce uvádí extruzi zatepla.
Jinak, tohle téma 6 dní spalo a bylo by zůstalo zcela zapomenuto, než jste se rozhodl do něj začít vrtat, tak se neračte divit, že vám tu někdo (a zdá se mi, že nejen já) kope do báboviček.;-)

Dovolím si jednu OT - na fretkařském webu bylo vlákno o tom, jak jakýsi veterinární přípravek, kapky do uší, způsobuje, že kůže uvnitř uší černá a nekrotizuje. I fretkaři dali dohromady zprávy od veterinářu a jmuli se požadovat od dodavatele, aby v českém příbalovém letáku bylo uvedeno, že přípravek je nevhodný pro použití u fretek a může mít nebezpečné zdravotní následky. Následně dovozce (který zřejmě v importu dotyčného přípravku má vložené nějaké ne zcela zanedbatelné peníze) začal vyhrožovat, že provozovatele webu zažaluje, jestli tuhle pomlouvačnou kampaň nestáhnou...

Nu, zřejmě se tedy domníváte, že bychom měli být ještě vděční, že teraporadnu soudně napadnout nehodláte. Fajn, dík. A máte pravdu, samotné zelí nebo salát vhodé nejsou, nikdo se zdravým rozumem to netvrdí. Jen jsem si dovolil připodotknout, že pro sulcaty by krmení tímto materiálem bylo dlouhodobě nevhodné. Zásadní rozdíl mezi krmením pro králíka a pro želvu je ten, že krmení pro želvu musí být vybalancované s ohledem na dlouhodobé přežívání chovance. Jestliže krmivo "oddělá" ledviny během dvaceti až třiceti let, tak mi to u králíka, který se těch dvaceti nejspíš nedožije může být "ganz futrál". U želvy, pro kterou 40 - 60 let zas až takový problém být nemusí, to ale roli hraje.:-/
Podle vyjádření veterináře cca 99 % mláďat Testudo hermanni boetgeri nebo marginata odchovaných a prodaných v rámci České republiky uhyne v důsledku špatné péče, protože mnoha lidem přijde dlouhé si přečíst byť i jen těch 64 stran knihy od Nataši Velenské o Testudo hermanni:
http://www.robimaus.cz/cs/edice-abeceda-teraristy/ 133-zelva-zelenava-9788090335745.html
Takovíto lemplové pak pochopitelně uvítají: "Jé podívej, granule pro želvy, nemusím už chodit pro trávu nebo pampelišky...":.(
Vy sice budete kryt tím, že nejde o "výhradní" jen o "kompletní" krmivo, rozdíl mezi těmito dvěma pojmy ale je poněkud mlhavý a ne zas až tak jednoznačný.:-/

Co jsem chtěl napsat jsem napsal.
Mě jako provozovatele webu prostě ani zpochybnit nemůžete. Na stránkách je a bylo napsáno vše tak, jak to ve skutečnosti je a jak to uvádí výrobce. Udělejte si tu práci a zkontrolujte krmiva na jiných webech, jestli tomu tak je. Vím jak to dopadne. Nebo se ještě lépe předvěďte a založte si obchod vlastní. Rád se také pobavím.
Ještě k JaBule. Doporučte tuto diskuzi svým přátelům. Snad budou schopnější než vy a dokáží si ji přečíst celou. Asi pochopí, že existují lidé, kteří ví co píší a za svými názory se dokáží postavit. Také zjistí, že existují provozovatele internetových obchodů, kteří ví co prodávají. Já zase doporučím parazitoložku, která tady dva dny neumí pochopit co je to Nutriční kompletnost i když je za tímto pojmem polopatické vysvětlení.
Těm pár lidem, kteří mají Teraporadnu za svou přeji hezkou zábavu a co nejméně lidí se zkušenostma a názorem, protože ty je potřeba od přispívání odradit.

Krmiva z jiných webů stejně vehementně nedoporučuji, některá možná i vehementněji. Jejich prodejci se je ovšem nesnaží silou mocí obhájit a radši počkají, než se na celou věc zapomene. Jistě to bylo jen opominutí tvrdit, že granule vznikly slisováním zastudena a nikoli zatepla, jak tvrdí výrobce, není-liž pravda?:))

No, den som sa sem ::) s o co som prisiel:-D

Precital som vsetky prispevky (snad som omylom nejaky nepreskocil) ale

Dostal jste radu, ať oslovíte ty, kdo skutečně krmivo používají. Umíte si představit férovější přístup prodejce, než že nabízí reference, navíc od lidí, které vám sám nedodá?

A na otaku polozenu asi len X krat:

používají je stovky chovatelů v USA i Evropě

A to jsou tedy kteří? Aspoň jednoho. Ať se můžeme teda zeptat. Psát na firmu jestli jejich výrobek náhodou nestojí za nic, je trošku na hlavu.

Tu zatial nebola ani jedina odpoved...

A tak isto aj toto:

Ještě k JaBule. Doporučte tuto diskuzi svým přátelům. Snad budou schopnější než vy a dokáží si ji přečíst celou. Asi pochopí, že existují lidé, kteří ví co píší a za svými názory se dokáží postavit. Také zjistí, že existují provozovatele internetových obchodů, kteří ví co prodávají.

Ak tym predajcom, ktory vie co predava je kto? Vy? Tak co potom toto?

Na jedné hromádce můžete mít čerstvé zelené krmení, posypané vitamíno minerální směsí a na druhé úplně to stejné usušené, pomleté a za studena slisované do granulí, které když namočíte mají i stejný obsah vody. Jaký je tady nutriční rozdíl? Hlavně ten, že v zimě nejsou všechny druhy čerstvé zelené stravy dostupné, ale v granulích jsou při ruce pořád.

A este ze tu len par krat padla otazka ako je to teda s tou vyrobou? Kto ma pravdu?Predajca ktory poctivo trva na tom, ze granule su lisovane za studena, alebo vyrobca ktori ich tepelne spracovava?
Komu mam verit?

Tie blbosti ktorych tu je malinko viac sa mi uz nechce vypisovat, mam za sebou rusny den takze pojdem do hajan. Ale za mna:omielate stale to iste dokola. Na otazky ktore sa vas tu ludia ktory chovaju a odchovavaju korky pytaju dlabete. A zase sa vraciate k rypaniu. Sice uz slusne, ale furt si meliete tie svoje granule.

Kazdopadne, asi budem tuto temu sledovat castejsie:-D

Takže po stopadesáté. Vy tomu říkáte žádná odpověď, já jednoznačně, že špatně čtete. Ale nejste sám.
O tepelné úpravě tady psal pouhý jeden přispivatel. Musím jmenovat? Vždyť jste to četl, tak musíte vědět kdo. Žádný výrobce. Nikdo si nedal tu práci zjistit to, ač k tomu byl x-krát vyzýván. Na tom je vidět, že tady vlastně ani o fakta nejde. Je to pořád blábol, kvůli kterému tady neustále zpochybňuje někdo prodejce. Někdo kdo evidentně nemá skutečné argumenty, ale za každou cenu je chce.
Kolikrát tady bylo uvedeno, koho má kontaktovat ten kdo chce reference a že je hloupost je žádat od jednoho z prodejců? Je mi skutečně jedno, jestli tady hadaři, kteří želvy nemají jen čistě z legrace a nudy provokují a neustále se na to ptají. Je to otázka na výrobce a pokud jim toto info nestačí, tak je to jejich problém.
Znovu si to projeďte a napište kolikrát jsem na to vše již odpovídal.
Zatím jsem velmi milý. Chtěl bych vidět vás jak by jste jednal, kdyby člověk (a těch bylo více), který neuspěl s jedinou výtkou o vás psal jako o lháři, ať jdete do prd**le apod. Když mu nějaký blábol vyvrátíte tak napíše jaká omluva stejně jste lhář. Jak má pak člověk s takovým slušně jednat. Podle vipera slušné reakce a férové výtky protistrany a já, který jsem nikdy nepoužil hrubší výraz jsem ten, kdo by se měl krotit. Jak jsem napsal, dobré si pamatovat.
Petr60zelv psal vítku, že nemám uvedenu na stránkách nějakou informaci ohledně přikrmování senem, což je informace, kterou má uvedenu výrobce. Psal, že pokud to tam není, je to neúplný návod k použití, který musí být u každého zboží. Pominu, že chovatel tady školí prodejce s mnohaletou praxí, ale to je samozřejmě naprostý blábol, protože návod na použití je v tištěné formě přímo u zboží a ten samozřejmě Petr nikdy neviděl. To co je na stránkách je stručná charakteristika zboží, kterou máme oproti jiným velmi podrobnou. Psal jsem mu však, že on jako chovatel želv, prodává želvy, tedy také zboží, pro které platí stejná povinnost, musí také dávat podrobný návod na použití. Žádná odpověď.

A zase...
Ak budete pozorne citat, zistite ze niekto sa uz u vyrobcu informoval. Ale vy ste to neboli:

Osobní útoky si račte odpustit. Vám snad někdo napsal, že informujete nepravdivě, když jste napsal, že granule jsou extrudovány ZASTUDENA a při tom od výrobce se dá snadno zjistit, že ZATEPLA?:-p

Tak já bych to z mého pohledu tak jasně neviděl, ale budiž. Opět jste mi řekl, že pokud chci reference, tak mám kontaktovat výrobce (a nic víc mi neřeknete), což jsem již tady a na burze znovu označil za "postavené na hlavu". Dále jste mi dopopručil, že mám kontaktovat Farmu Python, kteeří tyto granule prodávají. Nic víc, nic míň...to, v co jsem doufal (tj. kontakt na chovatele) jsem stejně nedostal.

Čekal jsem kdy si té definice slova "kompletní" JaBula všimne.

No, vidite to. A ja si ji vsimla hned na pocatku nasi diskuse. A vite co? Muzeme udelat o slove "kompletni" nejakou anketku. A jsme zase u toho, proc tolik nechcete doplnit k tomu popisu granuli na vasem e-shopu, ze jde o doplnkove krmivo. Jedno slovicko.

takže je pouhý hnidopich.

A to ja zas jo. Predevsim pak v momente, kdy je tech hnid vic, nez je zdravo. To vite...parazitologove...;-)

O fakta ji vůbec nejde.

Prave ze mi o ta fakta jde. Pro ziskani techto faktu je vsak evidentne mnohem vhodnejsi a spolehlivejsi obratit se na vyrobce. Vy byste se zase mohl prepsat, jako treba v pripade te extruze, ze...

Ono stačí že na webu je a vždy bylo vše v naprostém pořádku a doteď jste věrohodně nezpochybnila jedinou informaci. Vy nedokážete ani po dvou dnech pochopit co je to Nutniční kompletnost, i když máte pojem doplňen vysvětlivkou. Na webu tedy není co doplňovat a vaše obavy a neustálé se dožadování nějakých informací, které tam od počátku jsou (což jsem označil za hnidopišství) bylo k ničemu. Pochopil jsem podstatu vašeho jednání i podstatu teraporadny. Děkuji a ze své strany rád ukončuji.
P.S.: Věřím, že takto kriticky také zkontrolujete weby svých kamarádů či jiné weby.

At neodpovidam na dva vase takrka totozne prispevky (ackoli jste se dle vlastnich slov nechcete opakovat), vezmu to z jedne vody na cisto.

doteď jste věrohodně nezpochybnila jedinou informaci.

Ale ja se o zadne zpochybnovani cehokoli ani nesnazim. Nevkladejte mi prosim do ust cizi myslenky. Ja se pouze snazim zjistit, proc, pokud toto krmivo povazujete za doplnkove (to jste tu sam nekolikrat zminil), o tomto faktu tak hrozne moc nechcete informovat na e-shopu? Nic vic, nic min. Sam jste psal, ze toto krmivo je pro doplnkove krmeni urceno. Tak v cem je problem? Je to jedno slovo, ktere usetri spoustu dotazu od nechapavcu jako jsem ja, kteri slovo kompletni mohou chapat ruznym zpusobem (at uz tim, ktery jsou podle vas spatny nebo spravny). Pokud nic o doplnku stravy na e-shop davat nechcete - ok, fajn, ja s tim az takovy problem nemam. Jen pouzakuji na to, ze informace o produktu by s tim jedinym slovickem navic byla zase o neco kompletnejsi. To je vse. Proste jsem se jen zeptala. Tecka.

Na webu tedy není co doplňovat

vzdycky je co vylepsovat.

a neustálé se dožadování nějakých informací, které tam od počátku jsou

myslite treba informace o tom, za jakych podminek probiha u probiranych granuli extruze a proc tu o nabizenem produktu pisete naprosty opak toho, co o tom samem produktu tvrdi samotny vyrobce? Te se ale asi nedozadam...skoda.

Dobrá tedy. Nechme na každém, ať zváží jestli bude krmit stávajícím způsobem podpořen principiálním odpůrcem granulí, který je nikdy nevyzkoušel a ani nevyzkouší nebo bude přikrmovat odborníky vyrobenými a roky a stovky chovatelů odzkoušeným krmivem.
K druhé otázce: Dostal jste radu, ať se informujete u výrobce. Já jim nejsem. Místo toho listujete knihami a hledáte nějakou složku v potravě, která by teoreticky a v extremním množství mohla pro některé zvířata znamenat problém. Přitom nezvažujete interakci mezi dalšími složkami krmiva. Zjistěte si informaci u výrobce, vycházíte jen z domněnek a toho, co vám tady někdo třetí napsal.
Další rada. Najděte si nezávislého chovatele v zahraničí, který krmivem krmí. Chápu, že prodejci nedůvěřujete, já bych nejednal jinak.

Skutečně nevím proč srovnáváte tato témata. Nejsme výrobci ani výhradní distributoři pro ČR. Byl zde na základě naší placené inzerce citován náš inzerát a výtah z našeho webu. Sice bez povolení, když už chcete být důslední, ale to teď nechme, protože si za tím stojíme. Nikdo kdo má mozek a soudnost nás nemůže obvinit s něčeho nekalého. To co uvádím lze zjistit od výrobce i stovek chovatelů po celém světě. Je však dobré si pamatovat kdo jak reaguje.
Diskuze lidí s různými názory a zkušenostmi se tady asi moc nehodí. Tak pardon.

Nesrovnávám, témata s Vaší přítomností se většinou rychle zamykají, zatímco u druhého zmíněného pána se nechávají většinou delší dobu odemčena. Toť vše...

EDIT: No možná trošku srovnávám samou podstatou svých příspěvků, uznávám :-). Ale všichni se těšíme na tu odpověď ohledně výroby...

Mno, tak já to shrnu (za sebe) ;-)
Po mnoha peripetiích a zákrutách jsem se teda dopídil z ČEHO vlastně ty grancle jsou,(díky MadMike :-) )
Nové (vyhovující) poměry látek jsem se nedozvěděl, páč tam prostě nejsou :-)
a můj celkový špatný dojem z tohoto "supr" krmení se jen potvrdil...:x:
Je to jen prostě další z celé řady výrobků, které se tváří "komplexně zdravě" a přitom je to skoro naopak...
Škoda , že Teraplus "nemá koule" na to, aby to přiznal a jen tu dokola plká a plká a plká...
Takže přeju všem huesky den VN
PS. Dnes jsem dal všechny svoje želvuchy do sklepa, takže díky spánku nebudou mít možnost poznat "klady a výhody" vůbec nějaké průmyslově vyrobené "kompletní" (doplňkové) potravy :puff::beer:

"Meldo" Váš příspěvek hovoří o Teraporadně a několika zůčasněných lidech mnohem více než si myslíte.

Pokud témata berete jako soutěž, tak si ho dobře přečtěte a nekontrolujte jen letmo seznam zůčastněných. Protože JaBulu ani krmivo nezajímalo, jen hledala chyby a podrazy v textech, které samozřejmě nikde nenašla. Přes veškerou snahu ani jeden z uvedených nezpochybnil jedinou informaci v inzerátu a na webu a nikde není potřeba cokoliv doplňovat či měnit. Soutěž tímto skončila. :-)

Bylo mnou uvedeno jasně a férově, že záleží na každém jestli dá přednost názoru principielního odpůrce granulovaných krmiv, který je nikdy neviděl a nezkusil a ani ho to nezajímá, protože si nehodlá informace ověřovat z nezávislých zdrojů, od výrobce a od chovatelů, kteří mají s tímto zkušenosti, nebo od výrobce krmiva, tedy zavedené firmy, která patří ve svém oboru k těm největším, své produkty testuje a používá již mnoho let a používají je stovky chovatelů v USA i Evropě.

Nikdo nikomu nic nevnucuje a je zodpovědností každého chovatele jaké krmivo a v jakých dávkách zvířatům dodá. Já jsem uvedl jasně co doporučuji a používám sám ve svém soukromém chovu, který obsahuje mj. mnoho druhů želv.

a) zajímalo by mě co Meldův příspěvěk o mě a o Jabule vypovídá konkrétně?
b)

a od chovatelů, kteří mají s tímto zkušenosti

používají je stovky chovatelů v USA i Evropě

A to jsou tedy kteří? Aspoň jednoho. Ať se můžeme teda zeptat. Psát na firmu jestli jejich výrobek náhodou nestojí za nic, je trošku na hlavu.
c) krmivo nás zajímalo asi všechny, jenže když Vy si selektivně vybíráte,na co odpovíte, tak je to pak těžké...krokodýl se již před nějakou dobou ptal na to, na co já v b)

a) už jsem to psal u příspěvku u Crocodyluse. Opět připomínka. Když chcete další informaci, ověřte si, že někde jinde není. To samé, pokud napíšete, že někdo na něco neodpovídá.
b)Bohužél jsem odpověděl na vše. To že se někomu odpověď nelíbí a dává mu pouze zadání kde si ji má zjistit a on na to kašle, nehovoří nic o mě.
Já nemohu za to, že kontakty lidí, kteří se zde tváří, že jim na tom záleží jsou v zahraničí tak omezené. V ČR se krmivo prodává jen krátce, takže tady chovatelů zatím moc nenajdete. Připadá mi, že vůbec nevíte, že se ptáte prodejce a chovatele, který tímto krmivem také krmí a ne výrobce. Zamyslete se nad tím od koho jaké informace požadovat.
Já zde jsem pouze od toho abych garantoval, že text, který je na webu a v inzerci uveden je naprosto správný, což nikdo nezpochybní a že znám dobře výrobce, jeho produkty, některé další chovatele a zdravotní stav a prosperitu zvířat, které jsou tímto krmením krmena.
Moje jasné doporučení směřované na každého čtenáře už tady bylo minimálně dvakrát.

Achjo...:-/ Tak buďte tak laskav a zkopírujte mi sem odpověď na otázku ohledně té výroby, zda jste se spletl nebo ne. a na ty chovatele, mluvíte o zahraničních, tak když máte tak dokonalé kontakty v zahraničí oproti nám omezencům, tak já angličtinu i němčinu ovládám a rád se v zahraničí zeptám, takže prosím, ten kontakt, jop?;-) O té správnosti - pro Vás určitě ano. Ale to, že jinak to stojí za prd tady zase máte několikrát napsané Vy od lidí, kteří vědí, co píšou...

Je mi líto že nečtete příspěvky a to ani ty na které přímo reagujete. Vy nechcete informace, ty máte. Vy si je chcete ověřit a v tom jsem vám už pomohl dost. Ten kdo chce informace, ví kde a jak si je sehnat. Ten kdo chce neustále tlačit na pilu, což "nezávislý" moderátor Melda vtipně označil za "Nakládačku", ten stejně žádné informace nepotřebuje. Vše ostatní bylo detailně popsáno a ze strany prodejce, který na rozdíl od mnohých jiných ví co prodává, není potřeba cokoliv dodávat.

Nechci tlačit na pilu, chci konkrétní info od Vás jako prodejce. Tvrdíte, že u nás je v prodeji krátce na nějaké zkušenosti...fajn, tak když chci někoho ze zahraničí, tak dostanu snůšku keců o tom, jak vím, kde informace sehnat. Je opravdu tak těžké napsat něco konkrétního? A chci ty informace, třeba jsem si řekl, že kromě evropských hadů začnu i se želvama. Takže? Dozvím se něco?

Já jsem odpůrcem "náhražek" krmiva všeho druhu. Špatná reklama, taky reklama. Nejsou zde jen chovatelé jedné nebo dvou želv, jsou zde lidé co tomu opravdu rozumí.
A když tito lidé řeknou, že to stojí za hovno, tak to tak beru. Vrátím se znovu ke psům.
Tuny a tuny granulí je uváděno jako NEJ a přece tyto tuny a tuny granulí stojí za hovno. To nej, prosazuje jen prodejce, aby vydělal na hlouposti chovatele.
Takže TeraPluse : za mou osobu, strč si ty svoje granule do prdele i s celou USA. ;-)

Ten kdo chce neustále tlačit na pilu, což "nezávislý" moderátor Melda vtipně označil za "Nakládačku", ten stejně žádné informace nepotřebuje

Máte pravdu,žádné informace nepotřebuji.Jen koukám jako péro z gauče,že ti co je chtějí,se nějak nemohou domoct.Sem rád,že jste vytáhnul to nezávislý:-D

Taky bych si chtěla dopřát luxus, kdy budu moct bezmezně důvěřovat všem výrobkům a nemusela uvažovat o tom, jaké mají složení a zda jsou vůbec vhodné. Teoreticky by to mělo být tak, že se sejde tým odborníků, vymyslí co nejlepší složení, pak to jde do výroby,distributor to doveze k nám,.. a ve výsledku máme krásného zdravého chovance a ušetřenou práci. Pokud by to takto fungovalo, ráda všem zůčastněným zaplatím. Bohužel to tak není. Stačí se podívat na složení.. Zjistím, že je tam nevyhovující poměr vápníku a fosforu, nadbytek bílkovin, atd. .. V tuto chvíli už se jaksi přestávám zabývat vším ostatním (jestli jsou extrudované za tepla nebo za studena, jestli ten nadbytek bílkovin dělá vojtěška nebo kdovíco..) Prostě jsou ty granule nevhodné při prvním pohledu na složení, tak proč to proboha neuznáte a neušetříte si tenhle tyátr (a celkem i ostudu..)A jestli chováte tolik druhů želv a máte bohaté zkušenosti, tak přece moc dobře víte, že jakákoliv nevhodná strava jde na rostoucí želvě vidět. U jiných zvířat sem tam pamlsek tak patrný není, ale u mladé želvy hned vidíte ten nesprávný (propadlý, vystouplý, pokřivený,..) přírůstek. To přece nemůžete popřít.. ;-)Teď samozřejmě nemluvím o jednom listu salátu, ale o krabici granulí.. Ta už bude znát. Chvatel ji zaplatil a nedá jednu granulku jako pamlsek. A bude úplně jedno, že k tomu přidá i jinou vhodnou stravu.

Miku? Pokud bych nevěděl, že si děláš ......a tak si rýpnu (jak jinak). Nesrovnávej moje chutě s chovancem. Chlastám, hulim, přežírám se atd. To, že mi chutná vodka a vím, že mi nedělá dobře, neznamená, že budu chovanci dávat něco, čím mu budu škodit jen proto, že mu to taky chutná. :-p

A ne? Vám? A za co? Složení na prd, s teplotou při výrobě tady čachrujete, špičkoví chovatelé jsou asi taky tajní agenti... Nedivim se vám, že se jich chcete za každou cenu zbavit, já bych je dlouho držet taky nechtěla. Na to mam svý zvířata opravdu ráda. Kdybych věděla, že je řeč s váma, nic by mě nepřekvapilo.

No, nevím, je-li TeraPlus totožný s prodejcem Goniatitem či nikoliv, ale měl bych pro dotyčného pár poznámek:

Na stránkách Mazuri jsou jako zkušenosti uvedené nic neříkající kecy od neověřitelných lidí, tedy typická reklamně-propagační "siláž". K tomu bych přidal fotografii Geochelone elegans s pyramidami jak ty v Gíze. Je to tedy cejlonská populace, já zatím měl příležitost vidět zvířata spíš buď z Pakistánu nebo Indie, případně jejich potomstvo a to by takové hrby mít nemělo, ale třeba je to pro ty cejlonské normální, vypadat jako Psammobates tentorius, který tak vypadá normálně v přírodě. Nebyl tam uveden žádný veterinář, kterého by eventuálně bylo možné se dotázat.
Na druhou stranu, byla tam jedna věc, která na stránkách českého prodejce Goniatita chybí - totiž doporučení, aby se granule kombinovaly s kvalitním senem z trávy. Je pak trochu sporné, proč potom vůbec vyhazovat peníze za ty granule, ale Američané mají méně hluboko do peněženěk, takže jim to budiž přáno.
O nutriční kompletnosti si může člověk nechat jen zdát, přinejmenším tam prostě není dost vápníku pro želvu, která tvoří vejce. Navíc k nutriční kompetnosti patří i "provoz" střeva, tedy dostatek balastní celulózy v potravě, pokud má být peristaltika zajištěná za cenu přidávání sena, není to nutričně kompletní.:-p

pokud máš na mysli tuto ::), tak mi přijde, že majitel ani neví, že má těžce zdeformované, nemocné zvíře. JInak by tam jeho obrázek snad ani nedával. Takhle, viděla jsem na Sri Lance placaté deformované elegansky. Ale to bylo u lidí v zahrádkách, kde je krmili zbytkama z kuchyně. V přírodě mají ty krunýře normálně klenuté a bez pyramid.

Jen stručně
Mmannana - psala jste o lhářích a lžích. Nic z toho co jste napsala není pravda. Bylo to jasně doloženo. Vaše slušnost a vyspělost je poznat podle vašeho chování. Tím že nad tím mávnete rukou a žvaníte dál dost vypovídá jen o vás.
Pořád k pošpinění používáte nějaké žvásty, které tady vypustil jediný návštěvník.
Od Petra60zelv je opravdu velmi ubohé hledat a hledat něco na čem bych mohl výrobek a prodejce pomluvit. Nic jiného neděláte a snad máte alespoň trochu soudnosti a nebudete chtít komukoliv tvrdit opak. Výrazy jako:

kecy od neověřitelných lidí, tedy typická reklamně-propagační "siláž"

v záplavě fotek hledat nějakou, která se mi nezdá, přitom ani nevím jestli zvíře bylo krmeno tímto krmivem, nebo se jedná o ilustrační fotku atd... Důslednost a detaily místní "odborníky" zajímá jen, pokud je to ta negativní stránka věci.
Teraporadna a její "odborníci" se zase ukázali a lituju důvěřivých návštěvníků a chovatelů, kteří opravdu potřebují pomoct.
Neustálé opakování jedné hlouposti po které se tady začnete plácat po zádech a tleskat si "ty jsi mu to teda dal" a mít z toho obrovskou legraci. Něco takového bych čekal u výrostků na základní škole ale ne u "odborníků" a u diskuze, která se tváří jako "poradna".
Parazitoložka, která se tady dva dny zasekne na pojmu Nutriční kompletnost, nedokáže ho pochopit a vykládá ho jako doporučení pro výhradní krmení tímto krmivem a chybu, či dokonce záměr prodejce a evidentně se u toho dobře baví. Svojí neznalost základních pojmů biologie tady prezentuje jako nekalé záměry prodejce, přitom je tento pojem tam, kde je uveden dokonce polopaticky vysvětlen: není nutné přidávat vitaminové a minerální doplňky.
Odbornost a nestranost jsme tady viděli v tématu, kde také dle mmannany "věhlasní chovatelé" doporučovali Home made granule, které jsou díky obsahu mletých kuřecích krků, dvouděložných rostlin, ovoce, zeleniny atd. pro většinu druhů želv tragédie jistě mnohem více škodlivá než granule vyrobenými profesionály o kterých místní "odborníci" ví jen to co vědět chtějí, nikdy je nezkusili a ani neznají nikoho kdo to dlouhodobě dělá. Takže kážu vodu ale sám piju víno že? Musím psát jaká jména jsou u tématu doplněna a jak granule opěvují? Budu rád když "odborníci" otestují zbývající krmiva na trhu. Tedy pokud je náhodou neprodává jeden z jejich kamarádů :-)

Z mojí strany je téma ukončeno, snad se mezi místními "odborníky" najde někdo kdo má schopnosti zjistit informace od výrobce a chovatelů, kteří krmivem dlohodobě krmí a odvahu to, co tady tak vehementně pomlouvám taky někdy vyzkoušet.

Teraporadnu doporučuji přejmenovat na teradrbárnu. Tento název je po několikadenní diskuzi vhodnější.

Přeji hezkou zábavu.

Jen stručně:
Předem píši, že víno nepiji vodu ano, pitný režim se snažím dodržovat... Díky za optání.
Ale ano, doloženo nebylo nic. Ze strany potenciálních zákazníků padlo několik dotazů. Odpovědi z vaší strany neúplné až lživé. Jen urážení lidí, kteří poukázali, že ty vaše granule takový zázrak nebudou. By mě zajímalo, kolikaletou zkušennost s nima máte vy? Kde mohu narazit na fotky vašich chovanců?
Podle vás tu v oboru znalí chovatelé mají žvásty? Hm..
Ano, raději si vyrobim vlastní granule, kde vim co mam.. a hlavně vim, jestli za tepla či ne :-D
V žádnou přínosnou odpověď ale beztak nedoufám... Ale musim uznat, jste držák.. chtě nechtě :-D

Dobře, já bych pro našeho neúnavného pana kolegu připravil pár dotazů. Námitka, že jenom hledám chyby, na kterých by se daná věc dala pošpinit či osočit, je hloupost. :-D
Pokud vaše zboží takovému pomlouvání neodolá, tak holt nestojí za to.:-p
A nikolivěk, nikdo vás z diskuze nevyhání, jen bychom z vás nějakým způsobem rádi vyždímali pár odpovědí, v ideálním případě pravdivých, dalo by se třeba začít nějakou tou referencí uživatele těch granulí, který želvy i množí.8-)
Na druhou stranu, použít bolševikovu metodu (Co je mi proti srsti, na to neodpovím.), to je drobet chutzpe (chutzpach - חוצפה), pane kolego.
Jak jste napsal: "Co jsem napsal, napsal jsem..." odkud je mi to jen povědomé - už vím - Jan kapitola 19 verš 22 Pilát odpověděl: „Co jsem napsal, napsal jsem.“ Český ekumenický překlad Bible - Nový Zákon, Evangelium podle Jana
Dovolím si tvrdit, že kecáte. Krmiva z jiných webů já stejně vehementně nedoporučuji, některá možná i vehementněji, jako nedoporučuji to vaše. Jejich prodejci se je ovšem nesnaží silou mocí obhájit a radši počkají, než se na celou věc zapomene. To bylo zřejmě jen opominutí tvrdit, že granule vznikly slisováním zastudena a nikoli zatepla, jak tvrdí výrobce, není-liž pravda? :beer:
Výrobce na stránce ukzauje nabídku pro plazy:
http://www.mazuri.com/Home.asp?Products=2&Opening= 2
Hned první želva na tomhle odkazu je tedy setsakra hrbatá. Pokud to dával dohromady člověk, který své práci rozumí, tak hrbatou na úvod prostě fakt umisťovat neměl. A možná mi blbne internetový prohlížeč, ale “vydindal“ jsem z toho jen tři fotky. To jsem už viděl trochu větší záplavy, to jen tak mezi řečí...
5M21-5E06.pdf
Tady výrobce doporučuje doplnit kvalitním travním senem.
Oproti tomu:
index.php
tady toto doporučení poněkud schází, není-liž pravdou? Dovolil bych si připodotknout, že dodat kompletní návod v češtině je ze zákona povinnost prodejce. Pány kolegy co tohle čtou, bych si dovolil upozornit na totéž, ono se to totiž týká i prodaného hroznýše nebo žáby, zatím jsem se jen nedoslechl, že by některý nespokojený zákazník kvůli tomu spustil soudní spor, ale u dražšího zvířete by mne to až zas tak moc nepřekvapilo...
Toho, že jsou nějaké robo-domo granule i na teraporadně jsem si prostě nevšiml. Kdyby na ně MadMike neupozornil, nevěděl bych o nich dodnes. Podíl bílkovin nebo ovoce v nich je pro většinu běžných druhů suchozemských želv nadbytečný také. I nadbytečné cukry mohou způsobit potíže se zažíváním, konkrétně rychlejší množení parazitických prvoků a nárůst třeba až nad hranici nebezpečného množství. Jen nechápu, co má znamenat ten blábol o dvouděložných rostlinách. Pampelišky Taraxacum, Leontodontum, stejně jako ostatní hvězdnicovité Asteraceae, jsou dvouděložné a jako krmení perfektně vyhovují...

Dobrá tedy, pár drobností doplním, i když se asi budu opakovat. Doufám, že se zase neobjeví nějaký vzdělanec jako luma, který mě pošle někam, když jsem byl k podání informací vyzván.

Co jsem napsal, napsal jsem

Napsal jsem něco jiného. "Co jsem chtěl napsat, napsal jsem. Rozdíl v těchto dvou větách je dost velký.

Jejich prodejci se je ovšem nesnaží silou mocí obhájit

Věřím, že z vlastní zkušenosti víte, že většina prodejců ani neví co prodává, natož aby své produkty používala. Vloží od každého dodavatele pár druhů zboží a tím pro ně do objednání jejich zájem o to hasne. Nemají tedy argumenty a informace a je jim to i jedno. Možná jsem se měl na to vykašlat, zvláště v tak nepřátelském prostředí a nechat těch pár lidí pomluvit jedno z tisíců druhů zboží, které prodáváme a s jehož výrobou nemáme nic společného, ale to jsem hold já. Pokud jsem vyzván a něco o tom vím, tak se o to podělím a nikdy jsem se nebrál konforntace a sporů. Já svůj eshop, který je defakto jediný svého druhu u nás vedu trochu jinak než ostatní. Naše základní koncepce a motto je uvedena v kapitole O nás.

že granule vznikly slisováním zastudena a nikoli zatepla, jak tvrdí výrobce, není-liž pravda

Netvrdí to výrobce, ale jeden s přispivatelů. To je hlavní problém celé diskuze. Některé informace se nadřazují nad jiné a některé je potřeba rychle zapomenout.

Dovolil bych si připodotknout, že dodat kompletní návod v češtině je ze zákona povinnost prodejce

Tady jste opět dost ujel. Je podstatný rozdíl mezi českým návodem, který je součástí výrobku, nebo je k němu připojen, který jste nikdy neviděl a tudíž ho nemůžete hodnotit a mezi stručnou charakteristikou produktu, která je uvedena v eshopu u zboží. V jiných eshopech najdete jen info krmivo pro želvy. U těch lepších granulované. :-) My tam máme informací mhohem více. Věřím, že když prodáváte želvu, taky dáváte zákazníkovi velmi podrobný NÁVOD :-) , který pamatuje na vše. Tam je to totiž stejný případ. Tady bych taky prosil odpověď a případně i kopii toho návodu.
Mimochodem doporučení od prodejce čím přikrmovat jste tady jasně měl. Neměl jste s tím problém. Opět zapomínáte.
Já skutečně nevidím jediný problém na straně prodejce. Nemám problém ho na rozdíl od některých jiných přiznat, ale zatím tady není nic, za co bych se měl stydět.

TeraPluse : Já tě tam kam slunce nikdy nesvítí, pošlu klidně znovu. Již několikrát jsem tě hledal na pražské burze, abych na vlastní oči spatřil toho, kdo si myslí, že mu bude jednou postaven pomník.
Chápu, že jako prodejce, se budeš vehementně snažit i nadále prodat to, co prodáváš, ale necpi to zkušeným chovatelům.
Seš jako pes Rin Tin Tin, neůstupný a houževnatý, ale ani on nežral granule.
Proč nedokážeš napsat, že jsou to granule na kterých se dá přežít a tím pádem lepší, než stereotipní hlávkový salát petkařů.
Ale pro odborníka a zkušeného chovatele, to nikdy nebude.

Od vás to milá zlatá čtu velmi rád. Je celkem zřejmé kdo se tady postavil za zboží, ač jej pouze prodává, což by jiný prodejce jistě neudělal a kdo tady uráží a zesměšňuje. Musíte si příspěvky číst, je celkem hloupé reagovat jen podle toho kdo s váma chodí na pivo. A když jsme u toho kdo na co odpovídá a kdo ne, rád bych viděl ten Návod, který dle platné legislativy musí dávat každý "odborník" ke své želvě. Když má někdo starost, jestli dělá někdo jiný vše tak jak se má, tak by se měl nejdříve soustředit na sebe.
Návod ke krmivu jsme si myslím jasně vysvětlili a nikdo nemá sebemenších pochyb, že je vše ok. Já se skutečně nemám proč vztekat :-) A těch pár přihlouplých narážek už nějak přežiju. Já podnikám v ČR takže jsem na ledaccos zvyklý. Na rozdíl od jiných jsem psal jen pravdu, kterou je možné kdykoliv ověřit. Ale děkuji za zájem.
Je evidentní, že se tady někteří předhání pouze v tom, kdo více návštěvníka zesměšní. Opravdu chlapské :-) ale neříkal bych tomu poradna a těm co to dělají rádcové.

Ano, příspěvky číst musím. My MODI to jaksi máme v "popisu práce" ;-) Co se týče mně osobně, tak na pivo tu nechodím s nikým. Ale to je jedno, řeč je o granulích, ne o tom, kdo s kým chodí na pívo- nemusíte fňukat, že vám ty granulky zkušenější chovatelé (kteří je zjevně nepoužívají, a ty co je používají vy pořád jaksi ne a ne uvézt :-) ) nebudou kupovat. tady jich určitě prodáte pytle :-D

Protože jsem byl na téma upozorněn. Jsou v něm informace z našeho webu (tady se samozřejmě na nějaké dodržování autorského zákona nehraje) a ty jsou zpochybňovány. Nyní kdy je jasné, že je vše v naprostém pořádku si někdo potřebuje léčit mindráky a dokazovat kdo je tady ten štamgasta.
Pro Aurifer: Já jsem zde diskutoval snad jen s jedním želvařem. Ten se snaží zpochybnit samotné krmivo, ale jediná výtka na nás prodejce nebyla opodstatněná.

o nějakém poručení autorského zákona nemůže být ani řeč,když už ne z jiných důvodů tak proto že u textu ani na Ifauně ani na Tvém webu není uveden copyright....než začneš někoho z něčeho obvinovat,ověř si fakta -nejlépe zde Index.htm
Pokud ti nejde pod fousy že někdo zpochybnil tebou prodávaný výrobek,pak nemám nic proti věcné, podložené a slušně vedené argumentaci proti - zatím se pokud jsem si všiml všichni diskutující chovali slušně až na tebe- pokud tedy chceš v této diskuzi pokračovat tak kroť emoce.

Já si jen dovolím takovou poznámku o domácích granulích pro ty, kteří mezi řádky v textu přece jen hledají "ty správné" granule :-) Složení toho receptu tady na teraporadně mě taky moc neuchvátilo, ale jako nápad je to výborné. Dělám je už třetí rok, akorát s jiným složením a místo sušení je želvám zamrazím. Dávám do nich pampelišky, jitrocel, namleté vaječné skořápky, ibišek, šípky, ostružinové listí a opuncii dovezenou z letní dovolené. Ta opuncie vydrží v chladném sklepě i samotná a v zimě se jí dá přikrmovat. Zbavit jí trnů je trochu pracné, ale co bych pro želváky neudělala ;-)Tož to jen takový tip..

nechchi se do toho zamotávat, ale tohle je příklad kompletní krmné směsi pro králíky (cena kolem 200Kč/25kg) a neobsahuje to žádné živočišné bílkoviny:
Krmná směs obsahuje v 1 kg:
vlhkost 14,0% vit. A 8 000 m.j./kg
NL 15,0% vit. D3 1 050 m.j./kg
tuk 2,5% vit. E (alfatokoferol) 40 mg/kg
vláknina 17,0% měď (Cu) 32 mg/kg
popel 8,0%

V podstatě bych řek, že je jedno, jakým granulovaným svinstvem želvy budete krmit, tohle nevyjde aspoň tak draho a složením mi to přijde i vhodnější. Nicméně želvař nejsem...

Nu výzva je výzva. Tedy rukavice je zvednuta...;-)
Tak tedy odpovídám. Nejprve to pozitivní, aby to náhodou nezapadlo. Mazuri je firma uvedená na seznamu sponzorů TSA (Turtle Survival Alliance), takže přispívá významnou částkou na činnost organizace, která má ochranu a udržení želv víceméně všude po světě jako svůj úkol.:beer:
Druhá dobrá věc je, že konečně dostáváme nějakou relevantní referenci – ano, ZOO San Diego je jedno z těch, které jsou důvěryhodné.:-)
Operovat zoologickými zahradami obecně neberu, ZOO Liberec třeba zvládla svoje Geochelone sulcata zmrvit docela důkladně a nevěřím, že by všechny ZOO v USA byly na top úrovni jako právě San Diego a že by tam podobný lapsus byl vyloučený. Ani náhodou.:-p
Pan kolega vyzval, ať nekritizuji to, co jsem sám nevyzkoušel. Hezké. Jenže já vycházím z údajů o složení a z běžně dostupné literatury je zřejmé, že tyto údaje pro dost druhů nevyhovují.:-/ Pokud by je měl kdokoli nejprve vyzkoušet na svých zvířatech a pak teprve směl zkritizovat, jednalo by se o ověřovací pokus na zvířatech a taková věc se jednak prostě nedělá zadarmo, jednak to neplatí experimentátor ze svého.3-[ Podotýkám, že nejsem proti pokusům na zvířatech, pokud jsou provedeny tak, aby skutečně o něčem vypovídaly. V mé práci je to jaksi nezbytné.
Je zajímavý prodejní postup navnadit kupujícího na granulované nutričně kompletní krmivo, aby si po přečtení návodu (že to možná polovina kupujících neudělá je už jejich blbost) uvědomil, že by měl ještě někde opatřit to seno. Doufám, že i to máte v sortimentu...8-)
Ještě výtka, jestli sám dodávám ke svým želvám návody k chovu. Samozřejmě ano, na Ládví nebo na Novodvorské ochotně ukážu.:))

O chovu zvířat v českých zoo vím sám. Některé se snaží přistopit správně, ale když EEP řekne, že to bude takhle, tak s tím dotyčná zoo nic neudělá. Na druhé straně jsou zoo, kde jim je jedno, že páří příbuzné kusy, nebo ty zvířata nemají vše co potřebují. To je ale jiná věc. Jestli jde o extrudované pelety ať už jakéhokoliv výrobce, nikdy to nebude pro daný druh dokonalé, protože vymyslet pelety pro každý druh (popř. rod) je nemožné. Tedy možné, ale nikdo to nezaplatí. Vím, že Mazuri z USA (neplést s Mazuri z Velké Británie) vyrábí vysoce kvalitní krmiva pro téměř všechny exotická zvířata. Dalším důležitým bodem je z jakých surovin jsou pelety vyrobeny. Nemyslím složení, ale kvalitu jednotlivých složek. Jako perfektní příklad je velice levná směs pro andulky (cca 20 kč / kg). Jedná se z 90 % o proso. Na tom by ani nebylo zase tak nic špatného, ale kvalita toho prosa je žalostná. Samý prach a nečistoty. Pokud se sežene takováto směs ve vysoké kvalitě (bez nečistot nebo i plísní atd.), nabídne zvířeti mnohem víc. To byl jen příklad.

Většina velkých výrobců granulí pro "pet" jsou dceřinné společnosti nadnárodních potravinářských firem, které tímto zpracují a vydělají i na tom nejhorším odpadu...(takže , když někdo napíše rozemleté sojové lusky, tož živě vidím jen prach co zbyde po mletí a nemá jiné uplatnění...)
TŘTINOVÉ MELASA (odpad při výrobě cukru... zpracovávají se stonky, které se podle staršího způsobu nařežou na menši kusy a vylisují nebo se modernějším způsobem protiproudně vyluhují vodou - je teď IN i pro lidi ;-) takže v granclích bych viděl zbytky těch stonků po výluhu
- jak se říkává "sežrali by i hovno pod sebou" :-)
takže stejně nevidím důvod rvát do želv spečené pelety ze ZBYTKŮ sóji, pšenice, třtinové melasy etc....;-)
(i když to krměj v San Diegu:)) )

A víte třeba, že tyto sojové slupky jsou dobré na trávicí trakt? nemá v sobě mnoho škrobu a obsahuje dostatek vlákniny. Nejsem dietolog, ale o některých věcech vím a nějaké lze snadno dohledat. Není to tak, že se to skláda z odpadu. JSte si jist, že firma Mazuri patří pod nějaké potravinářské firmy? Pokud vím, tak Mazuri patří pod PMI Nutrition International = jedna z největších firem zabývající se dietou a vývojem krmiv pro zvířata. Nikoho nechci urazit, ale myslím si, že lidé co toto a jiná krmiva vyvinuli, jsou odborníci. To my bohužel nee.

S tím "dostatkem" vlákniny jsme to tady už probírali. Mazuri na svých stránkách tvrdí, že tenhle podíl postačí, ale já si troufám tvrdit, že ne pro všechny druhy a určitě ne pro ty zpropadené sulkáty.:-/
Dovolím si upozornit na takovou jednu "maličkost". Většina želv chovaných v zajetí, a to i ty chované ve výbězích, toho nachodí mnohem méně, než ty v přírodě. Výjimkou může být tak jedna želva ze sta, kterou někdo šoupne na zahradu a jak je rok dlouhej se o ni nestará.;-) Peristaltika je spjatá jednak s chozením (pro trpícího chronickou zácpou je projímadlo pohodlnější, ale dostatečně dlouhý pochoďák taky zabere), jednak s pasáží právě nestravitelných zbytků ve střevě, tedy hlavně vlákniny.
Exkrement želvy v přírodě je zpravidla o dost tužší a bývají v něm vidět zbytky stébel trav a podobného materiálu (mluvím o evropských Testudo, tedy hermanni, marginata a ibera). Tekutější vizáž u chovaných jedinců může být způsobena více faktory - menší podíl vlákniny v potravě, snazší přístup k vodě, takže s ní organizmus tolik neštří a bohužel v neposlední řadě chronický, třebas i jen mírný, průjem. Průjem může vyvolávat "bambilion" různých příčin, od nevhodné stravy, přes infekci střeva nebo žaludku po poškození ledvin. Poškození ledvin kupodivu nezasahuje jen močovou soustavu, ale vede i k průjmům.:-(
Poškození ledvin mohou vyvolávat některé infekce a z příčin neinfekčního charakteru jde hlavně o nedostatek vody v těle a o nadbytek bílkovin v potravě.:x:
No a kruhem se zas dostáváme k deklarovanému složení. Jak jsem již byl podotknul, nadbytek glycinu v bílkovinách sóji, vojtěšky a jiných vikvovitých rostlin (leguminoz) vede k ataku na ledviny.
Co se vápníku týká, výrobce jaksi opominul uvést důvod, proč má stanovenou maximální hladinu vápníku a ne zrovna extra vysokou pro rostoucí mláďata eventuálně samice pracující na vejcích. U zvířete, které není v terminálním (už neřešitelném) stádiu renálního (ledvinového) kolapsu se nadbytečný vápník přijmutý z potravy bez problémů vyloučí. Trochu jiné "kafe" je injekční podání, ale o tom zde nehovoříme.

Málem bych zapomněl - pořád čekám na ten doklad, že ZOO San Diego používá Mazuri Tortoise granule. Nemám na mysli využití granulí třeba pro opičáky nebo pro velké papouchy, ale konkrétně těchto pro suchozemky.8-)

Stačí jako reference centrum pro chov pouštních želv patřící zoo San Diego? http://blogs.sandiegozoo.org/tag/desert-tortoise-f eeding/

Samozdřejmě že jde vygooglit mnohem více. jen se snažit :-)

Někdo tu psal, že pro pouštní želvy a tedy i pro testuda je vlákniny nedostatek. Neříkám. že jí je dostatek, ale na výše zmíněném odkaze je patrné, že to stačí. Samozdřejmě s přidáváním zeleniny, sena a dalšího což je v návodu na krmení popsáno.

Jinak k těm bílkovinám. Deklarují 15 %. Pro někoho málo pro někoho hodně. Pokud se podíváte na náhradní potravu, kterou krmí většina chovatelů a vezme složku po složce, zjístíte, že bílkovin je v hodně případů více než 15 %.

Ohledně vápníku: jakákoliv značka granulovaného krmiva nabízené v ČR nemá nějak zásadně více vápníku než toto krmivo. Možná o desetinu. neviděl jsem že by někdo ulítl na dvojnásobné množství.

Další sloužkou jsou vitamíny, stopové prvky a další. To krmivo to obsahuje v nějaké hladině pro všechny druhy želv dostatečně. Prostě pokud chovatel granule nepoužívá, tak je těžké si zvyknout a ještě ke všemu na novou značku, která je vyhlášená. Plivat umí každej. To je v této republice normální.

Také je rozdíl chovu želv pod žárovkou nebo na sluníčku venku nebo zimování a nezimování želv. Když si někdo koupí domů jednu želvu a nezimuje ji, je pro něj vhodné podávat nějaké granule aby želva dostala to co potřebuje. čerstvou trávu a ty pampelišky budu někde těžko shánět pod 20 cm sněhu.

To je asi vše. Nikomu neberu krmné návyky, ale čas jde kupředu a vývoj v chovu zvířat rovněž. Proto by se chovatelé měli také vyvíjet kupředu.

Teda pánové a dámy, po dlouhé době jsem na poradně a před chvílí jsem dočetl vlákno o nevydařeném busu do Hammu a teď tohle.... A to jsem myslel, jak budu mít klidný večer u vínka a strávím pár chvil (alespoň virtuálně) s podobně "postiženými" lidmi, jako jsem já (v mém zaměstnání jsem jako chovatel za blázna, všichni jsou cool a věnují se investicím na burze apod.) Jen jsem chtěl na adresu TeraPlus:
1) Živím se už dlouho v obchodní sféře a vždy je to o ZÁKAZNÍKOVI!
2) Dočetl jsem až na konec
3) Považuji se za laika v chovu želv a občas v zimě přikrmuju želvy granulemi
4) Jsem línej, takže bych za dob sněhové pokrývky nejraději krmil jen granulemi, ale překonám se
5) Dostal jsem mailem info o nových granulích a chtěl je vyzkoušet
Pokud tedy mohu mluvit za líného laika, tak já opravdu chápu kompletní krmivo jako takové, které už nemusím ničím kombinovat a dál nečtu a kupuju a krmím. Proto se Vám tam pár lidí snaží sdělit, abyste to nejen nám na Poradně, ale i na svých obchodních stránkách lidsky v úvodu ke granulím vysvětlil. Leč jejich snaha je marná a troufám si říct zoufalá, ona lidská ješitnost dovede dělat divy. Mohu tedy za nás laiky o toto poprosit? Třeba - "skvělé granule... - doplňková strava pro želvy s kompletními nutričními hodnotami" - a hned bych věděl, že nemůžu "bejt línej".
Pokud mluvím za obchodníka - Vaše odpovědi jsou naprostá a totální antireklama. Původně jsem je chtěl i vyzkoušet, ale už nějak nemám chuť. Děkuju.

Ono když se podíváte na jiné výrobce, rovněž uvádějí kompletní krmivo. Samozřejmě je na prodavači v obchodě (e-shopu) jak to zákazníkovi podá. Já preferuji granulované krmivo jako doplňkovou stravu, která tvoří např. 30 % jídelníčku.

Děkuji, že jste nás upozornil na to, jak je pojem "Nutričně kompletní - není nutné přidávat vitaminové a minerální doplňky" pro některé složitý a nesrozumitelný a podle vás je to dokonce "antireklamou" na toto zboží. :-/ Budu tyto informace konzultovat s výrobcem, který ač svá krmiva vyrábí a prodává v desítkách zemí mnoho let, zřejmě neví jaké informace jsou ty správné a je potřeba ho vyškolit. Oficiální informace výrobce do té doby nebudeme doplňovat a upravovat. Náš eshop je určen pro bystré chovatele, kteří ví, kde nás mají kontaktovat, pokud chtějí znát náš názor a zkušenosti. Je také určen pro chovatele, kteří nechtějí kopovat zboží v univerzálních petshopech, kde o něm nic nevědí, nemají s ním žádné zkušenosti a v popisu mají uvedeno maximálně "granule pro želvy". Ostatně v takovém jste zřejmě kupoval své granule i vy. Nicméně již delší dobu zvažujeme založení odstavce "Náš tip" u některých druhů zboží. Tam můžeme naše doporučení, které už i zde x-kráte zaznělo, černé na bílém uvést. Myslím si však, že je mnoho chovatelů, kteří tento příspěvek četli lépe než vy, protože zájem o toto krmivo je v posledních dnech enormní.

Nicméně již delší dobu zvažujeme založení odstavce "Náš tip" u některých druhů zboží. Tam můžeme naše doporučení, které už i zde x-kráte zaznělo, černé na bílém uvést.

To by bylo super. Ja se za tohle reseni primlouvam.

zájem o toto krmivo je v posledních dnech enormní.

to vite, no, zima na krku, pampelisky dochazeji...

Náš eshop je určen pro bystré chovatele, kteří ví, kde nás mají kontaktovat, pokud chtějí znát náš názor a zkušenosti.

Viem, ze to zase bude zvalene na to ze: Necitam vsetky prispevky (cital som), alebo citam nepozorne a podobne blbosti, ale neda mi to. Co ked niekto bude chciet vediet napriklad tu vyrobu, chovatelov, dalsie krmivo (Z coho pozostava hlavna zlozka krmiva. Nie granule)pripadne ak vase skusenosti (nie to ze: ludia to kupuju), tak fotky nejakych vasich zvierat krmenych dlhodobo tymito granulami.
Nieje lepsie, ked sa to tu tak rozobera a niekto sa pyta napriklad na tu vyrobu, chovatelov, dalsie krmivo atd napisat to sem?
Ci bude lepsie, ak si mudry chovatelia ktory su tu a chcu to vediet, najdu na vasich strankach mail a napisu vam tie iste otazky tam? Dockaju sa odpovede?
Myslim, ze nejeden clovek z TP by si ich mozno aj objednal. Ale pri takejto obhajobe a opakovania stale tych istych veci dookola ich urcite nebude pribudat.
Toto je ako plutie do studne. Kym sa clovek docka plnej studne. Je :x:

Vzhledem k tomu, že jsme to probírali osobně na burze v Ostravě a ptáte se na to se svým kamarádem Reptimania už po sté, tak musím konstatovat, že jste prostě natvrdlý. Jiný výraz na to bohužél po takovéto době nenalézám. Tak zase po x-té: Není vám trochu trapné, ptát se na tyto věci prodejce? Skutečně nedokážete rozlišit jaká je role výrobce a jaká distributora a prodejce? Nedokážete to pochopit ani poté, co vám to prodejce do písmene popíše nejen tady, ale také osobně? Mimo to výroba zde byla jasně popsána a to nejen mnou. To že tady jeden přispivatel, zřejmě váš kamarád, uvedl něco jiného je čistě jeho problém a taky váš, že jste mu to spolkl i s navyjákem, vzal jste to za své a prudíte s tímto prodejce do té doby, než se s tím podle vás ztotožní. Možná se pohybujete v okolí lidí, kteří když je prudíte dost dlouho nakonec uznají že červená je vlastně modrá, ale tady jste na špatné adrese. Já neměním názory každý den, jako někdo. Stojím si za každým slovem, které jsem zde uvedl. Vlastní zkušenosti a doporučené krmení želv zde bylo taktéž, hledejte. Tím papouškováním, že někdo neodpovídá skutečně ztrapňujete jen sebe. Asi je škoda že, za vámi není nic, co by jste mohl hájit, to by jste se choval jistě úplně jinak. X-krát a taktéž osobně na ostravské burze jsem vám řekl, že pro reference máte kontaktovat výrobce a je hloupé je chtít od prodejce. Já jsem na ledaccos zvyklý, protože podnikám v Česku, kde je anonymní diskuze plná urážení, zpochybňování a pomluv masovou zábavou, ale nenechám do toho zatáhnout některé mé přátele nebo zákazníky, navíc bez jejich svolení. Zřejmě nevíte jak kontaktovat výrobce a s internetem to moc neumíte. To dáváte vědět tím, že se neustále ptáte na to samé a vůbec jste nepokročil v doporučených cestách jak toho dosáhnout. Můžete mi napsat jaké želvy chováte? Trochu vás znám a vím, že stejně jako Reptimania žádné. To si neumíte najít něco užitečnějšího když se nudíte? Fakta vás samozřejmě nezajímají, protože to by jste již dávno oslovil výrobce, nebo zmíněné Zoo San Diego, což je reference jako víno.
Asi nechápete, že toto není inzerce a já zde nepotřebuji prodávat zboží. To jen jeden člověk, který neví o čem to vlastně píše zpochybňoval zboží a prodejce, který ho inzeruje. Vše jsem uvedl na pravou míru, což potvrzuje množství objednávek na toto krmivo, které denně chodí. Díky bohu tuto diskuzi navštěvují i bystřejší lidé, kteří umí ocenit, když někdo své práci rozumí.

Ano, na burze sme sa o tom bavili. A prisli sme na nic.
Chapem, ze nebudete uvadzat meno. Ale ako som povedal na burze, nieje problem hodit sem link na stranky. To ci uz chovatel granulami krmi alebo nie si clovek uz kludne zisti. Tak isto ako pisete ze VASE SKUSENOSTI. Tak napriklad nejake fotky vasich zvierat atd...Myslim, ze to nieje zase az tak mimo temu.
A rozlisenie distributor/vyrobca.Tak preco vyrobca tvrdi ze krmivo je robene tepelnou upravou, predajca ze nie? A odpoved na tuto otazku tu fakt nikde nieje. Iba vyhybave odpovede.
Ja korky nechovam ako ste sami skonstatovali. To je pravda, zato aspon nejaky ten rozhlad mam, rovnako ako poznam ludi ktory sa korytnackam venuju.
S vami, ako e-shopom zatial nemam zle skusenosti. Co som objednal, to dobre doslo(nemyslim zvierata).Dokonca som v tomto smere odporucil vas obchod aj par ludom. Ale myslim, ze odpovedat na taketo otazky je aj vo vasom zaujme. Bez rozdielu, ci je to tu na fore, alebo niekto napise vam ako predajcovi.Rovnako, ako by nebolo od veci napisat na stranky to, co tu bolo par krat napisane (ze je to len doplnkove krmivo). Vecsina beznych ludi nebude vediet, ze ak kupia "kompletne granulovane krmivo" tak budu musiet tak ci tak, podavat aj nieco ine. Nie len granule.

Tymto koncim, je to fakt to iste dookola......

Jste zábavný. Jeden přispivatel zde napsal blábol o výrobě a podle vás je to stanovisko výrobce, které nesouhlasí s tím co napsal prodejce a distributor, tedy ten, kdo má informace od výrobce z první ruky. Zajímavé závěry. Hovoří spíše něco o vás.
Pojem "Kompletní granulované krmivo" jsem nikdy neuvedl a není a nikdy nebylo na našich stránkách. Je to zase jeden z vašich blábolů.
Výrobce ani významnou referenci jste nekontaktoval, protože vás to nezajímá. Želvy nechováte, takže vám o krmivo nejde.
Závěry nechť si udělá každý sám.

Ak sa nemylim, tak informaciu o vyrobe mal od vyrobcu (myslim, ze z jeho stranok. nechce sa mi dany prispevok hladat aby som to presne skopiroval, ale je to na zaciatku diskusie).
Takze komu vyrobca klamal? Predajcovy, alebo konecnemu spotrebitelovi?

Pojem "Kompletní granulované krmivo" jsem nikdy neuvedl a není a nikdy nebylo na našich stránkách.

To je pravda, takto som to sformuloval ja. Nieje to sformulovane presne ako ste napisali vy. Ale tu sa prave rozoberalo to, ze vecsina beznych ludi si pod tym co mate uvedene na strankach pomysli. Ze korytnacke budu ku stastiu stacit len tie granule.

Bodka.

Alespoň je vidět, kdo a jakými argumenty tady tu diskuzi prodlužuje. Přečtěte si to někdy po sobě a zamyslete se nad tím. Obejděte zelinářství a donuťte prodejce, aby u pekingského zelí uváděli, že to není "kompletní krmivo pro želvy" a že je vhodné krmit i něčím jiným. Oni totiž stejně jaké já a výrobce krmiva NutraZu neuvádí nic, z čeho by průměrně inteligentní člověk mohl usoudit, že se má krmit jen tímto. Tím co píšete, děláte z chovatelů hlupáky, kteří potřebují napsat i to, co dělat, když si želva po pozření tohoto krmiva pšoukne. Nicméně své stanovisko kde a jak tato informace případně bude jsem již uvedl. Asi jste to opět nečetl.

Já teď téma granulí nechám trochu stranou, páč je podle mě rozpitvané dostatečně a každý si vybere to své. Napíšu teď akorát jednu takovou poznámku za sebe.. Najedu na vaši internetovou nabídku, cosi mě zaujme a proto, abych tomu všemu věřila se jako první (po nabídce) podívám na kontakt. Nikde nevidím žádné konkrétní jméno nebo něco osobního. Nezlobte se na mě, ale to v dnešní době nestačí. Bylo to ještě dávno před touto diskusí, kdy jsem na váš e-shop narazila a z výše popsaných důvodů jsem zase zabouchla virtuální dveře a zboží si objednala jinde. Jméno, adresa, případně pád osobních údajů jsou jakousi prvotní zárukou solidnosti. Podle mě by to na vašich stránkách nemělo chybět. Ostatní nechávám bez komentáře, páč už jsem svoje řekla dávno. A jestli to tam někde je, tak mě prosím naveďte, případně doporučuju dát to na viditelnější místo.

Do kontaktů se píšou údaje, které je možné kdykoliv využít. My však neprovozujeme kamenný obchod, ale ten internetový, tzn. že když přijdete osobně bez domluvy, defakto nic nevyřídíte.
V obchodních podmínkách jsou veškeré údaje uvedeny v maximální míře. Provozovatel, adresa, IČ atd, včetně informací, že je možné převzít zboží osobně za jakých podmínek, kde atd.. Vzhledem k tomu, že je v zájmu každého potencionálního zákazníka, aby se před objednáním seznámil s obchodními podmínkami dotyčného internetového obchodu, by měl každý dojít i k těmto informacím.
To jen tak na vysvětlenou, nicméně váš názor, že když někdo nemá v kontaktech adresu, není až tak seriozní, vám neberu. Jen se nad tím podivuju.

Já myslím, že by to měla být samozřejmost. Taky nabízím jen pár odchovů, které určitě nemůžou výdělkem konkurovat ani tomu nejmenšímu teraobchůdku(naopak, protože samotný chov stojí daleko víc), ale takový údaj pokládám za samozřejmý. A hlavně u solidního e-shopu by to mělo být transparentní hned při pohledu na web. Dnešní virtuání svět je velmi anonymní a pokud v něm chce člověk prorazit, měl by dodržet určitá pravidla. Já vím, že jsme se to ve škole neučili, ale je to stejné, jako se podepsat pod dopis.. A berte to spíš jako radu mimo téma.. I když ne tak úplně, protože se probírá důvěryhodnost obecně.

Ano chápu, nemáte Obchodní podmínky, protože na svou činnost nemáte živnost a pokud nechcete fungovat anonymně, uvádíte vše v kontaktech. My obojí máme, proto hned první větou obchodních podmínek je:
Provozovatelem internetového obchodu www.teraplus.cz je....
Transparentnost je tedy maximální. Za to, že jsme jedni z mála, kdo se v ČR teraristice věnují legálně se skutečně nemusíme stydět.

Pane Pavelo, pokud ctvercova prodá odchov do 30.000 / ročně, pak ani živnost mít nemusí, neboť je tento příjem osvobozen od daně, když už chcete poučovat, tak uveďte celá fakta a ne jen vytrženou větu z kontextu.
S vaším pojetím transparentnosti nemohu souhlasit. Jistě, máte sice v obchodních podmínkách, kdo je provozovatelem eshopu, ale 99% seriozních eshopů má veškeré kontaktní údaje v rubrice kontakt. Vy se tam neobtěžujete uvést ani jméno, ani IČO. Což opravdu seriozně nepůsobí.

Pane Nývlte, když se tedy oslovujeme pravými jmény, vy mě vždy dokážete pobavit. Samozřejmě ani nyní jste nezklamal.
Někdy vložíte dětinský obrázek, jindy zase vložíte svůj vulgární příspěvek tam, kde ho nikdo nečeká a kde se s vámi nikdo nebaví. To nepíšu o tomto, tady jste se ještě udržel.
Nepoučujte v oblasti do které vůbec nevidíte, navíc člověka, který se tomu na rozdíl od vás denně věnuje a živí ho to. Pletete dohoromady limit pro plátce daně z nesoustavné činnosti a podmínky pro povinnosti vlastnit živnostenské oprávnění, což s tímto limitem nemá vůbec nic společného. Evidentně ani nevíte co znamená pojem soustavná činnost a co pouze stačí k jejímu naplnění.
Doporučuji studovat například zde:
chov-jako-podnikani

Doporučuji studovat a vzdělávat se, protože neznalost zákona neomlouvá, zvlášť když se vaše neznalost opět promítne ve váš trapný pokus někoho zpochybňovat.

Mimo to já jsem nehodnotil konkrétní paní / slečnu. Bylo uvedeno kdo kam dává své osobní údaje. Ten kdo není podnikatelem a nemá obchodní podmínky je těžko může umístit právě tam že? Takže jediná volba a běžná praxe je kapitola kontakt.

Píšete, že se vám jeví jako neseriozní někdo, kdo nemá své jméno a sídlo uvedeno v kontaktech a má ho hned na prvím řádku v kapitole obchodní podmínky, kde má správně být. Evidentně u svých příspěvků nemyslíte, protože kontakt je od slova kontaktovat. V této kapitole se tedy uvádí způsoby a linky, jakými se s daným člověkem můžete spojit, tedy jak ho můžete kontaktovat. Sídlo provozovatele, který nevlastní kamennou prodejnu, kde si zákazník může přijít osobně vybrat a zakoupit, se uvádí jinam. Tam ho totiž kontaktovat nemůžete. Tady opět ukazujete jen to, že něco nevíte. Asi ani nevíte co to jsou obchodní podmínky a jaké mají náležitosti a že provozovatele eshopu máte hledat tam. Tam samozřejmě veškeré údaje jsou a to hned v prvním odstavci, který se (a to bude pro vás asi velké překvapení) jmenuje Provozovatel a v prvním řádku. Zajímavé, že na svých stránkách kontakt máte v kontaktech jen email a nikde nic dalšího. Dokážete po této špatně mířené kritice obhájit sám sebe?
Mé údaje jsou na webu uvedeny všechny a to přeně tam kde mají být. Než budete někoho kritizovat, udělejte si pořádek na vlastním písečku a na to co kritizujete se také někdy podívejte, anebo se zeptejte pokud nevíte kde to hledat.
Je zábavné sledovat, jak se na své neznalosti základních věcí snažíte zpochybnit někoho jiného.

Hustý :-D Vy máte ale hoodně velkou potřebu se obhajovat....

Až se ještě jednou podíváte na moje stránky, dole v levém rohu je moje celé jméno...
Takže ano, dokáži se obhájit :) Nicméně Vaše neutuchající touha každému vyvrátit fakta a překroutit pravdu (jak se v tomto vlákně stále dokola snažíte) jen vede k zamyšlení o vaší serioznosti.

Stačí jaké bláboly jste napsal, že nevíte nic o platné legislativě a to, že v kontaktech jméno a adresu nemáte a u někoho jiného vás u tohoto chytá infakt a to opět kvůli tomu, že nevíte kde vlastě mají být.
Nazvat to že někdo píše slovo od slova krávovinu a dodat k tomu i stanovisko renomovaného právníka, skutečně není překroucení pravdy, to mě opravdu pobavilo. Místo stáhnutí ocasu po dalším ztrapnění a odplutí někam do dáli chce asi žaludek dělat že jsem nic nenapsal a pokračovat dále.
Nebojte, serioznost hodnotí skuteční zákazníci a ne zamindrákovaný pan Nývlt v této diskuzi. Vzhledem k tomu, jak dlouho to děláme, kolik máme zákazníků a jaké jsou jejich ohlasy na spolupráci s námi se o tom jistě bavit nemusíme. Jak jste na tom vy? Asi škoda, že za vámi nic není, nic co by mohl někdo jako vy taktéž hodnotit. Lidé jako vy by to potřebovali jako sůl.

Můžete mi napsat jaké želvy chováte? Trochu vás znám a vím, že stejně jako Reptimania žádné. To si neumíte najít něco užitečnějšího když se nudíte? Fakta vás samozřejmě nezajímají,

Za 1. To ci ja, alebo Reptimania nejake korytnacky chovame je povedal by som nasa vec. Je pravda, ze kazdy znas ma hlavne zameranie "trochu" odlisne. Avsak nie raz som rozmyslal nad kupou korytnacky. Zo zimovanim nemam problem, celkom slusnu zahradu na vybeh tiez. Akurat je tu zase problem s mojou lenivostou. Rovnako ako pri gekonoch, radsej si ich kupim a rovno skrmim ako by som si ich mal chovat doma. U malych korytnaciek (ktore by nezimovali)by sa mi zase v zime urcite nechcelo babrat zo senom a vsetkym moznym. Takze by som uvital nejake kvalitne granule ku ktorym hodim par dodatocnych veci a mam to z krku.
Ako som pisal, korytnacky niesu "to moje", takze toto radsej necham na skusenejsich kolegov. Ak si vsimnete, ja som nepisal nic o tom coho kolko granule obsahuju. To nechavam na inych.Mne islo o to, ci su vhodne (nie ako jedine krmivo, ale ako doplnkove). Zatial som pocul od vas ano, a od vsetkych ostatnych da sa povedat, ze nie
Skoda, ze tu nieje KHor. Urcite by jeho nazor stal za vypocutie (precitanie).
Za 2. Nenudim. Pre mna je to tu skor relax :-D Sadnem k netu a citam a pozeram.... Nie len temy o tom co mam, ale aj napriklad tuto temu. A to aj napriek tomu, ze korytnacky zatial nechovam. Clovek sa stale uci...
Za 3. Zaujimaju.Vid bod 1.
Chapem, ze to tak mozno nevyzera kedze opakujem 2 otazky od zaciatku. Sice tu padla odpoved, ale stylu: informujte sa u vyrobcu. A zase sme pri tom: Vyrobca tvrdi na strankach jedno, vy druhe. Ako predajca, by ste mali vediet co predavate. Ale to je jedno.....
Ak by boli tie granule fakt dobre, nevylucujem ze by som nejake kupil.Aj keby boli drahsie - za kvalitu sa plati.Ale viem, ze kupim dobre a nie nejaku blbost. Aj ked niesom zastancom granuloveho krmiva ani u psov a maciek. Ale ak vidim co tu na nich hovoria ludia ktory sa korytnackam venuju vo velkom. Dobry dojem to vo mne urcite nevyvolava.
A len taka malickost. Mna ako tak poznate. Ale ak vam na mail napise niekto nejaku otazku s tych ktora tu padla. Napisete potencionalnemu kupujucemu: Kontaktujte vyrobcu!? Mna osobne by takato reakcia odradila viac ako precitanie tejto temy. Ci uz na strankach najdem vase ico, meno atd alebo nie.

Píšete opět hlouposti. Výrobce nemá na stránkách jedinou informaci odlišnou od toho co jsem zde uvedl já a co je uvedeno na našich stránkách. ANI JEDINOU.
Stále papouškujete blábol jednoho návštěvníka, ale to se již opakuju.
Kolik lidí myslíte, že napsalo žádost o reference na náš email? Ani jediný. Když se na toto zeptají, dostanou stejnou odpověď jako vy. Tedy že mají kontaktovat výrobce. Lidé však mají smysluplnější otázky, na které samozřejmě dostanou odpověď, protože jsem nejen zkušený prodejce, který ví co prodává, ale také profesionální chovatel se vším všudy co k tomu patří - živnostenským oprávnění, registrovaným a pravidelně kontrolovaným chovem ze strany Státní veterinární správy a především mnoha desítkami druhů terarijních zvířat v chovu, včetně zhruba 20 druhů želv. Kolik tady takových je?
Příjde vám, že nevíme co prodáváme? Po přečtení tématu, který má tolik příspěvků? Vy se mi asi zdáte.
Věřte, že pro mě je to také odpočinkové téma, navíc tímto tématem nebývale narostl počet zájemců nejen o zmíněné krmivo.

především mnoha desítkami druhů terarijních zvířat v chovu, včetně zhruba 20 druhů želv. Kolik tady takových je?

Divili by ste sa, ale naslo by sa ich tu. A pri niektorych nejde o len tak nejake zvierata...

Příjde vám, že nevíme co prodáváme? Po přečtení tématu, který má tolik příspěvků? Vy se mi asi zdáte.

Zdam, nezdam... Je mi to jedno. Ja sa hadat nebudem, zvlast nie dnes. Mal som celkom slusny den :-/. Kzdopadne, budem sa pre zmenu opakovat ja: je to stale to iste dokola. Ci uz ide o moje, alebo otazky od inych clenov fora, tak isto aj vase odpovede.A ako som pisal. Hodnotenie granul ako takych necham na inych. V tom sa nevyznam.

profesionální chovatel se vším všudy co k tomu patří - živnostenským oprávnění, registrovaným a pravidelně kontrolovaným chovem ze strany Státní veterinární správy

A nic v zlom - vazne. Neberte to ako rypanie.Pisem to len ako pripomienku.
Zivnostenske opravnenie, registracia, alebo pravidelne kontroly (dovolim si tvrdit, ze v 90% ludmi, ktory o danych zvieratach nemaju ani ponatie - staci im vidiet zive zviera v terarku bez bobkov) nehovoria nic o profesionalite.
Toto fakt nieje myslene v zlom. Len aby nejaky chytrak nenahlasil na SVS dva zvery co ma doma a uz je z neho profesional:-D

navíc tímto tématem nebývale narostl počet zájemců nejen o zmíněné krmivo.

Aj zla reklama je reklama.

Tolko za mna. Nikam to nevedie...
A teraz uz naozaj
Bodka!

nic v zlom - vazne. Neberte to ako rypanie.Pisem to len ako pripomienku.
Zivnostenske opravnenie, registracia, alebo pravidelne kontroly (dovolim si tvrdit, ze v 90% ludmi, ktory o danych zvieratach nemaju ani ponatie - staci im vidiet zive zviera v terarku bez bobkov) nehovoria nic o profesionalite.
Toto fakt nieje myslene v zlom. Len aby nejaky chytrak nenahlasil na SVS dva zvery co ma doma a uz je z neho profesional

Přečtěte si platnou legislativu zde:
chov-jako-podnikani
Pak vám možná bude slovo Profesionálita a Legálnost jasnější.

Povedal som ze uz nebudem reagovat, ale:
Tymto som nenarazal na to co ste mi sem hodili.
Mozem byt profesialny chovatel zvierat, mat dost zvierat, ale nemusi to byt koli zisku. Proste konicek. Ziadne zivenie sa chovom.
Islo mi o to, ze profesionalita nema nic spolocne s tym, ze ku mne chodia na navstevu ludia z SVS.
Tak isto, ako si nebudem davat ziadosti o povolenie chovu nejakych gutiek aby som ich mal legalne.
Nieco ine je mat doma XYZ zvierat, casto z citesom a zivit sa predajom toho, co z nich vypadne.

Inak clanok ok. Akurat ked budem mat doma par lugubrisov a mlade budem predavat,tak si asi pojdem vybavovat zivnostensky list;-)
Este ma tak napada toto:Profesionál
Vy myslite 1. moznost, ja tu 2....

Cital.
V tomto mate pravdu.
Je pravda, ze bezny clovek si koli par gutkam alebo podobnym zvieratam nevybavy zivnost. Napriek tomu, ne jeden clovek tu, tu zivnost fakt ma.

To bylo jen tak na vysvětlení, proč jsem použil uvedené slovo. Není důvod se hádat.

Ok. Vybavene.

Neslovickarim, to by vyzeralo inak;-)
A hadam nieje take tazke pochopit aj to dalsie, co som napisal k tomu prispevku.
Ja som reagoval na profesionala cislo 2. A podotkol som, ze navstevy alebo schvalenie chovu z neho profesionala nerobia. Staci? Nebola to narazka na niekoho kto je zivnostnik a len preto, ze na to ma papiere sa povazuje za profesionala. Mozem mat vsetko schvalene, ale ked som blbec, tak som blbec a proste papierovo som spica,ale len papierovo.

EDIT:Predchadzajuci prispevok ste mohli nechat:-D Teraz s tym zaciatkom vyzeram fakt ako blbec:-D Nuz co.. Kto pozna vie, kto nepozna mam v p...

A podotkol som, ze navstevy alebo schvalenie chovu z neho profesionala nerobia

Ale určitě jím není člověk, který porušuje platnou legislativu, do které toto patří a páchá trestnou činnost neoprávněným podnikáním. No a o tom to je.
Taky doporučuji znovu si přečíst definici, která je uvedená v odkaze který jste vložil. Už zase jí protiřečíte.

Obaja to berieme z ineho uhlu.
Podla mna, profesional ktory berie peniaze za to co robi, musi mat nieco aj v tom co ma na krku. Nie len papiere. Ano, vtedy to profesional je. Inak o profesionalovy ako takom nemoze byt ani rec. Je to proste clovek ktory ma zivnost na to a to.
A o predavani odchovov a nasledny zisk z nich pri cloveku bez papierov nepisem. Ak neratate to co som napisal len tak z lugubrismy.

Pane Pavelo,
diskuzi mam prectenou od sameho zacatku. Des a hruza...
Obhajoba vami proklamovaneho produktu mi pripomina boj zastancu zdrave stravy se "zradlem" z MacDonaldu (jidlem se to nazvat neda). Vsichni normalni lide vedi, ze je to humac, do ktereho se dobrovolne nepusti ani plisen. Nicmene retezec fastfoodu na svych letacich uvadi, kolikze cukru, tuku, energie obsahuje nejaka davka toho humusu a proto je to zdrave... Dokonce kdyz se tim nebudete cpat, tak je secko OK... Pro jistotu to v reklame spropaguje nejaky sportovec, nebo modelka (ve vasem pripade ZOO SanDiego + anonymni spokojeni zakaznici, ktere neuvadite) a narod uveri, ze si tak kazdy (ti mudlove co si mysli, ze kupuji kompletni krmivo) v pohode a bez namahy udrzi stihlou linii... Realita je ovsem nekde jinde...

Jelikoz to od vas zajiste schytam, par upozorneni, at se neopakujete:

1) cist umim
2) se zelvami mam zkusenosti z prace - zoo
3) profesne se zabyvam vyzkumem plazu a obojzivelniku, tudiz jisty rozhled mam...

Teda škoda že jsem nevěnoval tomuto vláknu pozornost už dříve,protože mi přijde hodně zábavné.:-DNejvíc mi přijde zábavné,že prodejce zmiňovaných granulí se tu pouští do obhajování zmíněných granulí,a neuvědomuje si zřejmě,že tím jak rozpoutal tak dlouhé a zajmavé vlákno si sám sobě udělal dokonalou antireklamu.Kdyby se nevyjadřoval vůbec,nebo se jen zeptal na názor a dál to neřešil,tak by o tomto vlákně nikdo nevěděl.;-)Fakt jsem se hodně pobavil.TeraPlus teď jsis udělal ostudu u nás i na Slovensku.Teď už ti jen zbývá roztrhat origoš pytle a nasáčkovat to do sáčků a nalepit tam nově natištěné etikety s jiným poměrem a jiným názvem krmiva.Gratuluji!:-D:-D:-D

Lego25. Věřte, že pro nás není ostuda prodávat krmivo, které patří k celosvětově nejprodávanějším ve své kategorii a jsme jedni z prvních, kteří ho začali prodávat také v ČR. V našem eshopu je o něho velký zájem a toto téma tomu výrazně napomohlo. Také nemějte obavy, že by někdo měnil informace u zboží nebo v eshopu obsažené. Takovéto praktiky přenecháváme jiným. Dodnes nebylo potřeba změnit ani jednu tečka či čárku. Asi máte ve svém okolí prodejce, kteří by se rozbrečeli při první hloupé narážce od zamindrákovaného anonyma a šli by vše předělat tak, jak jim někdo kdo neví o čem to vlastně píše nadiktuje. My však působíme v České republice a to dlouhé roky. Proto známe tyto diskuze a typově i lidi, kteří zde anonymně vystupují. Tito odborníci se tady ukázali dost. Toto téma je dobrá sonda do jejich vlastní odbornosti a toto téma by si měl přečíst každý, kdo by se chtěl na něco zeptat.

Neurážíte prodejce a ani ho nemůžete zpochybnit, což vám asi nedochází, toho tak maximálně pobavíte. Urážíte výrobce a všechny spotřebitele. Vzhledem k tomu jak je o toto krmivo zájem, existují chovatelé, kteří si dokáží přečíst pár řádků souvislého textu a pochopit jej.
Vaše argumentace je určitě zábavná. Nejsou žádní anonymní spokojení zákazníci. Jsou jen anonymní neschopní kritici, mezi které se evidentně řadíte (i proto že mě oslovujete jménem a sám se podepsat nedokážete), kteří dostali návod jak mají tyto spokojené zákazníky vyhledat a oslovit a dodnes neoslovili ani jediného, toho, kterého dostali dokonce naservírovaného na stříbrném podnose se jmenným štítkem. Já se jen usmívám, protože teraporadnu a místní partičku docela dobře znám a ti tady své znalosti předvedli dokonale. Vysokoškolsky vzdělaný odborník, který nedokáže pochopit co je to Nutriční kompletnost, chytrolín, který tady píše naprosté nesmysly o platné legislativě amatér, který tady učí zkušeného podnikatele podnikat, člověk který doporučuje granule z kuřecích krků a zeleniny a najednou mu vadí granule, které desítky let vyvíjeli odborníci atd..
Nikdo nikomu žádné krmivo necpe. Toto není inzerce. Téma bylo založeno někým jiným a to ze zcela opačného důvodu. Byla zpochybněna jedna z tisíců položek v eshopu, který je velmi úspěšný a v republice ojedinělý. Téma je o tom, že někdo zpochybnil informace o tomto produktu ze strany prodejce v eshopu a s ním spojené inzerci a je jasné, že dodnes nebyla vyvrácena ani jedna z těchto informací. Nic nebylo potřeba doplňovat či měnit.

Tuto sobotu je od 9-00 ráno setkání Klubu Chovatelů Želv v přednáškovém sále ZOO Praha. Má tam rovněž přijít někdo z prodejců, aby toto krmivo propagoval a referoval o něm. S trochou štěstí to bude někdo aspoň trochu kompetentní, aby věděl, o čem-že to mluví a alespoň s bazální úctou vůči zákazníkům, jejichž peníze by se měly přesunout do jeho šrajtofle...:-p
Ostatně, pro případného prodejce vřele doporučuji k přečtení knížku od Jana Martince - "Potkal Kohn Rabínoviče", pak třeba pochopí, že zákazníkovi je záhodno vyhovět...:-D

Pak dejte vědět, co tam náš spolupracovník řekl odlišného nebo doplňujícího. Obávám se, že informaci o špatné kvalitě krmiva, což je to jediné, co by vás jako "zákazníka" který by si granule nikdy nekoupil, uspokojilo, asi neuslyšíte. Takže asi dopředu víte, že budete zklamán. Věřím, že už jste si ověřil tu referenci po které jste tak strašně toužil - San Diego Zoo - a všem nám podáte podrobné informace. Zákazníkovi se tady vyhovělo, ale tento "zákazník" nevidí, neslyší a nerozumí. S prsty v uších a se zavřenýma očima se stále snaží všechny překřičet. Jak takovému vyhovět?

citace z Vašeho letáku:
NutraZu® Tortoise Diet je kompletní krmivo s vysokým obsahem vlákniny určené pro suchozemské býložravé želvy jako jsou např. želvy rodu Testudo, želva ostruhatá (Geochelone sulcata), želva myší (Gopherus polyphemus) a želva sloní (Chelonoidis nigra). Toto krmivo může být použito i pro jiné býložravé plazy.

a jsme zase na začátku :-) 18% vlákniny ve seškvareným sojopšeničnokukuřičným bobku je málo,15% bílkoviny moc, poměry Ca/P nevyhovující....:x:

Zdá se, že je zas na čase, abych přispěl se svou troškou do mlýna.:-p
Troufl bych si říct, že argument, že ostatní výrobci granulí mají horší výrobky, je takořka irelevantní, pokud nejde o srovnání granulí od různých výrobců, ale o srovnání krmení granulemi a obvyklou směsí (tedy zpravidla čínské nebo pekingské zelí, někdy příměs štěrbáku – listové čekanky a hlavně dávka nastříhaného sena).:)) Takovéto srovnávání je typem prohřešku proti kritickému myšlení – logický klam – pokus použít “Argumentum Et Tu“ (“Argument Ty Taky“) z masáže mozku.;-) Navíc není úplně spravedlivé, Zoo Med Natural Forest Tortoise Food (dodává Farma Python) má alespoň v deklarovaných hodnotách vápníku, fosforu a vlákniny lepší ukazatele, byť bílkovin je tam opět zbytečně mnoho.:-p
Co se týká námitky, aby se produkt nejdřív za vlastní peníze na vlastních zvířatech vyzkoušel a pak teprve kritizoval, k tomu je obtížné se vyjádřit bez expresivnějších slovních spojení...3-[
No a máme tu zlatý hřeb programu – ZOO San Diego. Pátral jsem na jejich webových stránkách po klíčovém slově Mazuri, pokud ale bylo spojeno se suchozemskými želvami, buďto se jednalo o článek paní Larisy Gokool (o tom bude zmínka dále v textu), nebo se na něj nedalo dostat a hlásil chybu. Podobně na tom bylo slovní spojení “tortoise diet”.:-/
Při zadání tortoise vylezlo:

„Our land tortoises are fed a variety of vegetables and leafy greens, along with occasional treats like hibiscus flowers, melons, cactus pads, and tomatoes. The Galápagos tortoises in particular seem to be attracted to anything red, and they love their tomatoes! If a tortoise needs medicine, the keepers often put it in a tomato because they are sure the tortoise will eat it.“

Dovolím si volně přeložit

“Naše suchozemské želvy jsou krmeny různorodou zeleninou a zeleným listím, soplečně s občasnými pamlsky jako ibiškové květy, melouny, plody kaktusu a rajčata. Galapážské želvy jsou zvláště přitahovány čímkoli červeným a milují svá rajčata! Když želva potřebuje léky, chovatel je často může aplikovat prostřednictvím rajčete, protože si může být jistý, že rajče želva sežere.“

Konec citátu. Sice nejsem příznivcem ani moc častého krmení rajčaty – obsahují dost velké dávky kyseliny šťavelové, která odnáší z těla pryč vápník. Nicméně o krmení jakýmikoli granulemi u expozičních zvířat není zmínka.
Paní Larisa Gokool působí v “the San Diego Zoo Desert Tortoise Conservation Center” v Las Vegas, tedy v “Záchranném centru želv Gopherus agassizii ZOO San Diego”, které se zabývá předanými (a možná i zabavenými) želvami druhu Gopherus agassizii , který je v Kalifornii místní a mnoho lidí ho, zřejmě nezákonně, drží doma a zpravidla je neskutečně zk..ví. Nedávno tam měli v rámci své aktivity uváděný úspěch, kdy vypouštěli 200 zdravých želv zpět do přírody. V tomto centru jde tedy zřejmě o náročný logistický úkol zajistit výživu pro spoustu želv, které buďto pojdou, nebo po nějakém čase půjdou zpět do přírody a budou se pak jaksi už muset o sebe postarat samy. Tedy pro většinu zvířat jen krátkodobé krmení, nikoli dlouhodobá záležitost v řádu desítek let. Tedy tento příklad je poněkud zavádějící a jest se domáhati jiného dokladu vhodnosti tohoto krmení. Na vlastních stránkách firmy Mazuri jsem našel všeho všudy tři fotky (možná mi blbne internetový prohlížeč, těžko říct), z toho dvě byly od dospělé Geochelone sulcata docela určitě importované v dospělém věku, jedna od šíleně hrbaté Geochelone elegans. Ono, dospělé zvíře se tak lehko nezmrcasí, jako mládě. Tedy reklama nic moc...;-)
K poznámkám týkajícím se podnikání s či bez povolení si ještě dovolím klasický bonmot - "Jak se pozná, že právník lže?" - odpověď: "Jeho rty se pohybují." Asi by se to mělo ještě doplnit větičkou "nebo se jeho prsty dotýkají tužky či klávesnice."

Když jsem vkládal odkaz o zoo San Diego a jejich záchranné stanici v Las Vegas, neřekl jsem, že je to jediná strava želv, ale že toto krmivo používají. Většina zoo neuvádí firmy od jakých berou krmiva. Pokud jde o srovnání krmiv, srovnával jsem tyto granule s klasickou stravou skládající se z plevele, sena, zeleniny. To že jsem zmínil jiné granule, když jsem psal o obsahu vápníku, nemělo směřovat jako antireklama nebo reklama. Jen porovnání s ostatními výrobci. Značku jsem nezmínil. Nejsem příznivcem krmení zvířat výhradně granulovaným krmením, ale jako část stravy je to vhodné pro získání různých vitaminů, minerálů, které v klasické stravě nejsou nebo je jich málo.

TeraPlus, 22.11.2011 21:40
Jste zábavný. Jeden přispivatel zde napsal blábol o výrobě a podle vás je to stanovisko výrobce, které nesouhlasí s tím co napsal prodejce a distributor, tedy ten, kdo má informace od výrobce z první ruky. Zajímavé závěry. Hovoří spíše něco o vás.
Pojem "Kompletní granulované krmivo" jsem nikdy neuvedl a není a nikdy nebylo na našich stránkách. Je to zase jeden z vašich blábolů.

tak teď nevím kdo tu blábolí (viz citace v mém posledním a viz kopie letáku v mém 1. příspěvku ;-))
mě bylo úplně jedno, kdo ty nevhodné grancle prodává, že jste si takhle blbě naběhl je jen váš problem a vaše vizitka, že nemáte "koule" na to přiznat chybu...
sbohem:puff:

Nemám nic proti kritice, ale zdá se mi, že lidé co tu přispívají jsou dosti zaujatí proti tomuto krmivu. Místo toho aby se snažili sehnat názory chovatelů (prozatím v zahraničí), kteří toto krmivo používají, raději to hned odsoudí. Je to nové, v ČR nevyzkoušené dlouhodobě aby se daly udělat nějaké závěry. Zajímalo by mě, kteří lidé udělali analýzu svého krmení. Kolik dávají v průměru na 1 kg bílkovin, vlákniny, lysinu, glicinu atd. Poté se můžeme bavit o vhodnosti a nevhodnosti. Lidé, kteří toto krmivo vyvinuli jsou podle zdejších přispěvovatelů asi blbci :-)

Však je nechte. Když si někdo připadá jako hrdina, když vytrhne dvě slova z textu a vykládá je tak, jak se mu to hodí, hledá u všeho jen zápory dohnané do extrému, který s realitou nemá nic společného atd.. S někým kdo je principielním odpůrcem granulovaných krmiv a má roky zažitý způsob krmení, který udává jako jediný možný, je zbytečné se bavit. Jen jsem smutný z toho, že takoví lidé se tváří jako rádcové. A k té poslední větě: Blbci jsou ti co to roky vyvíjeli i ti co tím po celém světě krmí. Nejchytřejší je český honza na kterého si ale nikdo nepříjde, zvlášť když se dostane k počítači. :-)

...dosti zaujatí proti tomuto krmivu.
bingo! A proč ? Protože z toho, co je uvedeno na letáku jsou NEVHODNÉ.

Lidé, kteří toto krmivo vyvinuli jsou podle zdejších přispěvovatelů asi blbci

Určitě nejsou, jen dovedou ZPRACOVAT a PRODAT odpady z potravinářského průmyslu.
Blbce dělají jen z těch , co ty odpady (tvářící se "zdravě") za ty prachy koupí ;-) .
A už za mne definitivně konec, páč to nikam nevede.

Na jedné hromádce můžete mít čerstvé zelené krmení, posypané vitamíno minerální směsí a na druhé úplně to stejné usušené, pomleté a za studena slisované do granulí, které když namočíte mají i stejný obsah vody. Jaký je tady nutriční rozdíl? Hlavně ten, že v zimě nejsou všechny druhy čerstvé zelené stravy dostupné, ale v granulích jsou při ruce pořád.

Proč tvrdíte, že jsou extrudovány za studena když výrobce uvadí, že za tepla? a nevýhybejte se opět této otázce děkuji

Píšete, že jste profesionální chovatel a mimo jiné máte 20 druhů želv, můžete nám ukázat nějaké fotky jak máte pěkné želvy?
Velice rád bych se něčemu přiučil od někoho, kdo na svém webu uvádí, že má jeden z největších chovů terarijních zvířat v ČR.

V USA prodáváno pod značkou Mazuri a používáno v min.50% profi chovů a zoologických zahrad.

To by mě velice zajímalo, kde se dá tento údaj ověřit? Aby nějaké krmivo mělo více jak 50% podíl na trhu, to by muselo být více než unikátní, což se mě dle názoru chovatelů zde příliš nezdá.

Pokud by to bylo kompletní krmivo jak sám uvádíte

NutraZu® Tortoise Diet je kompletní krmivo s vysokým obsahem vlákniny určené pro suchozemské býložravé želvy

rád bych si ho pro své želvy koupil, pokud by nepotřebovaly již žádný doplňek.
Slovo "kompletní" má dle mého názoru jen jeden význam, a né jak tvrdíte vy. Nebo si snad půjdete koupit Kompletní diskografii nějakého autora a doma zjistíte,že vlastně kompletní znamená to že si ještě musím polovinu dokoupit zvlášť?

Děkuji předem za odpověďi na mé otázky pane Pavelo (né klasické vykrucovačky a odvádění tématu jinam)
Pavel

Dovolím si jen pár slov. Výrobu zde někdo uvedl, ale nedoložil žádný důkaz. Takže toto není objektivní. Věta, že je značka Mazuri používána v 50 % profi chovů a zoo je trochu dvojsmyslná. Někdo pochopí, že jde pouze o toto krmivo, někdo zase že tato firma zásobuje 50 % chovů a nejen těch želvích.

Mě je to tak nějak jedno, želvy nemám a i kdybych je měl, žádnejma granulema bych je nekrmil. Už z toho důvodu, že existují vhodnější a jistě i ekonomicky výhodnější alternativy. Ale na poradně čtu ze zvyku všechno. Mám jen jednu připomínku k tomuhle:

Proč tvrdíte, že jsou extrudovány za studena když výrobce uvadí, že za tepla?

Možná jsem na to koukal blbě a uniklo mi to, ale na stránkách výrobce jsem našel pouze to, že krmivo je extrudované. Jestli za tepla nebo za studena jsem tam nevyčet.
Ale jak říkam, třeba jsem to jen přehlídl....

Ano a o tom to je. Někdo tady plácne krávovinu, další dva se k němu přidají a dokáží ji živit dalších sto příspěvků a ještě se navzájem plácají po zádech a píší, že nedostali odpověď na otázku, protože když oficiální distributor, který má informace přímo od výrobce uvádí, že to je lisováno za studena, pro ně není odpověď, tak melou to svoje dál. Dožadují se odpovědi a o prodejci píší, že je neseriozní. Člověk neví, jestli je to legrace, nebo to dotyční myslí vážně.

Děláte si legraci, nebo jste teď spadl z Marzu?

Proč tvrdíte, že jsou extrudovány za studena když výrobce uvadí, že za tepla? a nevýhybejte se opět této otázce děkuji

Bylo tady už stokrát kdo uvedl ten blábol. Výrobce to nebyl. My máme na rozdíl od některých místních všeználků, kteří podobné bláboly papouškují a zapomínají na to kdo je uvedl, oficiální informace od výrobce ne nějaké štěky anonymů na tomto fóru. Už tady také bylo co má výrobce na svých oficiálních stránkách. Ano vážený Každé slovo které jsme zde uvedli a každé které je na našich stránkách JE A VŽDY BYLA PRAVDA ač se tady několik lidí neustále snaží dokázat opak. Dotěď není potřeba měnit jediné slovo!

To by mě velice zajímalo, kde se dá tento údaj ověřit? Aby nějaké krmivo mělo více jak 50% podíl na trhu

Ověřováním uživatelů zboží se říká reference. Vím, je to cizí slovo a asi s tím máte problém, ale o tom, tady bylo také psáno již sto krát. Vzhledem k tomu, že tuto informaci udává sám výrobce, tak si ji ověřte u něj.

Slovo "kompletní" má dle mého názoru jen jeden význam

Opět jste jeden z těch, co nedokáže pochopit pojem, který je hned v prvním příspěvku a tedy i na našich stránkách?
Nutričně kompletní - není nutné přidávat vitaminové a minerální doplňky
Přesně tak je to tam uvedeno. Tak co, je to nejednoznačné? Není vám stále jasné jestli budete muset přidávat vitamíny a minerály.

Tak co, nebylo tady na něco již dříve odpovězeno?

Nutričně kompletní - není nutné přidávat vitaminové a minerální doplňky. Už i výrobce myslel na lidi jako vy a o pár řádků dále toto slovo vysvětlil.
Sám jste to sem vkládal hned v prvním příspěvku pane "odpade potravinářského průmyslu"
:-) Sorry ale to je hláška jako blázen.

Nevede :-) jen nechápu proč zase píšete o potravinářském odpadu, když tato firma není žádnou podfirmou potravinářské firmy :-D No nic. Končím taky. Až najdete lidi, kteří toto krmivo používají po dlouhou dobu a řeknou Vám, že jim to zabilo želvu, bude to konečně slovo do pranice.

Psia krw, swolocz mordeczny, rzycz czarna, cholera... Dovolím si vypůjčit trochu expresivního výraziva našich severních sousedů.3-[
V okamžiku, kdy to skutečně nějakou želvu, třeba po deseti letech vytrvalého krmeni, opravdu zhubí, tak už je na podobné lamentace pozdě.
Většina tady vychází z údajů už shromážděných A. C. Highfieldem z British Tortoise Trustu.
http://www.tortoisetrust.org/articles/pyramiding.h tml
http://www.tortoisetrust.org/articles/dietaryfibre .html
http://jacquiscaptivebredtortoises.com/winter_feed ing
webdiet.htm
http://www.tortoisetrust.org/articles/feeding_redf oots.html
sulcata.html
Když už je nutné využívat odpad ze živočišné výroby, trochu to dělá dojem, že jde o způsob jeho "ekologické likvidace", možná by neškodilo použít třeba namleté nebo nadrcené plevy z obilí. To by poskytlo vcelku dostatečné množství levné vlákniny...
Ještě "bonbónek" na závěr - v některých lokalitách, člověkem silně zdevastovaných, může trus dobytka (tam hlavně ovce a kozy) představovat část roku jediný zdroj potravy pro želvy. Přesto bych to ale do terária moc nedoporučil.:-D

:-)citace od výrobce:
Description
Mazuri® Tortoise Diet is a high fiber diet designed for dry land herbivorous tortoises such as gophers and sulcata tortoises and Galapagos tortoises. This diet may be used with other herbivorous reptiles as well.
Features and Benefits

citace od vás:
NutraZu® Tortoise Diet je kompletní krmivo s vysokým obsahem vlákniny určené pro suchozemské býložravé želvy jako jsou např. želvy rodu Testudo, želva ostruhatá (Geochelone sulcata), želva myší (Gopherus polyphemus) a želva sloní (Chelonoidis nigra). Toto krmivo může být použito i pro jiné býložravé plazy.

píšete že jste neměnili a nepřidali jediné slovo, HM HM

k tomuhle jeste doplnim citaci ze stranek NutraZu.com, kde je krmivo pro suchozemske zelvy take nabizeno. Pise se tu:
"NutraZu® Tortoise Diet is a complementary feedingstuff for a variety of dry land herbivorous tortoises".
Pro ty, kteri si nejsou jisti svou anglictinou upozornuji predevsim na slovicko COMPLEMENTARY, ktere nam rika, ze se jedna o komplementarni, a tedy DOPLNKOVE krmivo.

Dalsi zajimavy udaj na tech samych strankach u tehoz produktu popisuje, jak krmivo pouzivat:
"Feeding directions: Designed to be fed at between 2-4% of body weight. Feed intake will vary depending upon temperature. It is not necessary to add water. Feed with good quality grass hay. Fresh fruit and vegetables may be offered but should not exceed 20% by weight of total dietary intake.

opet prelozim tu cast, o kterou mi jde, a to, ze by granule mely byt krmeny v mnozstvi, ktere odpovida 2-4% hmotnosti zvirete, krmeneho travou a senem s nejakym tim max. 20% podilem ovoce a zeleniny.

Z tohoto a lupusem vyse uvedeneho textu to skoro vypada, ze distributor TeraPlus vybral pro charakteristiku produktu na e-shopu jen urcite udaje, a jine vynechal. Otazka zni: Proc? Proc jsou nektere, podle meho nazoru zasadni informace, viditelne zverejnene na strankach produktu vynechany na e-shopu ceskeho distributora? Tezko rict, jestli se jedna o omyl nebo ucel...Nebo jak si to mame vysvetlit?

A jsme opět u toho, nikdy nikdo netvrdil, že se má krmit jen tímto krmivem. Jak dlouho jsme vedly rozhovor, kdy jsem byl pobaven, že toto slovo takto překládáte? Věřím, že toto jste určitě nezapoměla. Také jste jistě nezapoměla, že jsem zde uváděl své vlastní doporučení jak s tímto krmivem krmit a taky jste uvítala, že tyto informace možná doplním jako Náš Tip. Nejen, že jsem NIKDY nenapsal že by se mělo krmit jen tímto krmivem a opakoval jsem x-krát opak a že je slovo kompletní na stránkách jasně popsáno a rozvedeno (NUTRIČNĚ KOMPLETNÍ - NENÍ POTŘEBA PŘIDÁVAT VITAMÍNY A MINERÁLY). Jsme také opět u toho, že vy, tedy v biologii vysokoškolsky vzdělaný člověk, nedokážete pochopit co je to Nutričně kompletní i když u toho máte výklad tohoto slova. Místo toho aby jste se styděla a šla vrátit diplom se pokoušíte ty své bláboly neustále obhajovat. Asi si potřebujete dokázat, že nejste jediná, která neví co píše, ale nebojte, tady jediná opravdu nejste. Na našich stránkách chyby nenajdete.

kdy jsem byl pobaven

vy jste byl mozna pobaven, ale zakaznici jsou nekompletni charakterizaci nabizeneho produktu (zrejme zamerne) mateni a dlouholeti chovatele se na zaklade slozeni granuli jen hrozi nad tim, kolik bude diky nekompletne zverejnenemu doporuceni pouze k obcasnemu krmeni vami prodavanych granuli zmrsenych zelv. Jestli jste pobaven i timto faktem, o necem to ve vasem pristupu k zakaznikum (a ostatne i ke zviratum) svedci. To, ze na svoje stranky date jen informace, ktere se vam hodi a vynechate zasadni fakta o tom, jak granule pouzivat ostatne take.

Také jste jistě nezapoměla, že jsem zde uváděl své vlastní doporučení jak s tímto krmivem krmit

to ano, a je to samozrejme chvalyhodne. Uvedl jste to ale pouze zde, na teto diskusi. Ve vami podavanych inzeratech ani na vasem e-shopu o tom stale neni ani zminka, ackoli vyrobce informaci o doplnkovem vyuziti krmiva uvadi v "zakladnim manualu" ke granulim.

taky jste uvítala, že tyto informace možná doplním jako Náš Tip.

ja (a evidentne nejen ja) bych uvitala, kdybyste tam tuto informaci opravdu doplnil a ne o tom jen psal a jeste ve spojeni se slovem "mozna".

Jsme také opět u toho, že vy, tedy v biologii vysokoškolsky vzdělaný člověk, nedokážete pochopit co je to Nutričně kompletní

Coz o to, ja pojem "nutricni kompletnost" chapu, ale jednak je ta kompletnost v prvnim odstavci charakterizace produktu uvedena bez slovicka "nutricni", a druhak - o mne tu az tolik nejde. Ostatne - ne vsichni vasi zakaznici, kteri o tyto granule projevili zajem jsou vyskokoskolsky vzdelani, ze. Staci, kdyz budou dostatecne duverivi.

Místo toho aby jste se styděla a šla vrátit diplom se pokoušíte ty své bláboly neustále obhajovat.

Prosim, oprostete se od zpochybnovani meho diplomu (o tom se muzeme pobavit jinde jestli vam o to tolik jde) a vratme se k tomu, proc nevyjdete vstric zakaznikum tim, ze k diskutovanemu produktu uvedete i informace o doporucenem krmnem schematu a tedy i o tom, ze granule slouzi jako doplnek stravy. Zatim jste nam tu rekl jen neco ve stylu: Prece nebudu davat na stranky kazdou informaci, kterou si snazi vydupat kdejaky "jouda" na nejake anonymni diskusi. A pritom tu stejnou informaci povazuje za zasadni i samotny vyrobce. Proc jinak by ji na svych strankach uvadel, ze. Proc totez neudelate i vy vsak stale zustava zahaleno tajemstvim.

Stale verim, ze na skoro slibeny doplnujici odstavecek "nas tip" (ktery by v pripade zelvich granuli nebyl ani tak vas, ale zkratka prevzaty od vyrobce) nezapomenete.

Taky je tam jaksi přidaný to slovo "kompletní" jehož význam nám byl zde nově vysvětlen a popsán :-).
NAOPAK, u popisu granulí je jasně napsaná věta:

Nutrazu® Tortoise diet is a complementary feedingstuff for a variety of dry land herbivorous tortoises.

Complementary znamená doplňkový ;-) ne kompletní.

Ale proč se vůbec obtěžuju sem ještě lézt - já jen k tomu mýmu těžce anonymnímu blábolu ohledně výroby granulí:

1. extrudované od lisovaných granulí pozná pouhým okem při letmém pohledu i uplný laik ;-), stáčí, když si prohlídne pár obrázků obou forem granulí

2. zde je kontakt na nutriční ředitelku Mazuri, která mi skutečnost, že granule se vyrábějí tepelnou extruzí e-mailem potvrdila:
Liz Koutsos, Ph.D.
Phone: 919-500-1984
Fax: 919-387-1447
Liz.Koutsos@mazuri.com

Kdyby Marťas tak nechutným způsobem nezalhal, vůbec by mě nenapadlo dotoho tématu jakkoliv vstupovat, ale tomuhle se říká obvykle podvod ;-).

Maucta, M.

Opravdu zábavné vložit zde zcela jinou větu, než která byla překládána. Po vašich výstupech se ani nedivím tomu, že neumíte pochopit, že distributor a prodejce není odkázán jen na veřejnosti dostupné materiály, tedy pár vět, které výrobce udává na svých stránkách, ale je s tímto výrobcem v kontaktu a dostává i jiné materiály. Hlavně bylo zcela jasně uvedeno, že jsme nemuseli změnit jediné slovo NA ZÁKLADĚ TOHOTO TÉMATU, tedy tohoto směšného pokusu jak toto krmivo zdiskreditovat ze strany pár zamindrákovaných anonymů, z nichž ani jeden s tímto krmivem nikdy neměl co dočinění. Pochybujete snad o tom co píšu? Sám jste vložil výtah z našich stránek do prvního příspěvku. Tak si překontrolujte, zda jsme od té doby na stránkách změnili jediné slovo. Samozřejmě nebylo změněno ani jedno slovo či písmeno :-)
Opět jen slovíčkaříte, ale nebojte, my příjdou anonymové jako vy docela zábavní. Jak hrozně se snažíte a přitom ani nevíte o čem a s kým si to píšete.