Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba teraria sklo nebo OSB desky?

Ahoj potreboval bych poradit, jestli pro stavbu terária pro agamu vousatou použít sklo nebo OSB desky, u skla mám výhodu že material mám. Plánuju terárko pro samečka a samici.
P.S. chová někdo jen jednotlivou agamu? nebo raději pro socializaci je vhodné mít alespoň 2.

Děkuji moc za rady a komentáře.

loading...

ale urcite bych ho nedelal ze skla. Vzhledem k rozmerum si myslim,ze to neni rozumna volba.

tak to je asi trochu blbost, nemyslíš? Za sebe říkám jen a jen sklo. Mám ze skla mnoooohem větší terária a není žádný problém. O tom že sklo není rozumná volba se dá diskutovat až tak při teráriích "pokojového" typu, kdy má několik m3.

Tak horní část terária plánuji ze dvou skleněných části o šířce 25cm, a asi 10 centimetrový pruh uprostřed bude sloužit k ventilaci kde nalepím perforovaný plech. a osvětlené osadím přímo na sklo myslím zářivku. Pokud si přinesu do sklenáře přesné plánky tak za řez dám 10Kč a za broušení asi 40Kč za metr a jsou ochotni i navrtat díry pro uchycení a pro kabeláž. Nejdřív si udělám menší náčrt a pak ho přenesu do Cadu abych měl představu jak to asi bude vypadat.

25cm širokej pruh se ti ze 4 nebo 5mm tlustýho skla na víc jak metru vepředu nehorázně prohne a nepůjde v tom šoupat skly a dříve či později praskne. Takže pokud plánuješ konstrukci takhle, nezapomeň si nechat nařezat výztuhy a udělej z toho skla něco jako traverzu tvaru U (nelep ale až na okraje) nebo to ošéfuj hliníkovýma/nerezovýma profilama.

Druhá věc je větrání 1/5 stropu? To je dost málo. Zrovna u vousatek bych nešel pod polovinu a raději i víc, natož když tam chceš dát plech a ne pletivo. ;-)

Sklo. Terária z OSB se mi nelíběj, respektive ještě jsem neviděl nějaký pěkně udělaný, který by nehyzdilo obývák. Skleněný je pěkně vzdušný, nikde nic nekazí výhled. Navíc osvětlení terária zároveň máme jako osvětlení pokoje:) S manipulací to taky neni hrozný, na přesun z baráku do baráku teda musíme být tři, ale po bytě jsme ho přemisťovali jen s přítelkyní na dvou podložkách s kolečkama pod kytky. Mám skleněný 110x55x55 s 3D pozadím z lepidla na dlaždičky.

My máme pěkný terárko z OSB desek, které obývák rozhodně nehyzdí. :-) Zvenku polepené korkem, olištované, uvnitř jsme natáhli kokosovou síť po bočních a zadní stěně, uprostřed velká kytka, napnutý kokosový provaz, větve, zkrátka zatím ho každý jen obdivoval. ;)

Já sem si OSB nalakoval tmavě hnědou lazurou, mám to v obýváku, sice jsem to schoval jak se dalo, ale nehyzdí to... každopádně ty desky zmákne upravit i uplnej trouba, takže o tom jestli to je hezký nebo ne. Když to není hezký, tak to hezký udělám ne? :-D. Másla...:-p