epicrates cenchria cenchria nebo maurus
dorý den
chtěl bych si pořídit tutoho hroznýšovce a chci vedet když mam terarko 100x50x40cm pro jaký poddruh je toto terarko lepší
dorý den
chtěl bych si pořídit tutoho hroznýšovce a chci vedet když mam terarko 100x50x40cm pro jaký poddruh je toto terarko lepší
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Je to jedno, takový extra rozdíl mezi nima velikostně není, stačí to pro oba druhy.
děkuju ti moc
Já ti taky děkuji krokodýle.
ty snad lovis bobrika za spam? http://tera.poradna.net/q/view/192288-krajta?page= r192371#r192371
Jak říká kolega krokodýl, oba.
Základnu máš dobrou, jenom bych tomuto hadovi dopřál to terárium vyšší. Klidně na výšku těch 60. Rádi šplhají. A to i v dospělosti. Když jsou večer a v noci aktivní, tak si je ve vyšším a prostornějším teráriu víc užiješ. Navíc mám pocit, že jim zrovna ten prostor dost svědčí. Po členitém pozadí a po větvích šplhají jako diví a když slídí, tak klidně i několik hodin. Radost se na ně dívat.
jak jiz bylo receno ..to terarko je vyhovujici pro oba Hroznysovce.Taky mam doma pary od obou ...ale osobne se mi libi vic Cenchria Cenchria..Ale kazdej ma jinej vkus...
Abych nezakládal nové vlákno, zeptám se tady. Na kolik je uznávaný E.c.maurus jako Epicrates maurus, hroznýšovec hnědý, co by samostatný druh ? Díky.
Sám mám (zatím pouze mladého samce) E.c.c. je to opravdu krásný had, ale i ti maurusáci mají něco do sebe, ten nádherný lesk a navíc ta jejich "barvoměna" ve dne a v noci je přece něco naprosto unikátního.
Dnes uz su to 2 samostatne druhy.http://reptile-database.reptarium.cz/advanced_sear ch?taxon=Boidae&submit=Search
V roce 2008 vydala University of South Florida, Department of Biology revizi druhu Epicrates cenchria. Do té doby bylo označeno těchto devět poddruhů:
Epicrates cenchria alvarezi
Epicrates cenchria assisi
Epicrates cenchria barbouri
Epicrates cenchria cenchria
Epicrates cenchria crassus
Epicrates cenchria gaigei
Epicrates cenchria hygrophylus
Epicrates cenchria maurus
Epicrates cenchria polylepis
Studie se na základě posouzení morfologie a rozšíření jednotlivých poddruhů přiklání k tomu označit E. c. alvarezi, assisi, cenchria, crassus a maurus jako samostatné druhy. Tato taxonomická revize se patrně považuje v odborných kruzích za platnou. Dokonce jsem četl, že podle nejnovějších výzkumů mají pevninští Epicrates blíž k Eunectes než k ostrovním karibským Epicrates. To jsem docela valil bulvy. To se budou ještě dít věci.
Jinak máš pravdu. Maurusáci jsou nádherní. Mají sakra něco do sebe.
To valím bulvy i já, protože morfologicky jsou si dosti podobní, když srovnáš třeba E.c.c. a E. angulifer. . .
Tady máš odkaz. Je to úplně nový článek z tohoto roku:
http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.137 1%2Fjournal.pone.0022199