Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký vybrat druh suchozemské želvy?

Prosím poraďte, jaký druh suchozemské želvy je lepší pro domácí chov? Chceme pořídit želvičku a rozhodujeme se mezi zelenavou a žlutohnědou. Někde jsem četla, že jeden z druhů je aktivnější. Také bych ráda věděla, zda není jeden z nich méně náročný na chov.

Mockrát děkuju všem za rady! Rozhodneme se tedy nejspíš pro Testudo hermanni :-) A ještě bych se tedy ráda zeptala na želví stoly. Zajímalo by mě, jak je tam dělané dno? Pochopila jsem, že jsou všechny stěny, vyjma přední ze dřeva a tak mi příjde, že to dřevěné dno musí být cítit..přeci jen je to materiál, který se hůře čistí a případné výkaly nasákne.. Děkuju moc