Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená - mládě cca 3 měsíce - nechce žrát! :(

Dobrý den, mám (řekla bych už dost akutní) dotaz: Koupila jsem si užovku červenou, asi 2měsíční. První týden, co jsem ji měla doma, jsem jí dala holátko a během asi tří dnů ho bez problému slupla. Od té doby už ale nežrala, už to bude měsíc (4 holátka už letěly chcíplé do záchoda). Nevím, proč nechce žrát, nevypadá to, že by se chtěla slíkat. Poraďte, prosím...

Měla jste si je zamrazit a nechat na později.

Zkuste hole nastřihnout. Někdy to funguje. Hada stimulují pachy tělních tekutin a pustí se do toho. Pokud pořád nic, je třeba přistoupit k násilnému krmení. Časem se čapne.

Ona ta kvalita odchovů P.g.ček je v dnešní době diskutabilní (ale k tomu ne teď a tady). I když ve vašem případě... Když jste ji přinesla, tak žrala. U vás žrát přestala. V jakých ji máte podmínkách? Je tam všechno v pořádku?

Jo, ty podmínky by to chtělo popsat.Ještě před nastřiháváním bych zkusil zavřít hada s živým holetem do malý temný krabičky. Pak třeba vydráždění (profackováním hada holetem)+dráždění ocásku, pak to nastřižení (mrtvého) holete. A pak už asi to násilný krmení. Taky občas pomáhá tyhlety podzimní NZ zazimovat. Po odzimování se chytnou, většinou...

Právě jsem myslel, že už hada měsíc fackují holetem. Operaci krabička bych určitě podnikl. To taky zabírá. Klidně tomu holeti před tím, než ho dáte do krabičky nastřihněte hlavičku (a pokud bylo mrtvé, ať má nějakou teplotu - ta taky podněcuje k hodokvasu). Ach jo, sám bych se nechal zavřít na den s pečenou kachýnkou a soudkem piva.:beer::-D

Ale nevíš, co je ta P. g. vlastně zač a proč vůbec nežere. V jakých ji mají podmínkách a proč jim tam nežere, když napoprvé žrala. Odhaduji, že je v chladnějším teráriu a že se uvedla do fáze zimního klidu. Ale je to jen hypotéza.

Děkuji všem za rady (dřív jsem se sem nedostala).Zkusila jsem "operaci krabička" a po dvou dnech - resp. druhou noc ho konečně slupla. Tak snad už to teď bude dobrý.

Jinak podmínky: zatím je v malým terárku (cca 30x20cm), jako podestýlku má kokosovou drť asi 3cm vrstvu. Svítím a topím jí lampičkou 50W a většinou tam má teplotu (když nesvítím) mezi 23-25°, když jí svítím tak někdy 31° Jinak tam má misku s vodou, kokosovej domeček a větev na plazení.

To svícení/topení je celkem divočina. Svítit by jsí měla přes den cca 12 hodin zhruba tak, aby pod žárovkou (zdrojem tepla) byla teplota nějakých 30-32 stupňů a teplota v nejchladnější části tera cca o 5 míň. 31 v celým prostoru je moc. To už ti hrozí nebezpečí, že had to co sežral vybleje.
Ve 3x větších teráriích svítím žárovkama s polovičním výkonem (tj. 25W)

Svítit by jsí měla přes den cca 12 hodin zhruba tak, aby pod žárovkou (zdrojem tepla) byla teplota nějakých 30-32 stupňů a teplota v nejchladnější části tera cca o 5 míň.

me se i tohle zda dost ... ja mam pod zarovkou 24-26 a v chladne casti pokojovku a v noci pokles na pokojovku (topeni jen pres den takze pres den teplota v pokoji tak 22 a v noci 20 cca).