Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená - mládě cca 3 měsíce - nechce žrát! :(

Dobrý den, mám (řekla bych už dost akutní) dotaz: Koupila jsem si užovku červenou, asi 2měsíční. První týden, co jsem ji měla doma, jsem jí dala holátko a během asi tří dnů ho bez problému slupla. Od té doby už ale nežrala, už to bude měsíc (4 holátka už letěly chcíplé do záchoda). Nevím, proč nechce žrát, nevypadá to, že by se chtěla slíkat. Poraďte, prosím...

Děkuji všem za rady (dřív jsem se sem nedostala).Zkusila jsem "operaci krabička" a po dvou dnech - resp. druhou noc ho konečně slupla. Tak snad už to teď bude dobrý.

Jinak podmínky: zatím je v malým terárku (cca 30x20cm), jako podestýlku má kokosovou drť asi 3cm vrstvu. Svítím a topím jí lampičkou 50W a většinou tam má teplotu (když nesvítím) mezi 23-25°, když jí svítím tak někdy 31° Jinak tam má misku s vodou, kokosovej domeček a větev na plazení.

To svícení/topení je celkem divočina. Svítit by jsí měla přes den cca 12 hodin zhruba tak, aby pod žárovkou (zdrojem tepla) byla teplota nějakých 30-32 stupňů a teplota v nejchladnější části tera cca o 5 míň. 31 v celým prostoru je moc. To už ti hrozí nebezpečí, že had to co sežral vybleje.
Ve 3x větších teráriích svítím žárovkama s polovičním výkonem (tj. 25W)

Svítit by jsí měla přes den cca 12 hodin zhruba tak, aby pod žárovkou (zdrojem tepla) byla teplota nějakých 30-32 stupňů a teplota v nejchladnější části tera cca o 5 míň.

me se i tohle zda dost ... ja mam pod zarovkou 24-26 a v chladne casti pokojovku a v noci pokles na pokojovku (topeni jen pres den takze pres den teplota v pokoji tak 22 a v noci 20 cca).