Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva paprsčitá

Teď byla v TV reportáž, že v ZOO Plzeň odchovali mimina želvy paprsčité a že je to první odchov vůbec v ČR. Fakt? Se mi tomu nechce věřit, když koukám, kolik lidí jen tady jsou machři na želvy :)

loading...

První v zoologických zahradách. Oni novináři nebývají moc přesní. V ČR je několik lidí rozmnožilo / rozmnožuje. Můj názor je, že je těžší sehnat dospělá chovná zvířata než je pak rozmnožit, dospívají déle než jiné podobně velké želvy a nějak mám pocit, že je nadbytek kluků, na chov jsou radiáty celkem "snadné" (uvozovky jsou na místě), jsou to tvrďáci.

to jste taky podle nich mohli být první na světě

Když ono tyhle reportáže bývají dost divočina...před časem byla reportáž jak hrom o tom, jak se v zoo v Jihlavě podařilo odchovat 1 mládě vzácné černé labutě. A soused jich každý rok odchová na rybníku uprostřed návsi 10 ze 2 hnízdění :-)