Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský-otevírání tlamy

Ahoj.chtěla bych se zeptat.Mám 2 měsíčního chameleona jemenského,samečka a mám ho už 14 dní.A jsem úplný začátečník.Terárko mám na výšku 60,na šířku 60 a hloubku 30.Uvnitř mám UVB žárovku 5.0 a bodové světlo HeatGlo 100W,které mi doporučili ve zverimexu místo obyčejné 25W žárovky. Poslední dva dny sem si všimla, že pootvírá tlamičku a sedí uplně na horních větvích terárka za bodovým světlem,kam nejdou paprsky skoro u větrání nebo má zavřené oči.Kolem nozder má bělavé kola,nejdříve sem si myslela,že se bude svlékat,ale už je to asi 5 dní a stále to tam má. Dneska měl asi jen 3 cvrčky a pít sem ho taky neviděla.Rosím každý den alespoň 4x.Když sem si ho vyndala z terárka a dala sem ho na kytku,tak byl spokojený a barvy taky mění a na ruce byl velmi čilý.Budu moc ráda,když mi poradíte,nemám nikoho,koho bych se mohla zeptat, a proto budu moc ráda za každou radu :)

Zdravím.. mám chamíka asi tři týdny a když se nahřívá tak otvírá tlamičku, ale okolo nozder nic nemá,jí pravidelně a rosím 2x denně, někdy i 3x. Terárko mám 50x50x100, větrání nahoře i dole. UVB Repti Glo 5.0 100 a žárovku Exo terra Daylight Basking Spot 100W. Teplota pod žárovkou je 32stupnů...co myslíte, je to normální, že občas otevře tlamičku? Nebo mám něco změnit? Díky za odpověd