Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhkost

Sem tam se to nakousne ale pořádný přehled o vlhkosti tu není.

Začala zima a mě nastává stejný problém jako loňský rok.
Velká vlhkost v celém bytě - troufám si hádat že je velkou měrou způsobena i trop.teráriem které je v hlavní místnosti (kuchyň + obývák).

Pročetl jsem kde co ale překvapilo mě,že se lidé neshodli ani na faktu jestli větrat či nevětrat.Logika říká že je to na škodu ale hodně lidí tvrdí že naopak větrání pomáhá.

Byt je celkem dobře zateplen a vytápět na 22% není problém.Okna jsou plastová a dobře těsní.
Vlhkost je hlavně pod okny na parapetech které musíme otírat.(doslova se dělají louže).
Nerad bych aby to zašlo tak daleko,aby se začali dělat plísně.
Také nám špatně schne prádlo a já si začínám myslet,jestli to nemůže mít souvislost?

Jestli je tu někdo kdo má tropické terária a potýkal se se stejným problémem a vyřešil ho .. tak mu budu opravdu vděčný za každýj tip.

děkuji

Minulou zimu jsem měl stejný problém a používal jsem ... je na to i reklama .... sakra ... CERESIT STOP vlhkosti ... tak se to podle mě i jmenuje. Plastová nádržka s náboji velikosti hokejového puku. Cena asi 300 a funguje to fakt super - mám odzkoušeno ale jen v menší místnosti 4x4m.