Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Corallus

Corallus annulatus (COPE, 1876)
Corallus batesi (GRAY, 1860)
Corallus caninus (LINNAEUS, 1758)
Corallus cookii GRAY, 1842
Corallus cropanii (HOGE, 1953)
Corallus hortulanus (LINNAEUS, 1758)
Corallus ruschenbergerii (COPE, 1876)
Erythrolamprus pseudocorallus ROZE, 1959
Sanzinia madagascariensis (DUMÉRIL & BIBRON, 1844)

je tento seznam rodu Corallus aktuální nebo jsou tam nějaké změny prosím

Corallus Rod zastupují čtyři druhy s několika poddruhy, jsou to:

Corallus caninus, který nevytváří poddruhy,
Corallus enydris (hortulanus) s poddruhy C. e. enydris, C. e. cooki,
Corallus annulatus s poddruhy C. a. annulatus, C. a. blombergi a C. a. colombianus
Corallus cropanii (dříve Xenoboa cropanii).

vyňato z fauny:
http://www.ifauna.cz/clanek/terarijni-zvirata/zaji mave-postrehy-z-chovu-psohlavcu-corallus-enydris-c ooki/983/

Nějak mi tenhle dotaz nedává spát. Nejsem na Corallusy odborník, ale vrtal mi hlavou ten C. batesi. To bude podle mne nějaké starší synonymum pro C. caninus (ten tuším poddruhy nemá, pokud se nemýlím). A chybí ti tam C. grenadensis. Mělo by jich být sedm. C. grenadensis ti tam chybí. A C. batesi je C. caninus.

Je to tak?

Corallus Rod zastupují čtyři druhy s několika poddruhy, jsou to:

Corallus caninus, který nevytváří poddruhy,
Corallus enydris (hortulanus) s poddruhy C. e. enydris, C. e. cooki,
Corallus annulatus s poddruhy C. a. annulatus, C. a. blombergi a C. a. colombianus
Corallus cropanii (dříve Xenoboa cropanii).

Tak to bejvávalo...enydris je již dávno rozdělen na jednotlivé druhy C. hortulanus a C. cooki...pokud došlo opět ke změně a byli začleněni jako poddruhy jednoho druhu tak se omlouvám, ale dost o tom pochybuji.

Není to náhodou takhle?

Corallus annulatus:
Corallus annulatus annulatus
Corallus annulatus blombergi
Corallus annulatus colombianus

Corallus caninus
Corallus cookii
Corallus cropanii
Corallus grenadensis
Corallus hortulanus
Corallus ruschenbergerii

Vždyť ten C. ruschenbergerii se dávno považuje za samostatný druh.

Mám zato, že u annulátů byl blombergi vyčleněn jako sam. druh a oba ostatní poddruhy naopak sloučeny do jednoho, resp. colombianus zrušen a zůstal jen monotypický annulatus. Ale teď teda vařím z vody, resp. píšu z hlavy, takže to nemusí sedět.

Bývalý poddruh C. e. enydris - dnes C. hortulanus
- " - C. e. cooki - dnes rozčleněn na tři druhy C. ruschenbergeri (zaujímá naprostou většinu rozšíření bývalého C. e. cooki - především celou kontinentální část + tuším Trinidad a Tobago), C. grenadensis (logicky o. Grenada a okolní ostrůvky), C. cooki (o. sv. Vincent). To rozšíření taky píšu z hlavy, tak to nemusí být přesné.

C. batesi by měl být C. caninus označovaný dříve jako Amazon basin, ale nakolik je to oficiální netuším.

U C. cropanii se neodvažuji něco tvrdit neboť jsem neviděl ani fotku lihového preparátu (jako asi většina z nás vzhledem k četnosti nálezů...), ale zřejmě někdo jo a začlenil ho tedy do r. Corallus.

Takže dle mého tucha to jest takto:

C. annulatus
C. blombergi

C. hortulanus
C. cooki
C. grenadensis
C. ruschenbergeri

C. caninus
C. batesi

C. cropanii

Fajn. Ale doporučoval bych si v případě druhého odkazu přečíst ten komentář! Ostatky nikdy nebyly potvrzeny jako C. cropanii. Ten importér patrně nejednal fér a chtěl na nich pouze vydělat. Když mělo dojít na lámání chleba, tak je vstřícně postupujícím odborným kruhům zapřel. První odkaz je to, co jsem kdysi viděl. Každopádně fotografie je v té knize, kterou jsem už uvedl.

Hledám rozsáhlejší informace o druzích Corallus, chtěl bych vytvořit ucelenější website o tomto rodu. Třeba u C. blombergi jsem nenašel na netu žádné foto ani podrobnější info, o druhu C. annulatus jsem něco našel i když taktéž žádná sláva.
Budu rád za vaše odkazy a informace. soukromě i za vaše fota .Děkuji

Co jsem zatím dohledal:

C. annulatus...........málo
C. blombergi...........žádné info

C. hortulanus..........dostatek info
C. cooki...............málo
C. grenadensis..........skoro nic
C. ruschenbergeri.......dostatek info

C. caninus .............dostatek informací
C. batesi...............málo

C. cropanii.............dle možností dostatek informací