Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prokousnutá kůže a ledvina u agamy

Dobrý večer,
když jsem šel dnes nakrmit agamu tak jsem si všiml malé dirky na zádech.
Do té dirky jsem posvítil a byla vidět tekutina(krev?).
Takže hned na veterinu kde veteřinář sdělil, že má prokousnutou i ledvinu. A čůrala i krev.

Do rány dal mast a píchnul jí něco proti infekcím,ap.
Podle veterináře to mohli způsobit cvrčci, nemáte s tím někdo zkušenosti??!

V teráriu je sama, jen s cvrčkama.
Ta dirka má +- 7x7mm

Díky za info

Jo cvrčci to způsobit mohli. Pokud zůstali v terárku s agamou a neměli tam krmení, tak se z hladu pustili do agamy. Pokud to je ale takhle hluboký a zasahuje to až do vnitřních orgánů, tak to moc dobře nevidim.

to těžko říct, my to zvíře neviděli ;-) Ale ono se s tím nic moc jiného dělat nedá, než to zamáznout antibiotickou mastí. Akorát ji dej do karanténní ubikace jenom na papírové utěrky, bez substrátu, aby se do toho zase zbytečně nedostalo něco dalšího. Žere ta agama a jak se vůbec chová?

To jsem již samozřejmě udělal, ještě že mam doma starší akvárko od želv (2x trachemys scripta elegans).
Zatím nežrala nebo jsem to na té misce s mrkví nepoznal, ale to může být z toho jiného prostoru, doufám. Ale jinak aktivní je dost, snaží se z toho akvárka (teď již spíše terárka) dostat, nechá se hladit a vypadá i klidně. Kdo ví ale co se jí honí hlavou.
Jinak pusou nedýchá takže to je taky dobrý si myslím. A dnes měla menší bobek bez krve.